La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1128 Culés

1

Ciekawe o jak mocny ból głowy przyprawił sztab szkoleniowy Munir. Pewnikiem było już sprowadzenie nowego napastnika, który zepchnąć miałby Hiszpana na boczny tor, a tu taka eksplozja formy strzeleckiej.

Zakup Luana? Pomysł, który od początku brzmiał absurdalnie. Próbowałem nastawić się do niego pozytywnie, ale chyba nie warto. Zawodnik o podobnej specyfice, co Munir. To samo tyczy się chyba poziomu umiejętności. Do tego jest starszy od Hiszpana i nie posiada europejskiego paszportu. W razie "niewypału" wypchnięcie go z klubu graniczyć mogłoby z cudem, a kosztować miałby przecież aż 22 miliony euro.

Zakup Mario Gomeza? Opcja, która brzmi coraz bardziej rozsądnie. Jeśli Munir dalej grać ma na takim poziomie, to może warto byłoby mieć na ławce także napastnika o innej (niż pozostali) charakterystyce? Gracz doświadczony, ze znajomością języka hiszpańskiego. Okres adaptacji nie trwałby zapewne zbyt długo. Zarabiać pewnie chciałby sporo, ale Fiorentina gotowa jest oddać go za 6-8 milionów euro, albo wymienić za Cristiana Tello. Może to właśnie byłoby idealne dopełnienie barcelońskiej kadry?

6

@hen0x Proszę Cię... to tylko presezon. Jak przyjdzie co do czego to Munir 200 kg w spodniach i nie pomoże w niczym Barcy. Niby dlaczego Lucho nikogo nie zmieniał w ataku w poprzednim sezonie... bo nie ma klasowego zastępcy... wystarczy, że któryś wypadnie i nie ma już kim zastąpić MSN.

5

@SinMistico Czemu niby nie mam rozpatrywać tego, jako dobrej wróżby? W sekcjach młodzieżowych Munir zachwycał skutecznością. Końcówkę poprzedniego sezonu także miał całkiem udaną. Może w końcu dojrzał mentalnie? W polu karnych zachować potrafi się znakomicie, to powtarzam od dawna.

konto usunięte

4

@SinMistico To nie tylko presezon. Przypominam, że gdy nie mógł grać Suarez to Munir strzelał bramki na najtrudniejszych dla Barcelony stadionach jakimi są z penwościę Nuevo San Mames czy Cornella-El Prat. Nie ma kim zastąpić MSN? Graliśmy 2 miesiące bez M i potrafiliśmy pokonać chociażby Real. Także chciałbym przypomnieć, że do zespołu dołączył Denis Suarez, Rafinha wyleczył kontuzje a Arda Turan może już występować w Barcelonie. A jeśli chodzi o skrzydła (czyli nominalne pozycje M i N) to Denis rozegrał na skrzydłach 73 spotkania, Rafinha 22 spotkania a Arda 276 spotkań. Ale masz rację, nie ma kto zastępować członków MSN czyli również Messiego i Neymara.

0

@hen0x Tak, oglądałem go w tej młodzieżowej LM itd ale serio tam był inny poziom.
A ja nie widzę w nim żadnej magii. Ani podania, ani jakiegoś dryblingu czy techniki... no kuźwa dokładać nogę może każdy... no może prawie każdy :D

konto usunięte

5

@SinMistico Ruud van Nistelrooy, Filippo Inzaghi, Cristiano Ronaldo - wiesz co ich łączy?
Ciężko było ich pochwalić za magie na boisku, ciężko było dostrzec ich wybitne podania, ciężko było pochwalić ich fenomenalny drybling. Bo tego po prostu nie było (jeśli mówimy oczywiście o obecnym Cristiano). Ale za to zawsze byli/są tam gdzie powinni i strzelali bramki. Czytanie gry, ustawienie w polu karnym - to są atrybuty cholernie ważne dla napastnika. Dokładać nogę może każdy, to prawda. Lecz zanim tą nogę dołożysz to musisz się znaleźć w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i być krok przed obrońcą. I to jest coś, co u Munira jest na najwyższym poziomie w tym momencie. Dołożyć do tego pewność siebie zawodnika grającego regularnie i powstanie fenomenalny napastnik. Bo skoro tak hejtowany i "słaby" Munir na 9 spotkań ładuje 9 bramek i ma 1 asystę to strach pomyśleć jakie liczby będzie kręcił dokładając pewność siebie gdy już większość będzie go chwaliła za grę.

4

@SinMistico To samo powiedzieć można o Suarezie. Żaden z niego drybler, techniką nie zachwyca, mistrzem w rozegraniu także nie jest. Nazywa się go "najlepszą '9' świata", bo zawsze wie, gdzie trzeba dołożyć nogę.

Munir obdarzony jest tym samym talentem. Mało jest na świecie napastników (w jego wieku), którzy tak świetnie odnajdują się w '16'. Wczoraj biegał, walczył, starał się na całego. Niesamowicie mi imponował. Jeśli tak wyglądać ma jego gra, to naprawdę warto dać mu szansę.

2

@hen0x Tak, Luis w Barcy się zrobił strasznie mało zwrotny i zachowuje się jak wóz z węglem ( w LFC był dużo lepszy w dryblingu) ale Luis ma ten dar do wygrywania tych przebitek po czym wiadomo, że prawie zawsze kropnie tak jak na snajpera przystało (nie licząc paru setek czy spalonych).
Jak widziałem grę Xaviego to krzyczałem "Wow ten to ma podanie",
jak patrzę na Iniestę to widzę i wiem, że zwiąże rywali tak dobrze jak marynarz węzeł a jak przyglądam się Neymarowi to wiem, że zaraz pokaże taką sztuczkę albo drybling, że nam oczy wyjdą.
A jak patrzę na Munira to widzę tylko status wychowanka i wszędzie informacje, że niby wielki talent a jest jedną wielką zapchajdziurą... a wielkie talenty właśnie w tej chwili przechodzą za ogromne pieniądze do największych klubów w Europie (tak mówię o Sane czy Renato Sanchesie itd). Szczerze wątpię czy ktokolwiek chciałbym Munira nawet wypożyczyć.
Niech mu wiedzie się jak najlepiej ale dla mnie poza Barcą.

Nie wiem może uwielbiam tylko graczy z techniką i dryblingiem a nie patrzę na twardo stąpających po ziemi zawodników ale jak dla mnie jest dużo więcej lepszych talentów niż Munir. Zadowoliłbym się nawet tym całym nieszczęsnym Kapustką... Bo wiem, że zrobiłby jakąś akcję, rzucił bajeczne podanie albo odwalił akcję jak w meczu bodaj z Irlandią gdzie bawił się piłką w powietrzu a potem kropnął na bramkę i cudem to GK wyciągnął.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?