La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 672 Culés

2

Dlaczego 2 a nie 3 karne? Też większość z was myśli że"smyrnięcie" piłki ręką to nie ręka i nie karny? Ciekawe, to może za takie coś dawać pół karnego?

konto usunięte

4

@barcelona1906 Ta ręką nie miała żadnego wpływu na akcję, nie dotknął jej specjalnie, piłka nie leciała w światło bramki...z jakiego powodu mialbyc tem karny?

0

@barcelona1906 Ktoś tu już dzisiaj wklejał ten link. Ja go tylko powielam aby większe grono osób mogło się zapoznać z faktami. ;) http://weszlo.com/2010/04/29/jak-to-z-gra-reka-bywa/

2

@Bagsik84 Przytocz przepis o ręce w polu karnym.Durne interpretacje powodują problemy i pole do nadużyć.Koleś robił wiatrak i dotknął piłkę w polu karnym.Karny bezdyskusyjny,od dawna tak było tylko teraz "międlacze" telewizyjni popisują się swoją interpretacją.Jak pisałem stwarza to pole do nadużyć, nie mówie że w tym meczu ale ten sędzia to regularny ślepiec.

2

@Krisgum Wkleiłeś stek bzdur tzw "międlacza"Zapytaj go w takim razie po co obrońcy chowają odruchowo ręce przy dośrodkowaniu przeciwnika.A po to żeby nie dostać w rękę, problem ma obrońca a nie napastnik.Tylko durne interpretacje celowości powodują problemy.

0

@Bagsik84 Ale rożnego też nie było, a powinien być

konto usunięte

0

@barcelona1906 Ludzie zapominają kiedy gwiżdże się karny po zagraniu ręką:
1. gdy zawodnik wykonuje ruch do piłki w celu jej zatrzymania lub zmiany kierunku jej lotu (Suarez na MŚ)
2. gdy ułożenie ręki powoduje powiększenie powierzchni ciała (np. gdy zawodnik w murze zasłania swoje klejnoty to nie ma karnego, natomiast gdy w polu karnym reaguje za zwód przeciwnika i balansując ręka mu "odstaje", a piłka w nią trafia to już jest).

1

@GregSTG Zgoda, tylko jak chroni klejnoty to rękę ma przy ciele.Od stu lat było to jasne, ręką przy ciele brak karnego czy wolnego.Reka "odstająca" karny czy wolny.Durna interpretacja typu "celowości" czy " odległości" powodują nadużycia a to skorumpowanej fifa czy uefa jest na rękę ( ha, ha ale wyszło)

konto usunięte

0

@barcelona1906 Chodziło mi o to, że stojąc w murze zawodnicy często nie mają naturalnego ułożenia ręki, ale nie ma tu powiększenia powierzchni ciała, natomiast w czasie balansu nie ma celowości, ale jednak łamie się przepisy.

A co do celowości zagrania to sorry, ale jeśli ktoś gra w siatkówkę, to jest to celowe zagranie.

0

@barcelona1906 Ja nie chcę tego w żaden sposób komentować, wkleiłem link, w którym redaktor odnosi się stricte do przepisów, więc czy aby na pewno jest to tylko stek bzdur? Co do samego meczu po zagraniu krych było widać że ewidentnie chciał zatrzymać piłkę ręką i to zrobił, karny w 100% zabrany, ale co do innych przypadków... wątpię. A obrońcy odruchowo chowają ręce żeby właśnie nie było pola do interpretacji dla sędziów, ale głównie przeciwników. Robią to głównie dla zasady "schowałem ręce więc nawet jak mnie trafisz to mam alibi". Przecież żaden sędzia nie wie czy ktoś wystawia rękę specialnie, musi to wyczytać z ruchu ciała. Dlatego nastrzelenie piłkarza nie powinno kończyć się faulem bo sobie facet ręki nie utnie, żeby napastnikowi było łatwej strzelić gola.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?