La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1449 Culés

konto usunięte

6

Nie wiem czemu nie można dodać komentarza pod artykułem o Araujo ale napiszę tutaj. Ja osobiście uważam że wylewa się na niego za duża krytyka. Owszem, jest ostatnio elektryczny i głupi, ale jeszcze w 2023 roku gdzie nie odpalało się Facebooka czy Instagrama, wszędzie umieszczano Ronalda wśród najlepszych obrońców na świecie. Regularnie przewijały się różne plotki o zainteresowaniu nim wielkimi klubami.

Od strony sportowej uważam że Ronald nadal może wrócić na dobre tory. Skoro Tah w wieku 28 lat wypłynął na głębię dzięki której bily się o niego wielkie kluby, to Ronald w młodszym wieku i z większym doświadczeniem na wyższym poziomie nie da rady? Nadchodzący presezon widzę jako sporą okazję by Flick mógł bardziej intensywnie popracować nad Ronaldem, więcej mu wbić do głowy i wdrożyć w koncepcję. W końcu pół sezonu siedział w klinice tracąc przy tym przygotowania. Gavi też nie do końca przekonująco jak na niego wyglądał w wielu występach i nie leje się na niego aż taka krytyka i chęć sprzedaży. Obaj panowie to dosyć dobre przykłady jak ważny jest presezon, bo wtedy trener może bezkarnie więcej zdziałać. W sezonie już musi być zachowany większy pragmatyzm.

Mam wrażenie że spory hejt na Ronalda wynika z tej sytuacji gdy przymilał się do Bayernu swego czasu. Oczywiście, można mieć mu to za złe po jego deklaracjach. Ale spójrzmy na ówczesne realia. Zespół zamiast dalej iść do przodu, zaczął się cofać powoli w rozwoju. Xavi nie miał pomysłu jak pchnąć to w zwycięski projekt i było męczenie buły i łomot w superpucharze od Realu czy w lidze też średnio. Nawet w Pucharze Króla słabiutko. W pełni rozumiem frustrację Ronalda który chciał wtedy mieć otwartą furtkę gdyby mocny zespół się zgłosił. Gdyby Barcelona miała kilka takich sezonów jak 2023/2024 to nie tylko Ronald, ale i inni piłkarze mogliby powoli tracić cierpliwość- Pedri, Kounde, a może i nawet Yamal który ma wysoko zawieszony sufit.

Osobiście się cieszę że Ronald zostanie. Za bardzo się go demonizuje chociaż Tah w jego wieku lepszego dorobku nie miał. Mam nadzieję że jeszcze nas wszystkich uciszy i udowodni swoją wartość.

0

@Nightraider daj spokój, tutaj jest wieczna karuzela nazwisk. Jak nie Araujo, to Olmo, albo De Jong, Ter Stegen, Eric Garcia, Gerard Martin, Penia i zaczynamy od nowa. A na podmiankę chcieliby cracka za czapkę gruszek albo najlepiej za darmo i z pensją na poziomie Barca B.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?