La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 984 Culés

4

Popis Kurosawy - mojego top3 reżysera w historii. "Rashomon" to troszkę zgapienie z "Obywatela Kane'a", co pokazuje, że Akira był japońskim twórcą otwartym na zachodnie kino i czerpiącym garściami z jego dorobku. Historia pewnego wydarzenia opowiedziana z różnych perspektyw. To widz musi wybrać tę prawdziwą bez pewności, że jest ona właściwa.
https://x.com/DannyDrinksWine/status/1833587496866992187

konto usunięte

0

@BorzyKrzys Dzięki, już mam film do obejrzenia na jak sądzę wysokim poziomie.

0

@BorzyKrzys Oglądałem"Rashomon" po tym jak żona wyczytała na blurpie którejś z książek Agathy Christie, że narracja filmu właśnie tą książką była inspirowana. Z drugiej strony film był oparty na jakiejś japońskiej powieści. Zdziwiłeś mnie wskazując teraz na "Obywatela Kane'a". Teraz pytanie: kumulacja inspiracji? ucieleśnienia ducha epoki, który pokazał się przez te wszystkie dzieła? czy może jedno dzieło, które natchnęło pozostałe?

Tak czy siak film nadal robi wrażenie, pyszne kino!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?