La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1076 Culés

3

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Dwa stracone gole to już bardziej wypadkowa rozluźnienia, bo podsumowując grę obronną z perspektywy całego meczu, wyglądało to naprawdę dobrze.

Kolejny po Athleticu i Newcastle rywal z podobnym nastawieniem taktycznym, czyli łapanie 1vs1 naszych pomocników i bieganie przy nich jak cień, więc był to całkiem dobry sprawdzian przed środą.
Z Anglikami, z pewnością będzie o tyle ciężej, że spróbują złapać nas 1vs1 całym zespołem i kondycyjnie są w stanie grać tak większą część meczu.

Ale dzisiaj widzieliśmy już dwie rzeczy. Pierwsza to, że przy większej świeżości zawodników pojawia się więcej wymienności pozycji u pomocników. Dziś na przykład Pedri był niewidoczny, ale to głównie dlatego, że mecz nie wymagał kontroli, a większej mobilności zawodników i w tym aspekcie świetnie wyglądali Bernal i Olmo (bramka na 3:1 dowodowem).

Drugi aspekt to postawa Raphinhi, który dostał większą swobodę i szukał gry na całym boisku. Zejście do środka, do prawej, wbieganie za plecy. Od razu widać, kiedy Brazylijczyk jest gotowy na 100% i dzisiaj był ten mecz.

Tego musimy szukać z Newcastle. Mobilność, apozycyjność w grze, robienie przewagi w środku pola, aktywna gra bocznych obrońców. Z tego też powodu jestem za tym, żeby wystawić Olmo na fałszywej 9. Da nam to jeszcze więcej kontroli w operowaniu piłka i będziemy mniej przewidywalni niż przy grze z typową 9. Mógłby to być ewentualnie Raphinha, ale Rashford jest w średniej formie.

Jeśli to wszystkie rzeczy, będą wyglądały tak samo w środę, to z naszą przewagą piłkarską ich zezłomujemy.


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?