La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1483 Culés

20

Parlament Katalonii przyjął rezolucję w sprawie formalnego rozpoczęcia procesu tworzenia niezależnego państwa katalońskiego i odłączenia się od Hiszpanii. Premier kraju, Mariano Rajoy, zapowiedział złożenie apelacji w Trybunale Konstytucyjnym, by być pewnym, że "rezolucja pozostanie bez konsekwencji". Ma ona zainicjować 18-miesięczny proces przygotowujący region do odłączenia się od reszty kraju. "Początek tworzenia państwa katalońskiego".
"Zdecydowano się na działanie" Za przyjęciem rezolucji, zmierzającej do utworzenia "państwa katalońskiego w kształcie republiki", było 72 regionalnych deputowanych, przeciwko 63. - Mam zaszczyt i obowiązek bronić projektu rezolucji, którą uroczyście rozpoczynamy budowę nowego państwa, państwa katalońskiego, republiki katalońskiej - oświadczył Raul Romeva, który otwierał listę koalicji opowiadającej się za niepodległością Razem dla Tak. Dodał, że po latach, gdy Katalonia "domagała się prawa do decydowania, zdecydowano się na działanie". Na 7,5-milionową Katalonię, najbardziej uprzemysłowiony region kraju, przypada 20 proc. PKB Hiszpanii.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?