La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 619 Culés

2

I wiadomo już dlaczego?


3

@Kgorecki2500 "Uważa się, że nazwa „Easter” wywodzi się od imienia Eostre (lub Ostara) – anglosaskiej bogini wiosny i świtu, której święto obchodzono w okolicach równonocy wiosennej. Z biegiem czasu nazwa ta zaczęła odnosić się do chrześcijańskiego święta zmartwychwstania Jezusa, łącząc tradycje wiosennego odrodzenia z tym świętem religijnym. "
Taka ciekowstka :)
https://theconversation.com/why-easter-is-called-easter-and-other-little-known-facts-about-the-holiday-75025#:~:text=The%20name%20%22Easter%22%20may%20come%20from%20the,of%20the%20Venerable%20Bede%2C%20a%20British%20monk

2

@tomek8756 dlatego są króliczki które symoblizują nowe życie, przybycie wiosny. Ale wiadomo, że ludzie ślepo myślą że to ma coś wspólnego z wiarą

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?