- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1682 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
3
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1682 Culés
0
Taka rozkminka mnie naszła. Horngacher odchodzi z Niemiec, moje pytanie brzmi, czy jego odejście z Polski było opłacalne? W Niemczech siedzi dłużej, ale sukcesów nie osiągnął większych niż z naszymi zawodnikami. @July_6_BcN @Stinger_ @Criss18Barca i inni fani skoków.
0
@VegetaPolska No, ale z Polakami w okresie 19-26 by nie osiągnął takich wyników jak miał teraz z Niemcami.. wyczuł, że większy potencjał mają Niemcy i się nie mylił.
0
@Criss18Barca Skąd ta pewność?
W sumie jakby popatrzeć to po odejściu Stefana Horngachera Polska miała triumfy - m.in. TCS Kamila Stocha i Dawida Kubackiego czy podwójne mistrzostwo świata Piotrka Żyły, a więc "aż" 4 triumfy.
Co wygrał w tym czasie Stefan Horngacher z Niemcami?
Złoto MŚ w lotach z Karlem Geigerem, złoto MŚ z drużyną i Puchar Narodów.
Czy to jest aż tak dużo? Ja bym powiedział, że gdyby to zsumować to w tym czasie wygraliśmy więcej. Oczywiście tutaj u Stefana na plus złota z drużyną, a nie indywidualnościami. U nas mogłoby być więcej indywidualności, a mniej drużyny.
Także czy wybierając drużynę z większym potencjałem wygrał z nią aż tak dużo? Rzekł bym, że nie, a nawet mniej niż Polska w tym czasie.
Na pewno więcej drugich i trzecich miejsc miał Horngacher z Niemcami ale czy było tego aż tak dużo więcej? Nie powiedziałbym.
Poza tym pamiętaj, że Dawid Kubacki swój prime miał po Stefanie, bodajże w sezonie 22/23. Niestety PŚ nie ukończył na końcowym podium bo musiał wracać do chorej żony ale tamten okres Dawida pokazał jakie drzemały w nim możliwości. Drugie miejsce w TCS tylko to potwierdza.
Poza Dawidem po odejściu Stefana swoje życiowe sezony mieli też m.in. Stękała, Zniszczoł czy Wąsek. Wolny także był zawodnikiem z którym można było zrobić dużo więcej.
Chce przez to powiedzieć, że Stefan Horngacher w reprezentacji Niemiec po odejściu od nas nie osiągnął tyle ile mógłby i ile powinien i śmiem twierdzić, że u nas te sukcesy mogłyby być jeszcze większe.
Oczywiście nie chcę mówić, że na pewno tak by było ale mieliśmy materiał na dobre wyniki i nikt mi nie wmówi, że taki Paschke to lepszy materiał na dobrego skoczka niż nasi z Wąskiem na czele. Ostatecznie ind. tylko z Geigera zrobił mistrza, a cała reszta? Oczywiście doceniam jak powrócił Wellingera czy jak ułożył Paschke, a także choćby Markusa walczącego z Ryoyu ale to dla mnie trochę za mało by mówić o trofeach.
U nas takie wyniki moim zdaniem również mógłby osiągnąć - może nie miałby aż tyle drugich i trzecich miejsc ale mogłoby być więcej złotych medali (trofeów).
Koniec końców ciężko to oceniać i porównywać ale z tego co zauważyłem to Stefan Horngacher mimo niezłych i nawet sporych sukcesów wygrał zdecydowanie za mało z Niemcami. Polska choćby wygrała w tym czasie dwa TCS-y, a przecież po to Stefan poszedł do Niemiec i nic mu nie odbieram bo jeszcze szansę na to ma (choć wiemy jaką) ale postawie, że tego celu nie zrealizuje.
@VegetaPolska @July_6_BcN