- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 781 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 781 Culés
5
Zawodnicy którzy w finale WS bronili co najmniej 1 piłki mistrzowskiej i wychodzili z 0-2 w meczu (open era)
1) Gaston Gaudio 2004 RG
2) Carlos Alcaraz Garfia 2025 RG
Różnica taka, że w 2004 roku Coria w finale fizycznie był trupem, a tutaj poziom był trzymany praktycznie do końca i fizycznie Sinner trzymał się bardzo dobrze.
@Encore @agaFCB @barcelonaLM @Popitek12 @FcPortoFan1999 @Kessie @budel17 @Lionel_Messi10 @Bocheno1
1
@mekston To w Open Era, ogólnie w historii tenisa 4 przypadki. Alcaraz, Gaudio, Laver i Cochet, ale to zamieszłe czasy. Gaudio 2 MP, Alcaraz 3 MP
1
@barcelonaLM tak chodziło mi o erę open
1
@mekston W tym finale nie było czegoś takiego jak słaba fizyczność tylko prucie do samego końca.
0
@FcPortoFan1999 brakowało takiego meczycha w męskim tenisie na szczeblu najwyższym
Na AO 2025 to nie było tego
Na US Open 2024 - tez tak bez szału
Wimbledon 2024 - tez nie do konca
Roland Garros 2024 - tutaj bylo niezle - final czy 1/2 Sinner - Garfia
AO 2024 - to byl dobry turniej z poziomem i emocjami i sam finał tez silny
0
@mekston Ostatnio to albo są nudne trzysetówki albo wyborne finały pięciosetowe.Nic po środku.Ostatni finałem takim po środku to czterysetówka Alcaraza...z US Open 2022 na Ruuda.
0
@FcPortoFan1999 to swoją drogą był całkiem niezły finał
Ruud kluczową szanse przegrał w 3 secie
To był też bardzo młody Alcaraz i po 5 setowych bojach w 4 rundzie, 1/4 i 1/2
0
@mekston I od tamtego finału albo trzysetówki albo pięciosetówki.Niemniej takiego finału jak wczoraj nie zagrają.Przynajmniej nie będzie już lepszego meczu.
0
@FcPortoFan1999 trudno sobie wyobrazić
3 najdłuższe finały w erze open:
AO 2012
RG 2025
AO 2022
0
@mekston Ten finał mógł się łatwo nie skończyć gdyby nie tiebreak.Tam było jeszcze paliwo u obydwu na pobicie rekordu wszechczasów.
2
@FcPortoFan1999 taka ciekawostka też co do poziomu - porównując np. z finałem AO 2012 który był niebywały i poziom był wielki, ALE
Przy liczbie winnerów i niewymuszonych ze stron obu graczy to
Djokovic miał wynik 57-69 winnerów do niewymuszonych czyli -12
Nadal miał 44-71 - czyli -27
(w tym w sumie kilka asów więcej wtedy zrobiono)
Też przy szybszych kortach i jeszcze szybszych piłkach wtedy - czyli o winnery trochę łatwiej w teorii powinno być niż na mączce w Paryżu
w RG 2025:
Sinner 53-64 - czyli bilans -11
Alcaraz 70-73 - czyli bilans tylko -3
Oczywiście to nie mówi o wszystkim, ale szczególnie bilans Rafy w tym meczu pozostawiał pewne pole. (gdzie jemu udało się wziąc te bardziej clutch sety żeby był 5, a Serb swoje 2 wygrał w miarę komfortowo)
@Encore @barcelonaLM @agaFCB
1
@mekston Dlatego też tym bardziej ten finał był tak wyborny.Przez tyle godzin grania nie idzie znaleźć finału na dodatni bilansie kończących do błędów.
0
@FcPortoFan1999 w tym finale AO 2022 Med miał bardzo dobry bilans, ale on ustrzelił 23 asy
Tutaj serwisem wiadomo trochę można sobie pomóc, ale w sumie obaj zrobili w tym czasie 15 asów
1
@mekston Tutaj Jannik mimo porażki nie popełnił nawet jednego podwójnego błędu serwisowego.Łącznie tylko 2 podwójne w całym turnieju.
0
@FcPortoFan1999 swoją drogą w sumie z tym exit polem i late pollem to nawet wyszło ;) finalnie chyba tylko w drugą stronę to napisałem
Exit Poll przy 2-1 setach 5-3 40-0
Tam jeszcze w 4 secie warto zwrócić uwagę, że Sinner tiebreak zaczął od mini breaka. Było 2-0, ale super ważna piłka Carlitosa wtedy winner na 1-2
1
@mekston Ważniejszą piłkę Carlos ugrał przy 5-6 w piątym i 30-30.Nie wiem jak On tego nie wyrzucił w aut.
0
@FcPortoFan1999 ważniejszą to nie, bo w 4 Sinner miał 3 championship points, ale piłka przy 30-30 przy 5-6 dla Sinnera to coś niewiarygodnego, pewnie też trochę szczęścia w niej bylo i potem backhand winner
0
@mekston Tylko tutaj Alcaraz musiałby ponownie bronić piłki mistrzowskiej po raz czwarty.Nawet jedna jest ciężka do wyciągnięcia.Zwłaszcza że Jannik tam naciskał na równowagę.
1
@FcPortoFan1999 dlatego to był kolejny bardzo ważny moment i dlatego ten mecz był też taki niesamowity bo mieliśmy też te zwroty akcji
W sumie też mieliśmy aż rozgrywki tiebreakowe
Do tego w drugim secie Carlitos odrobił stratę przełamania i jednak przewalił w tiebreaku, więc to mógł być taki gwóźdź do trumny, gdzie mógł być mocno rozczarowany wynikiem seta
Potem w 3 secie miał 5-3, i Sinner odrobił przełamanie, ale znowu poszedł break
W czwartym to już wiele zostało powiedziane - znowu jak Carlitos wyciągnął wydawało się, że jest szansa, a potem słaby start tiebreaka, ale potem miazga.
Szybki break w 5 secie, potem były jeszcze szanse dla Sinnera na łamaka, ale dopiął to w ostatnim momencie i znowu wydawało się, że szala przechyli się na jego stronę.
Potem to już koncert Carlitosa w supertiebreaku.