La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1789 Culés

4

Katarzyna II:
"Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i
gnijący w łożu…" - wzywała Katarzyna II.

"Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody,
plemiona.

Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich
obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo
trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił.

Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka
w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku
kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w
łożu…

Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu.
Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali
wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba.

Będą Oni walczyć długo, bardzo
długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją
„milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że
uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty,
złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem.

Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności
i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od
wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy.

Trzeba będzie
starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie.

Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie
doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces".

Instrukcja bynajmniej nie traci na swojej aktualności...

konto usunięte

2

@mmaciass Paradne, że coś im się pomyliło i zamiast u nas, to wprowadzili to u siebie xd

3

@mmaciass no dla mnie sytuacja w Polsce coraz bardziej przypomina tę z czasów Katarzyny i Poniatowskiego.
Nawet miałem tu parę dni taki temat założyć, ale mi się odechciało.
Jestem w 100% przekonany, że część klasy politycznej w Polsce jest pod butem Rosji.

1

@mmaciass no niestety, przypomniał mi się ten cytat wczoraj gdy tu zaglądnąłem do jednej z dyskusji ;)

1

@Safrani mówisz o tej części klasy politycznej ?
https://www.facebook.com/share/v/1C9heBvmMz/

W ogóle sory ale post i słowa carycy , te instrukcje są o czymś innym niż odpowiedziałeś. One nie są o tym że ktoś jest pod butem. One są o tym że naród trzeba skłócić , naród trzeba zepsuć i to się dzieje, a nie tam jakieś szukanie ruskich onuc które pewnie są ale nie w takiej groźnej ilości jak to przedstawiacie.
Kluczem jest zepsucie narodu i na tym bym się skupił. Na okradaniu własnego państwa, na realnym braku państwowości i poddanczosci wobec innych. Na własnym interesie a nie na interesie narodu. O tym to jest przecież a nie o tym kto jest prorosyjski. Przeczytaj raz jeszcze :) z całym szacunkiem

0

@loswariatofano też zajrzałem do tej dyskusji i również mi się przypomniał. Wszystkim z jednej i drugiej strony poleciałbym film WOLSKIEGO o SAFE. Tam w miarę rzeczowo pokazuje jaka jest sytuacja i wcale (mimo że popiera program) nie wypiera tego że SAFE może być instrumentem do "ustawiania" władzy w Polsce jak przy KPO. ale ludzie tu są k**są zaślepieni jedna albo druga strona na prawdę ciężko się czyta te wypociny walczaków za sprawę. Ja mam rację i koniec ! Nie chcę widzieć innych rzeczy wszystko jest albo białe albo czarne! Nie ma szarości.

Prawda jest taka że kasa jest nam potrzebna ale prawda jest też to że jesteśmy w chul*j zadłużeni i nasze wnuki to będą konczyc spłacać. Owszem procent jest niezły ale dalej to kredyt. prawda jest też taka ze Niemcy tego nie biorą bo nie muszą, mają silna gospodarkę i ich obligacje byłyby korzystniejsze lub tak samo korzystne jak te ok. 3proc. Ale nie dajmy sobie wmówić że to nie będzie miało wpływu na rząd w Polsce bo może mieć, choć nie musi. Prawda jest też że zanim dojdzie do przetasowań władzy w PL WIEKSZOSC kasy zostanie z tego SAFE już wypłacona.
Obejrzyjcie film WOLSKIEGO bo większość tu coś tam wie ale nie do końca..

@Safrani

0

@mmaciass te instrukcje są właśnie o tym. Bo żeby naród skłócić trzeba mieć jakąś cześć narodu pod butem

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?