La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1396 Culés

konto usunięte

3

Nadal w finale! Co za widowisko, mecz turnieju bez wątpienia!

0

@kamil1234 mecze z Rafa zwykle sa takie

11

@kamil1234 A mi szkoda, że Dimitrov nie wygrał, grał kapitalnie, no ale już pod koniec zaczeło brakować pary. ;> No nic, mam nadzieje, że Fedex wygra AO. :)

0

@mekston Żeby mecz był niesamowity to obaj gracze muszą grać super a nie tylko jeden bo wtedy byłby teatr jednego aktora. Np mecz Nadala z Raonicem nie był nawet w połowie dobry tak jak z Grigorem. Wszystko zależy kto stoi po drugiej stronie siatki. Napewno mecz turnieju, oby tylko po tym finał nie rozczarował i nie okazało się, że ten półfinał był wcześniejszym finałem. Często tak bywa że wszyscy napalaja się na super finał bo dwie gwiazdy a potem zawód. Jednak obaj nie są już tacy jak kiedyś i na korcie może być to widoczne.

0

@barceloonka92 Bardziej chodzi mi o to ze mecze np Nole z Mureayem tez potrafiły byc zacięte ale jednak to nie było to samo. I oczywiście nie chodzi mi o kazdy mecz ale jednak chodzi o to ze Nadal jest takim typem zawodnika gdzie wielokrotnie wydawało sie ze przegra ale jednak walczył dalej - nawet pamietam jak przegrał w finale us open z Djokovicem. Wówczas Nole grał duuuzo lepiej ale Nadal wyrwał jednego seta w tiebreaku i wydawało sie ze moze to wygrac / na Australian Open gdzie grali 5 setowke było podobnie.

Tu chodzi tez o sposób rozgrywania poszczególnych punktow - szczególnie tych w końcowej fazie meczu.

0

@mekston Takich wojowników walczących w tourze jest kilku. Djokovic czy Murray tez tacy są ze walczą o każdą piłkę do końca. To zależy co kto lubi. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wg mnie mecz wczorajszy był tak wspaniałym widowiskiem dzięki grze obu zawodników. Gdyby po drugiej stronie siatki był inny zawodnik ten mecz mógłby być zupełnie inny. Jak mówią grasz na tyle na ile ci rywal pozwala. A wczoraj Bulgar nie pozwalał na wiele faworytowi stąd taki kosmiczny mecz. Dla porównania mecz Wawrinki z Federerem tez był 5 setowy ale nie było w nim żadnego "wow" , byl raczej kwestią kto wytrwa, chociaż grali 2h mniej od Nadala i Dimitrova . Po prostu obaj panowie stworzyli świetne widowisko i za to czapki z głów i zasłużone owacje na stojąco.

0

@barceloonka92 no jasne to jest moje zdanie - pewnej podyktowane rowniez sympatia do Hiszpana oraz stylem gry i tym niesamowitym Top spinem z forehandu.

Tenis Murraya nie jest porywający wg mnie i tyle.

0

@barceloonka92 Jasne - przeciez pisałem ze nie kazdy mecz Nadała bo wiadomo ze mecze jednostronne w tenisie aż tak nie porywaja ale jednak bardzo wiele tych epickich pojedynków ostatnich lat kojarzy mi sie z Rafa i mowię tu tez o poziomie.

Oczywiście były tez pojedynki takie jak Fed- Djoko na us open czy delpo - djoko ale najwiecej tych szlagierów to właśnie pojedynki Hiszpana. (Nie mowię tu tych zwycięskich).

Poza tym jednak taki Murray przez wiele lat był jednak troche obok tej wielkiej trójki i generalnie kiedy przychodziło co do czego to wymiękal (fizycznie lub psychicznie)

0

@mekston O w tym się zgodzę z Tobą, Murraya nie lubię i powiem więcej jest moim najbardziej znienawidzonym zawodnikiem i czekam aż straci pozycję lidera. Gość jest tak odpychajacy ze aż coś się robi.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?