- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1505 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Arden
7
Ale to jest świnia.https://x.com/i/status/2071240209253994929
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1505 Culés
14
Może i się spóźniłem, ale film jest tak świetny, że warto przypomnieć.
6 lutego 2003 roku odbyła się premiera filmu "Symetria" w reżyserii Konrada Niewolskiego.
W filmie zagrali: Arkadiusz Detmer – Łukasz Machnacki, Andrzej Chyra – Dawid, Janusz Bukowski – Roman, Marcin Jędrzejewski – Siwy, Mariusz Jakus – Kosior, Borys Szyc – Albert, Kinga Preis – żona Dawida, Janusz Chabior – oddziałowy.
- Żałujesz?
- A Ty żałujesz?
- Ja nic nie zrobiłem.
- No właśnie. Żałujesz, że nic nie zrobiłeś?
- A nie zabijaj?
- Właśnie dlatego siedzę. Zbrodnia to zbrodnia bez względu na motyw.
- A ja za co siedzę? Gdzie tu jest logika?
- A co ma myśleć dziewczynka, którą zgwałcił ojciec? Co dla niej znaczy czcij ojca swego? Dla niej też kończy się logika. Świat nie ma sensu. Trzeba mu go nadać samemu.
@MesQueUnClub_87 @Kidd @JimMorrisonFCB @Ojciec5tkidzieci @escarabajo
6
@NeroTFP1 Mocny i świetny film, aczkolwiek kiedyś znajomy, który odsiedział swoje mówił, że jak oglądali go w więzieniu to ich w wielu momentach śmieszył ze względu na to jak był "przerysowany". Tak czy inaczej uważam, że reżyser świetnie się spisał przy tej produkcji.
3
@MesQueUnClub_87
Też dostrzegam to przerysowanie, chociaż uważam, że to akurat celowa groteska ze strony scenarzystów. Wystarczy chociażby spojrzeć, jak bohaterowie się wypowiadają, często częściowo powtarzając te same zdania, podkreślając je. Coś jak "Tango" Mrożka czy "Ferdydurke" Gombrowicza.
1
@NeroTFP1 Najlepsza scena i dialog w filmie.