- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1770 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
163
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1770 Culés
2
zaciągnięte z profilu Wolskiego, szacunkowe koszty SAFE /porównanie odsetek dla kwoty 200mld zł - dla okresu tych 55lat jak przewidziane były środki europejskie:
https://zapodaj.net/plik-jpwXfK7QoG
Pomiędzy naszymi obligacjami krajowymi różnica około 100mld , dla okresu 55 lat. Czy dużo, niedużo, ocenę zostawiam Wam.
3
@mmaciass o ile znaleźliby się kupcy na te obligacje to śmiesznie mała różnica jak na taki okres. Tylko kwestia kontroli nad wydaniem tych pieniędzy. Bo jednak SAFE to jest pożyczka celowa której wydatkowanie podlega kontroli. Wrzucenie do budżetu pieniędzy z obligacji może się skończyć tym że połowy nikt nigdy nie zobaczy i się rozejdą
2
@Bykunn no jeśli wierzyć tym danym to jak za "niezależność" warte zastanowienia. I oczywiście obligacje muszą się jeszcze sprzedać.
"Wrzucenie do budżetu pieniędzy z obligacji może się skończyć tym że połowy nikt nigdy nie zobaczy i się rozejdą" niby tak, ale z drugiej strony nikt nam nie mówi gdzie mamy wydać, wydajemy na przykład na to co najlepsze a nie na to co europejskie. Wada i zaleta za razem. Innymi słowy mam 200mld i MUSIMY je wydać przy tradycyjnym SAFE, a ze swoim wydamy na to co faktycznie potrzebujemy - i kupimy najodpowiedniejsze a nie te które mieszczą się w jakiś narzuconych przez EU ramach. Od początku mówię że ten SAFE to ma swoje zalety ale ma też wady, podobnie wypowiadali się eksperci trochę więcej wiedzący niż my (Wolski, Bartosiak, gdzie ten pierwszy jest raczej orędownikiem SAFE z EU ale wady też przedstawiał na swoim kanale). Aha no i trzeba pamiętać że pomijając zwłokę spowodowaną Nawrockim i WETEM, ale ogólnie na wydanie tej kasy mamy czasy jakoś do wiosny 2027 co wcale nie jest długim okresem. Ja bym się bał że ta kasa zostanie przepalona na jachty w stylu KPO z powodu robienia tego na urwanie głowy.