- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 948 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
170
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 948 Culés
3
To jest piękna sprawa, że po Messim który tyle lat u nas spędził, to (o ile finanse pozwolą, zdrowie Yamala nie zawiedzie i nie skusi się w którymś momencie na na pewno dużo większe pieniądze od szejków), to znowu w Barcy i znowu z La Masii może wiele lat nas będzie cieszył ten Crack.
0
@mekston Ciekawe czy w historii futbolu w ogóle był jakiś piłkarz na wyższym poziomie od Yamala, będąc w jego wieku. Nie wiem, choć się domyślam. :|
1
@mekston To jest wielkie szczęście, bo to co mnie zawsze kręciło w Barcy, to oprócz nienagannego wymieniania piłki, była zawsze jakaś gwiazda w latynoskim stylu.
Yamal z Brazylii co prawda nie jest, ale wiadomo jaki ma zakres umiejętności technicznych. A będzie prawdopodobnie coraz lepszy, będzie więcej widział, lepiej czytał grę itp.
1
@GigiAmoroso Mbappe był.
2
@D10SLEO Co? XD Mbappe 17 lat miał w 2015 roku.
Mbappe w sezonie 2015/16 dla Monaco:
14 meczów
1 gol
2 asysty
Rzeczywiście był lepszy. XD
Pomyliło Ci się z kolejnym sezonem, gdzie już zrobił 26 goli i 8 asyst dla Monaco, ale wtedy nie był w wieku Yamala. Jeśli chodzi o 17-latków to Yamal zjada i wypluwa Mbappe. A podałem tylko liczby z klubu. W repce jeszcze Kylian nie debiutował, jak Laminek wygrywał ME.
1
@Comentateiro tak, trzeba poczekać teraz następnych kilka lat czy wejdzie do dyskusji GOAT czy jednak pojawią się przeszkody. / w sensie jak wielki będzie - czy będzie piłkarzem topowym / czy jeszcze coś więcej w kontekście tej dyskusji międzypokoleniowej nawet
Jak się strzelecko rozwinie - w sensie on ma uderzenie, bo wali już brameczki zza pola karnego, ale to będzie musiało wjechać również.
Tak naprawdę jak Messi zrobił sezon 08/09 to o nim już niektórzy zadawali pytania czy będzie GOAT, a to był dopiero 21/22 letni chłopak.
1
@mekston Messi mając 21/22 lata wtedy zagrał zjawiskowo i zdominował Złota Piłkę na lata. Yamal jednak gra na nieziemskim poziomie w wieku 17 lat - ciągle uważam, że to nie ma prawa się dziać, a jednak się dzieje.
Dla mnie kluczową kwestią jest jego potencjał rozwojowy. Czy jest on jak niektórzy pływacy, którzy w pewnym wieku zatrzymują się i przestają poprawiać wyniki, czy jednak ma Lamine dalej perspektywy na jeszcze lepsze granie.
Nie mam wątpliwości do do jednego - już dziś będąc elitarnym rozgrywającym z pozycji skrzydłowego, jeszcze poprawi swoją umiejętność podań, co jest nieuchronne wskutek zdobywanego doświadczenia. On wchodząc jako debiutant, w pierwszym swoim epizodzie posłał takie dwie wisienki, że zbierałem szczękę z podłogi. Tamten mecz kazał mi myśleć, że mamy do czynienia z facetem o niebywałym wprost boiskowym IQ. Już wtedy twierdziłem, że takie podania nie miały prawa się zdarzyć u takiego gówniarza.
Zakładam, że wykończenie, podobnie jak u Leo będzie się tylko poprawiało z wiekiem. Uważam, że Yamal ma znakomicie ułożoną stopę - tu trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Yamal, mając pełen pakiet, może nie być facetem strzelającym po 30 goli w lidze, tu być może, musi równoważyć rozgrywanie z wykończeniem. Na razie widzę przewagę tego pierwszego.
Messi i Mbappe w młodym wieku byli bardziej eksplozywni, Yamal w mojej ocenie, ma wyższą inteligencję boiskową. Oczywiście, u Leo to boiskowe IQ szybko rosło po 20-tce, osiągając potem apogeum.