La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1365 Culés

1

Swoja droga to ciekawie z perspektywy kibica mozna patrzec na dany sezon mimo osiagniecia sukcesów.

Mozna powiedziec, ze ten sezon dla Barcelony juz jest udany (zakladajac, ze mistrzostwo spokojnie dowiedziemy), final PK oraz 1/4 LM - ale założę się, ze jak odpadlibyśmy z LM, a Real zdobylby LM 9lub odpadlibysmy w takich okolicznosciach jak w 2012), to spora czesc osob postrzegalaby ten sezon za nieudany.

W sumie dla Atletico ten sezon 13/14 w ktorym zdobyli majstra mial bardzo gorzki posmak i mimo, ze to mistrzostwo ktore wydawalo sie niemozliwe dla kogokolwiek spoza pary Barca-Real bedzie czyms niesamowitym do wspominania, ale jednoczesnie to zakoczenie sezonu i strata gola w ostatniej minucie finalu musiala byc bardzo bolesna.

1

@mekston Właśnie w tym rzecz - w futbolu granica pomiędzy sukcesem a porażką, jest drastycznie cienka.
Sęk w tym, że jeżeli Real wygra w tym roku LM, to nawet pomimo dubletu Barcy(która mistrzostwo zdobyła teoretycznie już w lutym) sprawią, że odwrócą wszystko o 180 stopni - bo biorąc pod uwagę oczekiwania względem Realu i Barcy w tym sezonie, te wszystkie fail'e Realu oraz formę i regularność jaką prezentuje Barca - to pod koniec sezonu Real byłby tym wygranym, a Barca przegranym.
Dlatego m.in nie rozumiem tych spin, że inni głośno komentują poczynania i sezon Realu - wg mnie to jest naturalna kolej rzeczy - oczywiście należy w pierwszej kolejności patrzeć na siebie, ale Barca i Real są dla siebie domyślnym układem odniesienia i tak jest, było i będzie.
Dlatego też jeżeli Barca miałaby nie obronić w tym sezonie LM - to w jej dobrze rozumianym interesie jest aby Puchar nie trafił do Realu - i nie ma tu żadnego bólu d* czy czegokolwiek innego w duchu 'antyreal' - po prostu sukces jednych, jest automatyczną porażką drugich. Taka specyfika kibicowania Barcy, bądź Realowi.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?