La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1150 Culés

5

Ostatnim razem kiedy kierowca wygrał MŚ, ale tytuł MŚ konstruktorów przypadł innej ekipie to rok 2021 i zwycięstwo Maxa Verstappena.

Jako, że 2 miejsce Red Bulla w konstruktorce jest mocno zagrożone, to warto przypomnieć kiedy ostatni raz MŚ był z ekipy która w konstruktorce była dalej niż 2 miejsce.

Był to Nelson Piquet i rok 1984.

@MesQueUnClub96 @Encore @Popitek12 @Kessie @michal26 @MichuZ44 @Chaoss @Pawlik321

1

@mekston i tak to się właśnie skończy mam wrażenie. 40 lat różnicy akurat ;)

3

@mekston to było tak dawno, że to tylko @Comentateiro pamięta

4

@Kessie @Bykunn wtedy Ferrari Mistrzem, Renault wice, a Brabham dla którego jeździł Piquet 3 miejsce.

Edit. powinno być rok 1983

3

@Kessie @Bykunn w 1982 Mistrzem Świata był Keke Rosberg który wygrał z ekipy Williamsa która to zajęła dopiero 4 miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

To był czarny rok (sorry @Kessie ) dla Ferrari mimo, że zdobyli Mistrzostwo Konstruktorów - zginął Pironi i Gilles Villeneuve którzy wtedy byli kierowcami Scuderii.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?