- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1272 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
AmigoBlancos
3
Ponownie mam 5 takich samych kuponów. Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy czekam najbardziej:... » Czytaj dalej
9 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1272 Culés
1
Coś w tym jest, jakby się zastanowić. Liberalowie i lewa strona trochę za bardzo się odkleili od rzeczywistości i potrzeb zwykłych ludzi.
https://x.com/KwintoNatura/status/1854049306069651505
0
@Safrani wow, odkrycie na miarę Kolumba. Jestem pewny że tu żadnej refleksji nie będzie i się skończy tak jak w poście z x.com.
4
@Safrani Wydaje mi się, że oni obecnie jadą na narracji, że dopuszczenie do władzy innych opcji politycznych to koniec demokracji a samo to nie wystarczy by wygrać wybory.
1
@negreanu no to daleko nie zajadą. Powoli prwicowi ludzie będą przejmować władzę. Kraj po kraju. I o ile będą to mądrzy ludzie, to pal licho, ale obawiam się ludzi typu Orban.
1
@Safrani twój wpis sugerowałby, że kiedyś tak nie było. Rewolucjoniści francuscy, de facto pierwsi lewicowcy, pozowali na demokratów zatroskanych o los ludu, ale nigdy prawdziwej demokracji nie wprowadzili. Dlaczego? Bo wiedzieli że katolickie społeczeństwo Francji opowiedziałoby się za królem. Los ludu nie interesował ich też kiedy dokonywali pierwszego nowożytnego ludobójstwa w Wandei, gdzie wedle szacunków wybito jeśli mnie pamięć nie myli w przedziale 20-60% ludności.
Lewica fundamentalnie zawsze była ruchem bogaczy z pustymi frazesami o losie biednego ludu czy demokracji na ustach. W końcu u ich źródła leży właśnie fakt, że bogaci mieszczanie chcieli się dorwać do koryta władzy w momencie, kiedy stali się bogatsi od arystokracji. I o to była rewolucja francuska, a nie o los biednego ludu :)