La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1410 Culés

14


"Nic w historii nie zdarzyło się częściej niż to, że ofiary stawały się ciemiężycielami po zdobyciu władzy.” — Thomas Sowell
"To mniej więcej to, co dzieje się obecnie w przypadku Cancel Culture."

Cancel Culture obecnie używane jest przez środowiska liberalno-lewicowe,
do dyskredytowania np. konserwatywnych dziennikarzy lub instytucji w celu wyeliminowania z życia publicznego, albo zszargania opinii.
Między innymi dlatego w zachodniej UE doszło w ciągu kilkunastu lat do zachwiania
równowagi politycznej i kulturowej, po prostu konserwatystów tam "dorżnięto".


1

@RosjaninBut Nie wiedziałem że chce cancel culture w Polsce ale po tweecie Elona i Twoim komentarzu już wiem że chce. Jaka piękna byłaby Polska gdyby dorznieto Ziemkiewicza Warzechę czy tam Stanowskiego. Chociaż gdyby z drugiej strony jakby patrzeć na te zachwianie jak piszesz równowagi politycznej czyli znormalizowanie skrajnej prawicy i tryumf neoliberalizmu to lepiej nie, ale przecież to też już i w Polsce się wydarzyło XD

7

@Ostatnikrwawygang Problemem Cancel Culture jest to, co właśnie napisałeś.
Przesadne demonizowanie osób, które komuś nie pasują ze względu na własne upodobania. Ja nie marzę o wymazaniu Jakuba Dymka, Marcina Giełzaka, Żukowskiej czy Matysiak, a Stanowski to konserwatywny liberał, nie konserwatysta.

0

@RosjaninBut W Polsce mamy konserwatywnych dziennikarzy czy konserwatywnych funkcjonariuszy? Raczej tych drugich, zatem żadna cancel culture nie wykosi konserwatywnych dziennikarzy, bo ich nie ma.

By the way, jak to cudownie, że gdy "Pan Plujący Jadem" Ziemkiewicz i funkcjonariuszka Ogórek dostali wyrok sądowy za zniesławienie, wysokości 10 tys, na funkcjonariusza czekał już inny funkcjonariusz pisowski Duda, z ułaskawieniem.

Patologia cancel culture to inny temat. Zgoda, że każda patologia jest zła, nowa potencjalnie tak samo jak stara po jej wyparciu. Choć na razie orkę z Polski robiła patologia prawicowa przez 8 lat. I na razie to ona mi daje powody do prawdziwego obrzydzenia

3

@Comentateiro "W Polsce mamy konserwatywnych dziennikarzy czy konserwatywnych funkcjonariuszy? Raczej tych drugich, zatem żadna cancel culture nie wykosi konserwatywnych dziennikarzy, bo ich nie ma."

"Problemem Cancel Culture jest to, co właśnie napisałeś.
Przesadne demonizowanie osób, które komuś nie pasują ze względu na własne upodobania. "

@RosjaninBut Q.E.D.

0

@RosjaninBut Mi tam się trochę marzy że z debili nie będziemy robić liderów opinii i taką Żukowską też bym w tym gronie umieścił, co do pozostałych wymienionych przez Ciebie się nie zgadzam choć po prawdzie za wiele o nich nie wiem. Czy to cancel culture? Wątpię, a nie jestem jej fanem i dostrzegam jej zagrożenia. Ale jeśli nawet to moim zdaniem groźniejsze jest to że właśnie opinie ludzi którzy nie są specjalistami w danych dziedzinach traktujemy niczym autorytet a zasiegi wypowiedzi Muska na wszelkie tematy nie związane z autami elektrycznymi czy lotami w kosmos są na to najlepszym przykładem.

0

@Comentateiro W Europie zamiana konserwatywnego liberalizmu na liberalizm lewicowy spowodowała wojnę i narastający kryzys imigrancki, czekasz na więcej?

0

@RosjaninBut Jaką wojnę? Mówisz o wojnie Ukrainy z Rosją? Ciekawi mnie ten link logiczny, polityka imperialna Rosji po 1989 roku nigdy nie zależała od czynników zewnętrznych. Putin miał swoje plany wobec republik postsowieckich i brutalnie je wdraża(ł).

0

@Dari0G Dlatego tę kulturę krytykuję. Ona jest jednym wielkim wypaczeniem, ekstremum poprawności politycznej, przekształcającym tę poprawność w farsę.

1

@Comentateiro Polityka imperialna Rosji jest jak bakteria, zawsze chce zrobić to samo. Szukanie winy u mikrobów, bo zachorowałeś wychodząc w podkoszulce na mróz, jest chyba trochę mało dorosłe, prawda?
Europa się rozbroiła, napompowała ruskiego kasą ,dzięki czemu
kacap miał autostradę do realizowania swojego planu. Lewicowi liberałowie mają tu sporo na sumieniu. Połamali zasady bezpieczeństwa w dłuższym wymiarze czasowym.

1

@RosjaninBut Wiadomo bo to wyłącznie liberalni lewicowcy władali Europa po drugiej wojnie światowej XD

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?