La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 607 Culés

10

Tak jak na poprzedniej Copie i Na MŚ 2022 Messi musiał grać wybitne turnieje (4 gole, 5 asyst i 7goli, 3 asysty), tak wreszcie można powiedzieć, że tym razem koledzy odpłacili Leo za jego liderowanie w tamtych imprezach.

Lautaro był dramatycznie słaby na MŚ, ale mimo tego Argentyńczycy podnieśli puchar, jednak podczas tej Copy Martinez spłacił swój mały dług i umożliwił Messiemu dorzucenie kolejnego trofeum.

Taką mam obserwację, że Argentyna potrzebowała poprzednio wielkiego Messiego by wygrywać turnieje, jednak teraz widać, że okrzepła. Nauczyła się wygrywać bez względu na formę. Ich gra była toporna, momentami nie dało się na to patrzeć. Rywale tworzyli groźne sytuacje, ale Argentyna parła dalej. A udział Messiego w tym sukcesie był relatywnie umiarkowany.

Co do Messiego - pierwszy raz w jego karierze naszła mnie refleksja, że wiek go dopadł. Spadek energii i witalności w porównaniu z turniejem, który odbył się 1,5 roku temu, był u Leo duży. Zauważalnie duży. Messi miał po raz pierwszy ewidentne problemy z dryblowaniem. Moim zdaniem dzisiaj nie wziąłby już Gvardiola na spacer.

To rodzi pytanie o przyszłość Leo w kadrze. Za 2 lata, będzie jeszcze mniej Leo w Leo.
Wszystko wskazuje na koniec reprezentacyjnej kariery.

2

@Comentateiro moze rzeczywiscie Finalissima 2025 jako pożegnanie?

2

@Comentateiro wiadomo,że już motywacja pewnie też nie taka jak wcześniej. On sam mówił że już ma większy luz po zdobyciu MŚ. Dobrze ze koledzy nie zawiedli

2

@mekston Tak to wygląda. Może jeszcze popyka w eliminacjach MŚ, w końcu ma nie tak daleko i zakończy Finalissimą. Nalegałem, żeby Leo grał do MŚ 2026, ale jak zobaczyłem teraz te spadki parametrów u Leo, nie nalegam. Może czas powiedzieć "dość"

2

@Comentateiro bardzo dużo urazów go dopadło po Leagues Cup 2023

Mięśniówki, tutaj też po wejściu Suazo w drugim meczu.

Z Ekwadorem nie powinien grać - w sensie nie był gotowy - 30 kontaktów z piłką i fizycznie widać, że nie to i to było widać, choć jak to on wypracował tego jednego gola który padł.

Pewnie zobaczymy do tego czasu jaka będzie sytuacja, ale fizycznie na pewno będzie już tylko gorzej, a do tego gra w MLS jednak może nie pomagać w utrzymaniu tych najwyższych standardów potrzebnych.

1

@Comentateiro Niech skończy jak się należy tą finalissimą i idzie na kompletną emeryturke MLSową.
Nie chce go widzieć jak chce ale nie może i wystawia się na pośmiewisko tak jak Cristiano.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?