La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1273 Culés

23

Różnica między Realem a Barca na chwile obecną?

Oni mają 18 zawodników klasy światowej na chwile obecną a my jedynie 9... I to jest przerażające...

10

@FC1899Barca haha różnica jest tak że szczęście im bardziej sprzyja. Wątpie, aby Rafinha był gorszy od Vazqueza lub Denis od Asensio

2

@dasouzar11 Danilo to nie jest piłkarz klasy światowej, już Vidal jest od niego lepszy.
Zresztą Kovacić też był na początku klocem i grał kiepsko, więc może tak dać szansę i cierpliwość Gomesowi.

0

@dasouzar11 Powiedzialbym, że w Realu przez te rotacje zmiennicy są cały czas w rytmie meczowym. Mecz to jednak mecz a nie trening i potem mają większą pewność na boisku.

1

@Indyczka Jedni się sprawdzają po pewnym czasie ( Kovacic) a inni nie (Danilo). Reguły nie ma i nigdy nie można być pewnym, że ktoś się sprawdzi. Czas wszystko zweryfikuje.

0

@FC1899Barca Dlatego pokonanie realu będzie smakować jeszcze lepiej :)

0

@seb1291 Ale nie skreślać piłkarzy po pół roku tylko dać im czas i cierpliwość a może w przyszłym sezonie lepiej będzie wyglądała rola zmienników i być może z nowym trenerem. Pamiętajmy że są młodzi a obecnie nawala nam taktyka i to że może Lucho pomału nie ma pomysłu ale daje szansę nowym graczom.

1

@Indyczka Ja nie jestem za skreślaniem pilkarzy po pół roku. Owszem należy dać im szansę, ale nie można też mieć pretensji jeżeli ktoś krytykuje ich słabą postawę. Bądź co bądź, ale w takich klubach jak Barcelona czy Real trzeba sie liczyć z krytyką i presją.

5

@Indyczka Owszem na papierze Rafinha może się prezentować podobnie jak Kovacić czy Asensio, ale to nie nazwiska grają tylko obecna forma graczy. Dlatego nie ma sensu zakłamywać rzeczywistości, obecnie rezerwy Realu zjadają te Barcelony. No i Barca mimo wszystko nie ma na ławcę tak klasowych graczy jak James i Isco (choć oni oboje mają problem by pokazać pełnię swych możliwości).

0

@seb1291 Tylko że na początku swojej przygody Modrić czy Kovacić też nie byli crackami na boisku i ilekrotnie kibice i media pisali o nich że to są nie wypały transferowe. A trenerzy pomimo krytyk dostawali szansę i obecnie są kluczowym piłkarzami. Więc nie rozumiem tu obecnie krytyki na Gomes, Denisa czy Paco bo jeśli ktoś się spodziewał gruszek na wierzbie to się za bardzo przeliczył.

Grają słabo ale u nas zawału taktyka Lucho i to że pomału nie ma już pomysłu na naszą grę.

Być może mowy trener lepiej wykorzysta ich umiejętności i odpalł w Barcelonie. A obecnie cała Barca tra poniżej oczekiwań a nie zmiennicy.

Real się nie wzmocnił w tamtym roku więc piłkarze się znają więc lepiej wychodzi komunikacja na boisku i to że Zidane ma jakiś pomysł na poszczególnych zawodników. James i Isco pomimo krytyki dostają szansę na boisku bo trener im zaufał.

Dlatego ja liczę że nadal Lucho będzie dawał szansę Rafinhii, Gomesowi, Denisowi czy Paco.

0

@Oy_ciec Obecna forma bo ZZ im ufa więc daję im szansę na pokazanie się, Lucho również musi to robić. Rakitic słabo gra ale i tak będzie grał pewnie w niektórych ważnych meczach czy Gomes lub Denis.

Może w przyszłym roku lepiej będzie wyglądała rola zmienników a jakby do Realu przyszło 6 nowych piłkarzy to też na początku nie byłoby lekko.

Zresztą mylisz że James i Isco będą całe życie siedzieć na ławce Realu? Oni na pewno chcą więcej grać i cierpliwość kiedy im się skończy i odejdą do innego klubu a paru takich się znajdzie.

0

@Indyczka Zgadzam się. Modric też nie grał idelanie od poczatku, ale też był wtedy krytykowany. Wedlug mnie rok to wystarczajacy okres żeby sie wpasować w drużynę i jeżeli z tym, a także z krytyką po pierwszym sezonie piłkarz sobie nie poradzi to już raczej się nie nadaje. Także sądzę, że Gomes u Was musi się z tym wszystkim zmierzyć w tym sezonie i jak w nastepnym nie da sobie z tym rady to wątpię, żeby jeszcze później miało to się udać, bo w nieskończoność też nie można czekać.

0

@seb1291 Serio jak piłkarz po sezonie nie da rady z krytyką to już się nie nadaje? To już Xavi czy Iniesta dawno by nie było w klubie jakby każdy miał takie podejście.



Przedewszystkim może latem zmieni się trener i będzie miał pomysł na grę i nowych zawodników. Na pewno nikt nie odejdzie po sezonie bo to nie w stylu zarządu.

A ostatnie zdanie mnie ubawiło, bo Iniesta i Xavi zaczęli bardzo późno dobrze grać i nie mieli wtedy 22 lat. Roberto potrzebował aż 3 lat aż jego forma eksplodowała. Nie każdy młody piłkarz gra jak z nut i czasem potrzeba mu wiele lat o grania. Więc bawi mnie twoja teoria.

0

@Indyczka Nie po sezonie. Pierwszy sezon na przetrawienie nowej sytuacji i otoczenia w tak wielkim klubie a drugi do weryfikacji. O to mi chodziło. Jak ktoś przez dwa sezony nie zatrybi w danym klubie, to już raczej ciężko spodziewać sie ogromnej zmiany (choć i takie przypadki się zdarzają, ale niezbyt czesto).

0

@Indyczka Ale dyskusja sie zrobiła. Podoba mi się jak twardo bronisz swojej tezy :)

0

@seb1291  Styl Barcy nie jest łatwy a trzeba czasu zanim się go zrozumie.
A wielokrotnie mówię że to taktyka i brak pomysłu Lucho daje ciała w Barcelonie a nie ławka rezerwowych.

0

@Indyczka Na pewno nie jest łatwo zrozumieć styl Barcelony i trzeba na to czasu, ale jest też możliwość że ktoś i tak go nie zrozumie. Nie wszystkie transfery są udane. Na każde kilka bardzo udanych transferów przypada też kilka całkiem nietrafionych. Chociażby u Nas mało kto by się spodziewał, że taki piłkarz jak Kaka nie da sobie rady. Czas jest potrzebny tylko jak poznać ile dany piłkarz go potrzebuje żeby wpasować się w drużynę i czy wogule mu się to uda. Dlatego napisałem o tym drugim decydujacym ( oczywiscie wedlug mnie ) sezonie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?