- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 550 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
macio_944
10
Ale w sumie to fajne i śmieszne, że Martinez musi się spinać by CRa wystawiać w każdym meczu... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 550 Culés
2
A może by tak w tym roku obrońca zgarnął Złotą Piłkę? Czyli Carvajal?
0
@FcPortoFan1999 A może nie.
0
@FcPortoFan1999 Niestety indywidualnie nie był jakoś wybitny. Trudno mówić, że był nawet najlepszym PO. Jedyny argument za Carvajalem to trofea drużynowe i gol w finale LM, ale dla mnie to za mało. Gra Viciusa czy Bellinghama to też za mało, ale takie czasy w piłce nastały.
0
@Kgorecki2500 A może jednak tak? To jest rok, gdzie obrońca jak najbardziej zasłużyłby na takie wyróżnienie.Vinicius? Nope.Bellingham? Nope.Jedynie Lautaro, mógłby tutaj się wpasować. @KamQiX W finale ligi mistrzów, był przecież MVP.
2
@FcPortoFan1999 Muszę przyznać, że za wiele meczów Realu Madryt nie oglądałem więc też nie mogę powiedzieć, że grał źle ale zaczyna mnie śmieszyć, że "zaczynamy" rozdawać ZP nie najlepszemu (już pomijam fakt, że obrońcy i napastnika nijak nie idzie porównać), a takiemu, który wygrał najwięcej trofeów.
Już rozumiem skąd była ta nagonka na Jorginho w 2021 roku.
TOP 3 ZP 2024?
1. Dani Carvajal
2. Nacho Fernandez
3. Joselu
0
@FcPortoFan1999 No właśnie Bellingham YES
0
@Kgorecki2500 A wygra Vinicius. @Stinger_ To czyli pozycja obrońcy, już nigdy nie wygra złotej piłki.
0
@FcPortoFan1999 Ciężko powiedzieć ale jak napisałem wyżej. Dla mnie ilość trofeów nie oznacza od razu przyznania Złotej Piłki.
Druga sprawa jest taka, że ja jestem "teamOfensywa więc zawsze będę za piłkarzami ofensywnymi. Może to jest niesprawiedliwe względem defensywnych piłkarzy ale nic nie poradzę.
Pamiętam też szał swego czasu na Van Sojka i o mało nie dostał Złotej Piłki kosztem Messiego. Nie mówię, że grał źle ale to byłaby dopiero śmieszna sprawa gdyby dostał wtedy Złotą Piłkę.
0
@Stinger_ Bo tak się zastanawiam.Co taki obrońca ma zrobić aby wygrać tę nagrodę?
0
@FcPortoFan1999 Po prostu ma pecha, że nie był dobrym piłkarzem ofensywnym. Cóż, życie. Niestety.
0
@Stinger_ Obrońcy/bramkarze, są najbardziej niedocenioną grupą piłkarzy w historii tej nagrody.
0
@FcPortoFan1999 Zgadzam się ale nic się na to nie poradzi, że większość lubi ofensywny styl, bramki, asysty, dryblingi i w ogóle show dlatego zawsze piłkarze ofensywni będą mieli przewagę.
0
@Stinger_ @FcPortoFan1999 pilkarze ofensywni sa tez ofensywni bo po prostu najczesciej wiecej potrafia
Oczywiscie bramkarze to osobna kategoria i de facto zawsze mamy nagrode dla najlepszego bramkarza, ale po prostu skille zwiazane ze strzalami, dryblingami, kreowaniem, podaniami, przerzutami itp naturalnie musza robic wieksze wrazenie niz przecinanie akcji, wygrane pojedynki w obronie, trzymanie linii spalonego itp
0
@Stinger_ Ja właśnie częściej potrafię docenić obrońców. @mekston Te trzymanie linii spalonego, to jest wbrew pozorom dość trudne, bo wystarczy ją złamać i jest przeważnie gol dla rywali :)