- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1671 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
59 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1671 Culés
3
A ogólnie to mnie śmieszy, że teraz się robi kozła ofiarnego z De Jonga i to tylko dlatego, że chłop po kontuzji wrócił totalnie bez formy.
Teraz cokolwiek nie powie to źle. Jak odmienił oblicze meczu z Realem, to cicho siedzieliśmy;)
Ja też nie jestem zadowolony z jego postawy, a przede wszystkim z jego pensji, ale przypomnę - ktoś mu tą pensje dał, a inny ktoś nic z tym nie zrobił.
Przyszedł do nas w totalnym gównie. Serio. Myśmy mieli gówno skład. Sezon później odszedł Messi (czy tak 2 sezony później). Klub był w rozsypce i akurat nie przez niego.
Nie wiemy jak jest. Nie mówię, że na pewno ma dobrą wolę, ale znając życie, to Laporta zwyczajnie olał temat i nawet nie zajmuje się redukcją kontraktu, bo politycznie teraz są ważniejsze rzeczy do zrobienia.
Czy De Jong powinien opuścić klub? Według mnie tak. Nie odnajduje się w układance Flicka, a Niemiec jest dla nas bardziej istotny. Frankie ma pół roku, by się nauczyć grać w tym systemie. Umiejętności ma. Musi tylko złapać formę.
Przypomnę, że jakby podsumować wszystkie jego spotkania, to i tak średnią na spotkanie ma prawie najlepszą z zespołu. Myślę, że przed nim tylko Pedri i może teraz Casado, bo pierwszy sezon.
Puentując. Frankie jest jaki jest, ale hejt na jego personel jest niewspółmierny.
@tomek8756 @Kgorecki2500 @macio_944 @JimMorrisonFCB @Danny Gaucho @Comentateiro
1
@michal26 Mieliśmy gówno skład gdy przychodził De Jong? Trochę śmieszny jesteś. Był Messi, Suarez, Griezmann, Alba, Busquets, Ter Stegen, Pique, Vidal, Rakitic, Dembele, Coutinho. To jest gówniany skład ze słabymi graczami?
0
@Kubsoleon Tak. Suarez u skraju gry na poziomie. Alba to samo. Busquets także. To już byli emeryci.
Messi to wiadomo.
Coutinho, który grał dobry mecz 1 na 10.
Dembele, to już nie mówię. Kontuzja za kontuzja.
Pique, który np. zawalił mecz z Interem? Mówi to Panu coś?
Nazwiska wielkie, ale to upadłe gwiazdy były. Gdzie dzisiaj Coutinho, Suarez, Busquets, Alba? Gdzie byli nawet te 2/3 sezony temu?
A po sezonie 20/21 to już była gra mlodzikami. To nie była ułożona drużyna, tylko w budowie.
Konsekwencje takiej a nie innej polityki klubu, zmuszonej przez kapitalne zarządzanie finansami...
Z osób które wymieniłeś tylko Messi i Ter Stegen regularnie trzymali poziom. Rakitic powiedzmy też.
0
@michal26 nie zgodzę się z tym, że De Jong przyszedł do nas, kiedy klub był w totalnej rozsypce. Frenkie przyszedł do nas w lipcu 2019 roku, po sezonie z kosmicznym Messim, półfinałem Ligi Mistrzów i wygraną ligą. Wiadomym było, że pewne ogniwa w składzie są do zmiany, jak to w każdym klubie, ale w lipcu 2019 roku, Barca była silnym i bogatym klubem. Przypomnę, że De Jong przyszedł do nas w tym samym oknie transferowym, kiedy ściągnęliśmy również Griezmanna. Problemy zaczęły się pół roku później, wraz z wybuchem pandemii i eksplozją ukrytych problemów klubu, o których opinia publiczna i zapewne sam De Jong, nie mogli wiedzieć.
0
@aleksandrowielki ale my już wiemy, że klub był w rozsypce, tylko dopiero to wyszło po czasie. Dramat był już wtedy. Same transfery Coutinho czy Dembele pokazują, jak absurdalnych ruchów klub dokonywał. Gospodarka pensjami była zaburzona. Taki Fati do dzisiaj ma gigantyczny kontrakt jak na jego umiejętności i to co wnosi do klubu.
On nie miał ani jednego sezonu, gdy Barca była klubem stabilnym sportowo, ani też finansowo. No może ten pierwszy powiedzmy, ale cyrki już wtedy się zaczęły.