La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 996 Culés

8

Wczoraj wysłuchałem materiału na temat Maxa Kolonki. Opowiedziane bez ocen, w oparciu o fakty.
Tak po ludzku mi chłopa szkoda. To był naprawdę klasyczny self-made man.
Wziął 200 dolców, poleciał do USA, popracował na budowie, założył własną firmę, przy okazji uczył się języka (to nie było takie oczywiste wówczas).
Zaczął dostawać zlecenia od TV, czasem pracował tam na etacie, potem jako pracownik niezależny.
Pamiętam, że w skostniałym świecie dziennikarstwa, Max był totalnym powiewem świeżości. Odrębny styl, rozmach, wręcz widowiskowość. Facet miał swoje 5 minut a nawet dużo, dużo więcej.

Nawet po wejściu w kolizje z warszawką i elitami, jego materiały na YT słuchało się dobrze. W jednym z programów ostrzegał przez muzułmanizacją Europy i Polski.
Miał taki rys konserwy, ale bardzo ciekawie opakowany.

Na a potem wiadomo - cos mu strzeliło do łba. Pojawiły się sugestie zaburzeń psychicznych. Tam nawet była sprawa dziwnych opisów Maxa z podtekstem seksualnym dotyczących nastolatek w wieku 11 czy 12 lat.

Tak czy owak, ja mam raczej ciepłe wspomnienie o Kolonce.

7

@Comentateiro Jego odrębnością od innych dziennikarzy było to że nie był typową ciepłą kluchą.

1

@Comentateiro Masz rację, że coś złego stało mu się z głową. Pytanie tylko, czy samo z siebie, czy ktoś postanowił zdyskredytować niewygodnego człowieka. Wiem, brzmi jak teoria spiskowa, ale pamiętam jak Max bodajże w 2012 roku mówił o tym, że zgodnie z planem świat czeka jeszcze epidemia, czy coś takiego. Nie pamiętam szczegółów, ale sens był właśnie taki. Komuś może się to wydawać nieprawdopodobne, ale ludzie tej kurwy ze STASI, Ericha Mielke, robili tego typu rzeczy (tj. doprowadzali ludzi do szaleństwa) już dziesiątki lat temu. KGB podobnie. Ale może też miał pecha i po prostu naturalnie coś mu odwaliło. Albo skrycie nadużywał dragów. Cholera wie.

1

@Dari0G Pytania się mnożą. Na pewno do dziś istnieją brudne sposoby pozbywania się ludzi. Nie wiem, czy ktoś go uznał za groźnego, albo komuś nie podpadł. Tak naprawdę nie wiadomo co się z nim dzieje.

1

@Comentateiro Moim zdaniem w pewnym momencie odwiedzili go smutni panowie i mu powiedzieli " Wy Kolonko wiecie rozumiecie. Wy się ogarnijcie bo jak nie to będzie z wami brzydka sprawa" a on zrozumiał i "był chłop nie ma chłopa".

1

@Comentateiro To prawda. Ale ten krótki czas w jakim się "odkleił" trochę przeraża. Zarówno, jeśli to sprawa naturalna, bo pokazuje jak szybko można odejść od zmysłów, jak też, jeśli to dzieło osób trzecich - w sumie chyba jeszcze bardziej.

Znalazłem fragment o ataku wirusa, wg komentarzy jest z 2012 roku:


1

@Dari0G W tym materiale podsumowującym wspomnieli o tym, ze przewidywał wirusa. W ogóle to był inny niż wszystkie głos pod strzechą. Trochę efekciarski, trochę miłości własnej, dużo amerykańskości, ale wszystko stanowiło ciekawą dla mnie oryginalną formę ekspresji.
Dla mnie szkoda, bo nie ma obecnie nikogo o tym profilu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?