La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

5

Dziś przypada rocznica tragicznych wydarzeń, które miały miejsce 22 lipca 2011 roku w Norwegii. Tego dnia Anders Behring Breivik dokonał jednego z najkrwawszych ataków terrorystycznych w historii współczesnej Europy.

Breivik najpierw przeprowadził zamach bombowy w dzielnicy rządowej w Oslo, detonując ładunek przed siedzibą premiera. Eksplozja zabiła 8 osób i spowodowała ogromne zniszczenia. Następnie udał się na wyspę Utøya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy. Tam dokonał masowej strzelaniny, zabijając 69 osób, w większości młodych ludzi. W sumie w zamachach życie straciło 77 osób.

Atak był motywowany skrajnym nacjonalizmem, rasizmem i islamofobią. Breivik został zatrzymany przez norweską policję i w 2012 roku skazany na 21 lat pozbawienia wolności z możliwością przedłużenia kary bezterminowo.

2

@Szklaner no to chłop niedługo wychodzi po all inclusive

0

@wyrek nie bardzo.
Już miał dwa wnioski o wcześniejsze wyjście, oba odrzucone, tak jak i kilka o "nieludzkie traktowanie". Po odsiadce 21 lat zostaje zrewidowany, czy nadal stwarza niebezpieczeństwo - jak wyżej wspomniałem został odrzucony, właśnie z tego powodu, i jego kara może być przedłużona o 5 lat. Potem o kolejne 5 i kolejne i kolejne i tak bez górnej granicy. Po 13 latach odsiadki nie dał jeszcze żadnego objawu skruchy czy resocjalizacji.

0

@Szklaner to się przygotuje pod wyjście po 21 latach a to była szopka do tej pory

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?