La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1059 Culés

6



No nie wierzę. XD
Żeby wyjaśnić, bo tytuł nie jest zbytnio precyzyjny. Posłanki PO skierowały w kwietniu apel do MEN, w którym chcą włączenia samorządów uczniowskich w proces powoływania dyrektorów szkół. Aktualnie temat jest poddany analizom. Jeśli chodzi o samorządy uczniowskie, to chodzi o pełnoletnich przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
Reakcja dyrektora jednego z LO w Krakowie: "Dlaczego się tak ograniczamy? Pójdźmy dalej i ogłośmy powszechne wybory na stanowisko dyrektora szkoły. Niech głosują rodzice, dziadkowie, wujostwo, sąsiedzi. Trwają prace nad pomysłem włączenia uczniów w komisje konkursowe, a czy trwają prace nad tym, skąd weźmiemy nauczycieli i osoby chętne na bycie dyrektorem szkoły?"

I ja się tu z dyrkiem zgadzam. Robi się wiele, by zaburzyć i podważać zawód nauczyciela, a to byłby kolejny krok, bo potencjalny dyrektor licząc na przychylność samorządu uczniowskiego musiałby być dla nich dobrym wujasem/dobrą ciotką. Za to nie padają ze strony posłanek PO odważne pomysły jak zachęcić ludzi do pracy w oświacie.

0

@Ojciec5tkidzieci Z jednej strony masz trochę racji, ale moim zdaniem jeśli mowa tylko o szkołach średnich to ten pomysł jest do rozważenia. Z moich doświadczeń jednak samorząd w liceum to byli rozsądni ludzie, którzy potrafili różne rzeczy załatwić. A dyrektora mieliśmy akurat tragicznego (z udowodnionym oszustwem i zarzutami o niestosowne zachowanie względem uczennicy) i nie było opcji go ruszyć ze stanowiska

1

@MessiForeverTheBest Szkoły średnie to nie tylko licea. Już widzę, jak w najgorszym technikum w moim mieście, gdzie te 15 lat do tyłu jak chodziłem do szkoły zamykali nauczyciela w szafie, bo nie chcieli mieć lekcji, uczniowie rozsądnie wybierają dyrektora. XD

0

@Ojciec5tkidzieci wybierać a uczestniczyć w wyborze to też różnica

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?