La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1338 Culés

5

Lautaro Martinez w tym sezonie Serie A - 12 bramek i 3 asysty.

Pedro Rodriguez w tym sezonie Serie A - 10 bramek i 1 asysta.

Mam nadzieję, że ta statystyka kończy temat ewentualnej Złotej Piłki dla Lautaro.
I oczywiście wiem, że statystyki to jedno, a gra to drugie ale Martinez żadnym wirtuozem nie jest więc jego głównie pamięta się z bramek - coś jak Lewandowski, kiedy strzelał na potęgę był totalnym TOP-em ale kiedy przestał niestety nie daje już tyle drużynie choć tutaj też rolę odgrywa wiek.
Lautaro ma 27 lat, w tym roku skończy 28, a jego najlepszym sezonem strzeleckim w lidze to 24 bramki czyli tyle ile Lewandowski strzela będąc "emerytem" (Polak 9 lat starszy) i będąc krytykowanym.
Co ciekawe licząc wszystkie rozgrywki klubowe w jednym sezonie Lautaro nigdy nie przekroczył bariery 30 bramek (rekord to 28) podczas gdy niechciany, krytykowany i często wyśmiewany/wyzywany Lewandowski tylko w tym sezonie strzelił ich 40.

Także nawet z Ligą Mistrzów i Serie A dla mnie faworytem do Złotej Piłki jest Lamine Yamal.
Obawiam się tylko tego, że wygranie LM przez PSG może dać Złotą Piłkę Ousmane Dembele, który nie powiem, że ma zły sezon ale jednak postawiłbym go za Yamalem.

2

@Stinger_ Serio ktoś brał tak zupełnie na poważnie to, że Lautaro może dostać ZP w tym roku przy obecnej konkurencji?

0

@Stinger_ Ktoś poza Borkiem pcha Martineza do ZP? Ludzie drodzy, na szczęście nikt normalny na to by nie wpadł

konto usunięte

2

@MesQueUnClub_87 mati borek tak uważa a zdanie kopyta jest ważne.

0

@Stinger_ Lautaro jest przeceniany i to bardzo. W kadrze wieczny rezerwowy. Wyszedł mu 1 turniej Copa. Do tego w ważnych meczach znika.
Gość nie będzie nigdy wymieniany wśród najlepszych na swojej pozycji w historii. I to też zamyka temat ZP

0

@MesQueUnClub_87 @Eklerek Widziałem dosyć dużo takich komentarzy czy to nawet tutaj czy gdzieś indziej, a tłumaczenia były mniej więcej takie, że wygra Ligę Mistrzów.

Mam nadzieję, że nikt go na poważnie nie weźmie choć obawiam się, że będzie jakiś odgórny nacisk by po ewentualnym zwycięstwie w LM wyróżniać piłkarzy Interu.

0

@Stinger_ Nie będę dyskutował czy on zasługuje na balona czy nie, bo to jest w ogóle żart, że ktoś go bierze na poważnie. Chyba tylko pan dziennikarz.

Odniosę się do czegoś innego. Nigdy nie zestawie Lautaro z Lewym - i nie chodzi o pozycje na boisku, a o grę. Argentyńczyk jest przede wszystkim pracusiem. Zapierdziela cały mecz na całym boisku. Czy tego oczekujemy od napastnika? No pewnie nie, ale gdy już te gole rozkładają się na całą ofensywę to taki Lautaro to skarb. Dlatego jak ktoś pyta o wymarzonego napastnika do Barcelony to ja mówie - Lautaro albo Julian.

0

@escarabajo Ja nigdy nie chce pracusia w Barcy. Już mieliśmy Griezmanna ktory gyl chwalony głównie za powroty. I pracuje jeszcze więcej niż Lautaro.
A chlop psychicznie i jakościowo nie dał rady.
Praca? Owszem Ale tylko jako dodatek do goli. Bo to golami sie wygrywa mecze. I 9 przede wszystkim musi umieć strzelać co sezon ponad 30goli. A tego Lautaro NIGDY nie dokonał.

0

@Stinger_ Zawsze będę utrzymywał, że w pierwszej kolejności powinni być brane osiągnięcia indywidualne bo ta nagroda jest dla jednego piłkarza, a nie dla wszystkich, którzy złożyli się na sukces drużynowy. Gdyby np. trafiło się trzech piłkarzy, którzy w sezonie strzelili po 40 czy 50 bramek to wtedy należy zajrzeć w asysty, kolejno w nagrody MVP i potem rozpatrywać Trofea drużynowe.

0

@PatrykBarca ale też trzeba wziąć pod uwagę, że gra w drużynie, która na przykład w obecnej edycji LM do dwumeczu z nami strzeliła "2" gole.

Alvarez też tego nie dokonał (30 bramek w sezonie) - brałbyś?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?