La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 601 Culés

10

Jako, że dzisiaj gala ZP kilka rekordów:

1) Najwięcej Złotych Piłek - Lionel Messi (8)
2) Najwięcej ZP z rzędu - Lionel Messi (4)
3) Najwięcej razy na podium w ZP - Lionel Messi (14)
4) Najwięcej razy na podium w ZP z rzędu - Lionel Messi (11)
5) Najwięcej Złotych Piłek per kraj - Argentyna (8)*
5) Najmłodszy zdobywca ZP - Ronaldo 21 lat i 3 miesiące*/8

* Jeśli Dembele wygra, to Francja zrówna się z Argentyną tutaj
**Jeśli dzisiaj jednak dziennikarze wybraliby Yamala a nie Dembele, to byłby rekord typu nie do przeskoczenia w przyszłości - pobicie rekordu Ronaldo o 3 lata to byłby kosmos wynik. Kto wie czy nie będzie bardzo blisko z Dembele.

@Encore @barcelonaLM @Popitek12 @Stinger_ @kanver_ @Lionel_Messi10 @Sysia11 @PatrychoO @Lanosss @Tollusiek

0

@mekston Szczerze? Yamal i tak przebije Nazario... ma co najmniej 3 lata na to.

0

@szymonekk powinien, ale im wcześniej tym też bardziej rekord byłby wyśrubowany i trudny do przebicia w przyszłości

1

@mekston To prawda.. gdyby to Barca sięgneła po LM w ubiegłym sezonie, to rekord baaaaaaardzo cięzki do przebicia. Chłop miałby 18 lat i 2 miesiące jako zwycięzca ZP. :)

1

@mekston Plebiscyt zdominowany przed Leo Messiego i ktoś powie, że tych nagród ma dużo czy za dużo to ja powiem, że ma ich za mało.

Nie chodzi mi o to, że powinien wygrywać w latach gdzie nie zdobył ważnych trofeów ale jako piłkarz wciąż był najlepszy tylko mam na myśli rok 2013.
Wtedy wygrał Cristiano Ronaldo nie wygrywając nic. Leo Messi z Barcą wygrał La Ligę, a indywidualnie liczby miał lepsze niż Cristiano Ronaldo.
Zanim ktoś powie, że Franck Ribery to od razu mówię, że ja się nie zgadzam. Jeśli mówimy o samych trofeach to tak ale biorąc pod uwagę całokształt to Leo Messi wtedy powinien dostać Złotą Piłkę i powinien mieć w tym momencie na swoim koncie 9 takich nagród.

Jeśli chodzi o rekord wieku to chciałoby się żeby Lamine Yamal pobił wynik Ronaldo Nazario. Byłoby to niebotyczny wynik nie do pobicia w najbliższych latach ale moim zdaniem w poprzednim sezonie patrząc na całokształt, a nie tylko trofea najlepszym piłkarzem był Raphinha i dlatego trzymam się tego, że to Brazylijczyk powinien dostać Złotą Piłkę.
Jeśli Lamine Yamal ją zdobędzie to będzie świetnie ale moim zdaniem Złota Piłka powinna trafić do Raphinhi. Oczywiście Ousmane Dembele także zasłużył, miał świetne liczby i ważne trofea w tym Ligę Mistrzów ale jednak patrząc na cały sezon to Raphinha > Ousmane Dembele > Lamine Yamal (uważam, że czysto piłkarsko on jest najlepszy ale jednak liczbowo trochę tracił, a do Dembele jeszcze stracił trofeami).

1

@szymonekk Kiedyś myślałem że Kylian Mbappe bardzo szybko zdobędzie Złotą Piłkę. Gość w tym roku, w grudniu skończy 27 lat, a wciąż na swoim koniec okrągłe zero.

Oczywiście uważam, że Lamine Yamal to jeszcze inna skala talentu, gra w Barcelonie i reprezentacji Hiszpanii. Uważam, że nie będzie tak długo czekał na Złotą Piłkę jak Kylian Mbappe ale sport pokazuje, że niczego nie można być pewnym także Lamine Yamal powinien pobić ten rekord ale nie ma tutaj nic pewnego i w zasadzie jeśli tylko nadarza się okazja to trzeba ją wykorzystać dlatego ja nie podzielam zdania większości tej strony czyli "lepiej żeby ZP zdobył Dembele bo Yamal ma czas, a szybka ZP źle na niego wpłynie" - jeśli tylko jest jakaś szansa to będę kibicował Yamalowi (uważam, że Raphinha zasłużył najbardziej ale jeśli miałby wygrać Yamal to płakał nie będę) i nie interesuje mnie że Dembele ma LM bo sam tej LM nie wygrał, a obaj piłkarze Barcy zagrali także świetne sezony z masą trofeów.

0

@Stinger_ Messiemu troche te kontuzje nie pomogly w 2013 + potężny start na jesieni pomógł Ronaldo

Tez niedawno byla ta zmiana ze oceniamy sezon a nie rok. Gdyby isc trybem ocena czysto sezonu 12/13 to bylaby jego idac tropem wiekszej oceny indywidualnej - czyli wlasciwie zostawiac w grze Messiego i Ronaldo

Jesli wlasnie idziemy w poszukiwaniu najlepszego gracza i tez takiego ktory wyroznial sie z ekipy zwycieskiej - jak Inter 2010 czy Bayern 2013 to glosy dziennikarzy szly na Sneidera i Riberyego

0

@mekston Mimo wszystko będę się upierał, że indywidualnie był najlepszy, a to sztuczne przedłużenie głosowania tylko po to żeby Cristiano Ronaldo z barażów do MŚ zrobił turniej na miarę MŚ to już totalny dramat.

Jeśli mówimy o trofeach to Franck Ribery ale jeśli o trofeach i/lub liczbach to dlaczego Cristiano Ronaldo? Przecież on wtedy nic nie wygrał, a indywidualnie lepszy był Leo Messi dokładając tytuł mistrza Hiszpanii.

0

@Stinger_ jesien Ronaldo wlasnie w połączeniu z urazami Leo na wiosne i na jesien zrobily swoje i zestawianie liczb 2013 vs 2013

Jesli wezmieny caly rok 2013 to Ronaldo mial swoj prime strzelecki

R 69 goli i 15 asyst w 59 meczów
M 45 goli i 16 asyst w 47 gier

Messiemu tez nie pomoglo to ze Barca kojarzyla sie z blamażem z Bayernem - ale w sumie to dla mnie bardziej pokazywalo sile Leo ze juz w gorszej ekipie niz sezon temu on dalej sie bawił - ratowal nas i z Milanem i PSG zebysmy w ogole w 1/2 byli

Messiemu srednia na minute G/A wychodzila lepiej nawet 57 min do 59 min ale liczby absolutne byly i taki recency bias

Plus Ronaldo spory minus powinien miec za czerwona w finale CdR

0

@mekston Bramkami Cristiano Ronaldo oczywiście wygrał z Leo Messim ale biorąc pod uwagę całokształt, a więc trofea, liczby i nagrody indywidualne to moim zdaniem mimo wszystko Leo Messi.

Cristiano Ronaldo odpadł w LM w tej samej fazie co Leo Messi. Może nie z takim blamażem ale jednak sam Messi w tych meczach z Bayernem nie grał.

0

@Stinger_ w 1 meczu Messi grał, ale był po urazie wlasnie - widac bylo fizycznie, ze jest zdecydowanie gorzej. W drugim meczu nie wszedł nawet na boisko, potem w 2 meczach La Liga z lawki wchodzil a z Atleti zszedl z kontuzja i zakonczyl sezon

1

@mekston W sumie tak na dobrą sprawę można jeszcze obronić ZP dla Cristiano Ronaldo. Nie pamiętam już wszystkich szczegółów ale moim zdaniem jednak Leo Messi ale jak napisałem trochę wyżej, na pewno nie zaliczę tego do tzw. skandalu (jak choćby 2020) bo Cristiano swoje powody miał.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?