La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1282 Culés

konto usunięte

3

10 lipca 1941 – Doszło do pogromu w Jedwabnem, podczas którego spalono żywcem żydowskich mieszkańców miasta i okolic.


5

@Radioactive9705 Czarna karta w historii Polski, którą niektórzy za wszelką cenę próbują wyprzeć, a potem się dziwią, że inne narody też tak robią.

2

@misterio

I to nie jedna czarna karta. I zgadzam się co do "wypierania" na siłę, byle tylko Polska pozostała nieskazitelna.
Podobny temat jest z żołnierzami "wyklętymi" - to co niewygodne, to do kosza.

1

@Radioactive9705 To czasem nie o tym był ten kontrowersyjny film "Pokłosie" z młodym Stuhrem?

konto usunięte

0

@misterio takie stwierdzenia mogłyby paść gdyby pozwolono dokończyć ekshumacje i wyszło by że faktycznie uczynili to Polacy. Ekshumację której o dziwo domagają się ci, którzy według ciebie chcą tę zbrodnię wyprzeć, a która przecież mogłaby dobitnie potwierdzić czyja to była wina ;)

1

@Death_voice Przerwana ekshumacja to mit. Jeśli nie chcesz czytać w całości jest to opisane nagłówkiem "drugie kłamstwo Konfederacji".
https://oko.press/obsesje-i-klamstwa-konfederacji-zaprzeczaja-w-sejmie-polskiej-odpowiedzialnosci-za-mord-w-jedwabne

konto usunięte

0

@misterio artykuł jest już na start zauważalnie tendencyjny, do tego powołuje się na skompromitowanego Grossa, który o ile mnie pamięć nie myli, nie jest nawet historykiem. Co więcej artykuł skupia się na braunach, konfederacjach i sommerach, co nie jest przedmiotem dyskusji.

Jedyne co z niego wynika, to o ile dać temu wiarę ekshumacji nie przerwano, a po prostu przeprowadzono w niepełnym zakresie. Z tezą o tym, że łuski stalowe świadczą o użyciu tej broni po 41 też bym polemizował, bo od początku padały stwierdzenia, że to była broń prototypowa, więc jak najbardziej jest możliwe, że została użyta właśnie podczas tej zbrodni. Ponawiam więc pierwsze zdanie, trochę je modyfikując, lecz zachowując jego pierwotny sens - takie stwierdzenia mogłyby paść, gdyby pozwolono przeprowadzić pełną ekshumację[...] :P

Nie miałbym problemu z uznaniem, że do takiej zbrodni doszło z rąk Polaków, każdy naród miał w swojej historii ludzi, którzy dokonywali mniej lub bardziej obrzydliwych zbrodni. Ja chcę tylko uczciwego zbadania sprawy do końca, ażeby nie wydawać potencjalnie fałszywych sądów na osobach, które mogły takiej zbrodni w ogóle nie popełnić.

0

@Death_voice Co ci pozwala sądzić, że pełna ekshumacja zwłok zmieni coś w sprawie? Lub inaczej czemu uważasz, że ekshumacja bez podnoszenia dużych fragmentów szczątków jest niewystarczająca i co pomija?

konto usunięte

0

@misterio z pewnością dałoby to lepszy obraz sytuacji jaka mogła mieć miejsce? Wydaje mi się, że pełna i transparentna ekshumacja mogłaby potencjalnie pozwolić na odkrycie jakiegoś przełomowego dowodu na winę jednej czy drugiej strony, co zakończyłoby ten spór w jedną czy drugą stronę. Jestem pewien, że dalej znalazłby się ktoś kto by podważał te wyniki, ale liczba wątpiących zostałaby zdecydowanie zredukowana o tych, których interesuje w takich kwestiach bardziej prawda aniżeli polityczna korzyść.

Nawet brak takich dowodów byłby w pewien sposób dowodem samym w sobie, zwiększając prawdopodobieństwo głoszonej przez was tezy, w końcu "nasza strona" swoje twierdzenia opiera na tych niemieckich nabojach i spodziewa się ich znalezienia w większych ilościach, albo jakichś innych dowodów świadczących o bezpośredniej winie Niemców.

0

@Death_voice Jeżeli spodziewasz się działania nabojów, to przecież skutki byłby widoczne na szkieletach.

Swoją drogą insynuujesz też, że ekshumacja była nietransparentna, bez w sumie jakichkolwiek podstaw. Zakres był znany i widać, co z resztą słuszne, że nie trzeba bezcześcić cmentarzyska, aby ustalić po szczątkach, że ktoś spłonąl, a nie został zabity kulą.

I chyba wygląda na to, że to już nie tylko Tusk działał na szkodę państwa Polskiego, ale IPN i Lech Kaczyński.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?