La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1484 Culés

1

A ja chciałbym trochę przenieść emocje bezpośrednio z murawy na... trybuny. Otóż jestem po prostu zachwycony publicznością Atletico Madryt, nie chce już tutaj bawić się w "czemu Barcelona nie ma takich kibiców", ale zwrócić uwagę na to, że Hiszpanie po prostu potrafią zachowywać się z klasą. Pewnie, zdarzają się sporadycznie przypadki np. Espanyolu, gdzie kibice wyszydzali nawet z żony piłkarza, swoją drogą pięknej żony :) Tak czy inaczej jest mi wstyd za to bydło w Polsce, gdzie w razie porażki zamiast podnieść drużynę na duchu, "kibice" wolą ukraść piłkarzom koszulki. Brak mi określenia na takie zachowanie. Swoją drogą działacze, piłkarze, prezesi itd zawsze powtarzają że grają dla kibiców, ale gdy co tydzień czytam że PZPN czy tam inne związki nakazują klubom z Ekstraklasy płacić a tu 5, a tu 10 tysięcy złotych, to uświadamiam sobie że są to zapewne tylko puste słowa, a wyżej wymienionych ów fanów mają już dość :) Wiem że kibicowanie w Polsce to gorący temat ale szlag mnie trafia że w innych krajach możesz usiąść wsród kibiców gospodarzy w koszulce gości jakby nigdy nic, a w Polsce (choć może i nie zawsze) dostaniesz przysłowiowy "wpierdól". Jak tu zabrać dzieciaka na mecz, kiedy pełno jest łysych bezmózgów? Eh, my to raczej nigdy nie doczekamy się miejsc siedzących tuż przed murawą. Dobrze że chociaż na meczach kadry jest już lepiej.

konto usunięte

1

@matimocny1 Nie ma co tak gloryfikować kibiców w Hiszpanii bo tez jest dużo hołoty. Pomijając stadion Realu czy Asspanyolu, gdzie na Barce lecą regularnie puty to na takim stadionie np Rayo Messi jest wyzywany od psów i to jest najlżejsze przezwisko jakie tam na niego leci.

0

@MaTt_BarcaFan Może źle się wyraziłem, jeśli chodzi o wyzwiska na piłkarzy to rzucane są one wszędzie na całym świecie bez wyjątku. Bardziej chodzi mi o traktowanie kibiców danego zespołu przez kibiców innego. W tym jesteśmy bardzo daleko w tyle.

konto usunięte

0

@matimocny1 Wiem o co Ci chodzi, ale z tą " kultura " kibiców po meczu też nie jest tak do końca bo np w zeszłym sezonie była taka sytuacja, gdzie kibice Atletico i Deportivo się podbili i była nawet jedna ofiara śmiertelna. Mimo wszystko uważam, ze w Hiszpanii to nie jest na taką skalę jak w Polsce.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?