La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1242 Culés

1

Rywale Lecha Poznań w Lidze Konferencji z problemami?

Rayo Vallecano oraz Lincoln zmagają się z problemami stadionowymi i do tej pory nie zgłosili miejsca rozgrywania domowych spotkań.

Lincoln prawdopodobnie wybierze Estadio Algarvew Faro (Portugalia), gdzie drużyna juz rozgrywała spotkania na tym obiekcie.

Rayo Vallecano stara się, aby mecze były rozgrywane u siebie, ale UEFA ma kilka zastrzeżeń do obiektu, np. zaniedbana arena, gdzie jest pełno gruzu, brak oświetlenia w niektórych sektorach, brak drzwi w toaletach i murawa w fatalnym stanie.

Jeżeli władze klubu nie uporządkują tych zastrzeżeń, klub będzie musiał wybrać inny stadion w Hiszpanii. W grę mają wchodzić trzy madryckie stadiony:

Santiago Bernabeu
Wanda Metropolitano
Estadio Butarque

Czas na zgłoszenie miejsc rozgrywania spotkań domowych mija 12 września.

0

@Criss18Barca W Madrycie to zawsze mają problemy z toaletami ;D

1

@Criss18Barca nie widze przeszkód, by rozegrali swoje spotkania przy Bułgarskiej. Jak nie potrafią dostosować stadionu, to się nie nadają do europejskiej piłki. I tyle. Jakiś standard musi być.
W żużlu to samo. Nie spełnia wymogów stadion? Jeśli nie jest w trakcie remontu, to nie otrzymujesz licencji i jedziesz sobie elegancko w KLŻ.
Tak samo tutaj. Nie masz stadionu, to albo grasz wszystko na wyjeździe, albo walkower i tyle. Raków ma podobnie i nie pojmuję, czemu taki klub nie wyremontuje stadionu na tyle, by mogli grać w Europie. Jak jest problem, to niech zrobią sobie "swój Śląski" i się dogadają z Włókniarzem Częstochowa. Stadion z torem żużlowym i gitara. Są takie technologie, że na tor można nałożyć bieżnie (przykrywa się go panelami specjalnymi i potem nakłada bieżnię). I by mogli i SGP organizować i mecze ligowe i europejskie puchary i wszystko. Stadion na 45k ludzi i gitara. Wszyscy zadowoleni. Problem w tym, że Włókniarz cieńko, nomen omen, przędzie.

1

@Criss18Barca Zabawnie będzie wyglądać Bernabeu w lidze konferencji xD

1

@michal26 UEFA jest sama sobie winna. Pozwalają grać w rundach eliminacyjnych na stadionach, które nie są regulaminowe, a od PO i fazy ligowej już tam nie można grać. Od początku eliminacji drużyna powinna grać na stadionie, który spełnia wszystkie kryteria.
W Częstochowie jest inny problem, bo to nie jest miasto piłkarskie tylko żużlowe. W takich miastach jak Częstochowa, Rybnik, Zielona Góra, Gorzów, Ostrów, Toruń czy Bydgoszcz miasto bardziej żyje żużlem niż piłka. I wystarczy, że Rakow zacznie grać na poziomie niższym to tam znowu będą straszne pustki.
Kiedyś się zastanawiałem czy jest możliwe, żeby Rakow grał na Włókniarzu. Murawa pełno wymiarową by mogła tam nie wejść więc by trzeba było lekko zmodernizować tor i trybuny. I stadion jak się patrzy dla Częstochowy.

0

@Criss18Barca nie no. Raków jednak ma swoich kibiców. Też nie przesadzajmy. To jest jak Wrocław. I ten i ten sport dominuje.
No nie weszłaby tam murawa pełnowymiarowa.
Tylko i wyłącznie nowy, dzielony stadion. Miejski. Współudziałowcami musieliby być i Włókniarz i Raków. Każdy klub wyłożyłby po X kwocie, Y dołoży miasto.
Innej możliwości nie ma. I mówię. Stadion min. 40k by musiał być, bo i tak musi zmieścić się murawa pełnowymiarowa, a także tor żużlowy.
Koszt budowy, to masz 500 milionów złotych jak nic. Może nawet więcej. Więc żadnego klubu na to nie będzie stać, chyba że się zadłużą kredytami.

Chyba, że odwalą coś takiego, że stadion np. 25 tysięcy, ale niepełne trybuny (nie w pełni zabudowany). Też może takie coś być. Na pewno wtedy tańszy by był. Coś takiego masz chyba w Krośnie i Rzeszowie. No na pewno da się zrobić projekt taki, by koszt budowy nie był zabójczy i by się zmieścił i tor i murawa

1

@michal26 Tory w Krośnie i Rzeszowie są bardzo długie dlatego to przechodzi. Z obiektów w Rzeszowie korzystają trzy ekipy. Piłkarska Resovia i Stal i żużlowcy. Wydaje mi się że na drugim łuku w Rzeszowie trybuny nie są pełne.
Krosno, Rzeszów, Bydgoszcz, Rybnik, Ostrów Wielkopolski - tam na 100% grają drużyny piłkarskie. Nie jestem pewny Poznania czy tam jeszcze korzystają.
Myślisz, że jest to możliwe, żeby w POLSCE kluby dokładały się do budowy stadionów? Ja w to wątpię.. większość stadionów jest budowana z kieszeni podatnika. Fakt, że taki stadion miastu by się przydał.
Wiem, że stadion Orła Łódź został zbudowany za śmieszne pieniądze.

0

@Criss18Barca No na pewno by się musiały choć trochę dołożyć...

Miasto jednak lwią część by musiało zapłacić. Czewę chyba na to stać. Taki stadion na 20 parę minimum

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?