La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1052 Culés

2

Zastanawiałem się ostatnio nad sprawą Vidala. Wydaje mi się, że Aleix nie za bardzo pasuje do układanki Lucho. Spójrzmy na ławkę, która siedziała na Borussia Park. To jest odpowiednio Cillesen, Mathieu, Gomes, Arda, Rafinha, Denis Suarez i Digne. Dlaczego więc nawet na ławce nie ma miejsca dla byłego gracza Sevilli? Otóż to jest chyba dość proste. Lucho uwielbia piłkarzy, którzy mogą zagrać na więcej niż jednej pozycji. I tak o to na ławce prócz Cillesen, jest tylko Digne, który jest "tylko" i wyłącznie lewym obrońcą. Ktoś może napisać, przecież Aleix może grać na skrzyle... No tak może ale tu znowu patrzymy na ławkę, więc jest Rafinha, Denis, Arda każdy z nich może zagrać na skrzydle. Więc prawda jest taka, że Aleix musi być niestety na tyle słaby, że nie jest nawet drugą opcją na bok obrony. Przecież nominalnie w składzie prócz nowego PO czyli Roberto nie ma nikogo innego na tą pozycję może Lucho ma już jakiegoś ciekawego zmiennika, który w razie kontuzji zmieni Roberto. Może dlatego Lucho testował 3-5-2? Na razie Vidal nie jest widziany w składzie ale tak na prawdę wypadł kompletnie z obiegu. Chyba się zakoleguje z Masipem, bo raczej długo posiedzi na trybunach. Nie będę oceniał samego Aleixa, bo jeszcze wiele przed nim ale na razie Mister nie stawia na niego i pewnie ma ku temu powody. Zapraszam do dyskusji ;)

1

@BorówaNT Nie chcę nic mówić, ale wydaję mi się że w jednym z najbliższych meczy Rafinha zostanie rzucony na prawą obronę (np. przy stanie 3:0 i na ostatnie 25 min). Cytując klasyk "w Barcelonie prawa obrona to jak pomoc". Nikt się nie musi ze mną zgadzać oczywiście, ale takie mam dziwne przeczucie, bo przecież w pomocy mamy przepych, a "taka ławka" musi grać.
Tak w ogóle.. to Lucas Digne grywał kiedyś na prawej obronie?

0

@josiekkk Chyba kiedyś coś próbował ale nie wierzę, że Lucho aż tak pójdzie po bandzie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?