- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 735 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 735 Culés
8
Piszemy historię na nowo.
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art40866891-estera-flieger-niemiecka-bezczelnosc-nie-zna-granic
"Jak świętowano zamach na Hitlera w Muzeum Miasta Gdańska
16 lipca Konsulat Generalny Niemiec w Gdańsku zorganizował uroczystość upamiętniającą 80. rocznicę zamachu w Wilczym Szańcu. Gości zaprosił na Dwór Artusa, który jest częścią Muzeum Miasta Gdańska. Prof. Norbert Lammert, były przewodniczący Bundestagu, a dziś prezes Fundacji im. Konrada Adenauera, mówił o „powstaniu”, które jest symbolem „przyzwoitości i odwagi cywilnej”. Zorganizowali je – kontynuował – zamachowcy, którzy „nie byli oczywiście krystalicznymi demokratami”, ale „ludźmi swoich czasów, powiązanymi z realiami ich społecznego pochodzenia”.
"Lammert opowiadający o powstaniu symbolizującym przyzwoitość i odwagę cywilną nie miał na myśli – w przededniu rocznicy jego wybuchu – Powstania Warszawskiego. Tymi słowy opisał zamach na Adolfa Hitlera z 20 lipca 1944 r., którego organizatorem był pułkownik Stauffenberg."
"Kiedy na „obrońcę demokracji” kreował go kanclerz Olaf Scholz, Witold Jurasz w Onecie przypomniał, że pułkownik był gorliwym nazistą, nazywał Polaków „motłochem” i nie widział w nich nikogo więcej niż pracowników rolnych, a jego główną motywacją było ocalenie III Rzeszy od klęski. „Zamachowcy chcieli porozumieć się z zachodnimi aliantami, ale dla Polski widzieli rolę co najwyżej niemieckiej, jeśli nie półkolonii, to protektoratu” – wyjaśnił publicysta."
„Wspólna data oporu przeciwko Hitlerowi”
2
@RosjaninBut O tym w Polsce się nie mówi, ale powoli w Niemczech budzi się narracja że Niemcy nie byli jedynymi odpowiedzialnymi za wybuch II WŚ i że Polska tak naprawdę nie poniosła dużych kosztów wojny, przez zyskanie Ziem Odzyskanych. Znikają ludzie którzy pamiętają ten czas i zaczyna się pisanie nowej historii.
2
@MesQueUnClub96 Najbardziej obrzydliwe jest to, że w przerabianiu historii uczestniczą Polacy, widzący interes w urealnieniu niemieckich marzeń o częściowym wylogowaniu się z pełnej odpowiedzialności za II wojnę światową.