La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1035 Culés

0

Jeszcze Sevilla wydyma wszystkich i zdobędzie Majstra :D

1

@Kapitan hawk nie miałbym nic przeciwko jeżeli Barca wygrała by LM :D

0

@Kapitan hawk mysle ze jednak nie - 8 pkt straty do bialych + mecze z bialymi i z nami na wyjezdzie. ale rozumiem usmiech :)

0

@mekston Oni nie mają - 8 pkt. straty do białych tylko - 5. A Madryt gra z Barca, Atleti, Sevillą, Bilbao, Celta. W każdym z tych meczów może dojść do straty punktów. Sevilla będzie wypoczęta po przerwie reprezentacyjnej, bez meczów w LM Sampaoli będzie rotował, a i wygrali już w lidze z obecnym liderem.

0

@Kapitan hawk myslalem, ze to nie bylo jednak na powaznie. Sevilla nie jest tak regularna jak biali - 5 pkt (i mecz zalegly) to duza strata. Dodajac do tego mecze wyjazdowe z nami i bialymi - bez szans (szane baaardzo baardzo niewielkie) wg mnie.

Sevilli rotacje wiele nie dadza, bo ich kadra i tak nie jest tak silna jak nasza czy Realu. Sevilla tez ma jeszcze mecze z trudnymy rywalami, ale jednak dwa mecze z najmocniejszymi zespolami ma na wyjezdzie.

0

@mekston Ale to będzie tylko ich jedyny cel. 5 pkt. to nie jest duża strata. Biali też nie są regularni. Ostatni mecz wygrany ledwo, ledwo co. Sevilla zagra bez kompleksów. I przede wszystkim bez żadnej presji. Ona nie musi. Ona może. Kilka lat temu ta właśnie końcówke sezonu rozegrało Atleti. W piłce nożnej wszystko jest możliwe. Valencia u siebie wygrała z realem 2:1 a ledwie zremisowala z przedostatnim Gijon. Dlaczego Sevilla nie mialaby wygrac w maju na Bernabeu? Zwlaszcza, że być może real czekają w maju półfinały LM, Celta i Malaga na wyjazdach w ciągu 3 tygodni.

0

@Kapitan hawk jakbys nie zauwazyl to biali sporo meczow wygrali ledwo, ale wygrali. Taki jest Real - wazne sa 3 pkt. Sevilla pogubi ich wiecej i moim zdaniem strata bedzie nawet wieksza na koniec sezonu / albo tuz przed koncem, bo mistrzostwo moze sie tez wczesniej juz rozstrzygnac.

"Dlaczego Sevilla nie mialaby wygrac w maju na Bernabeu? Zwlaszcza, że być może real czekają w maju półfinały LM, Celta i Malaga na wyjazdach w ciągu 3 tygodni."

powtorze - moja opinia jest tak, ze Sevilla predzej wypadnie z walki o mistrza. Sevilla tez ma ciezkie mecze przed soba i moim zdaniem pogubi tych punktow wiecej - w kazdym razie - 12/11 kolejek do konca i 5(8) pkt straty to nie jest malo.

Twoj opinia jest inna - pamietam ze bodajze wlasnie z Toba (jestli sie myle to mnie popraw) w poprzednim sezonie rozmawialismy o szansach Atletico i ja pisalem wowczas ze Atletico pierwsze odpadnie z walki o majstra. Stalo sie to troche pozniej niz myslalem, ale stalo sie.

Teraz uwazam podobnie ze Sevilla mimo ze odpadla z LM i ma troche wiecej wolnego to i tak odpadnie pierwsza z walki o majstra. Choc predzej wydaje mi sie, ze moga z nami powalczyc o 2 miejsce (duzo zalezy od tego czy mecz z Deportivo to jednorazowa wpadka po swietnej serii - czy wrocimy do gry jak z Celta)

0

@mekston Tylko, że Atletico rok temu grało w finale LM. Dwumecz z Barceloną, potem dwumecz z Bayernem i nie wytrzymali tempa. Teraz Sevilla ma z głowy LM więc skupia się na walce o Mistrza. 8 kwietnia derby Madrytu, 11 i 18 kwietnia 1/4 LM, 23 kwietnia El Clasico. Mecz pomiędzy białymi a Sevillą może równie dobrze być o 2 miejsce. 5 pkt. realu nad Sevillą, to jest jedna porażka i remis przy jednoczesnym wygraniu dwóch meczów Sevilli, a przy grze w LM - jest to bardziej prawdopodobne, niż bez udzialu w LM. Wystarczy remis realu na San Mames i już się ciepło robi. Barca jest w stanie wygrac na Bernabeu a i Atleti napsuje krwi w derbach.

0

@Kapitan hawk zobaczymy po sezonie :)

0

@Kapitan hawk pisalem ze zobaczymy po sezonie - ale wciaz myslisz, ze Sevilla powalczy?

8 pkt staty i mecz zalegly bialych - jak dla mnie to jest juz koniec marzen Sevilli

0

@mekston Oczywiście, że wszystko się może zdarzyć. Madryj przegrywa z Atleti, Barcą i Sevillą. Z 8 pkt. przewagi może zostać strata -1 do Sevilli, która wygra wszystko. Zostaje zaległy mecz realu z Celtą. Pada remis. real zrównuje się punktami z Sevillą. Futbol jest nieprzewidywalny.

0

@Kapitan hawk jest, ale Sevilla nie wygra wszytkiego, a biali nie przegraja wszystkich meczow u siebie z Atleti, Barca i Sevilla. Wg mnie w przypadku Sevilli juz jest defnitywnie pozamiatane. Teoretycznie i Villareal wciaz moze mistrzostwo zdobyc, ale mowimy tylko o 'teoretycznie'

0

@mekston A skąd wiesz, że Sevilla nie wygra wszystkiego, a biali nie przegrają meczów u siebie z Atleti, Barcą i Sevillą. Jest 10 kolejek do końca i takich kombinacji jest wiele. Mówimy teoretycznie, bo skoro sam przypisujesz realowi 3 pkt. za zwycięstwo nad Celtą, to teoretycznie inne sytuacje mogą się wydarzyć. Podobnie, jak kiedyś pisałeś, że Ronaldo ma szanse na króla strzelców La Liga czy Złotą Piłkę, jeśl Barca odpadnie z PSG. Teoretycznie. Bo Barca gra dalej. Sam wyznaczyłeś przestrzeń takich dyskusji więc w takiej przestrzeni się poruszamy.

0

@Kapitan hawk to przeciez napisalem, ze teoretycznie i Villareal ma szanse, ale wg mnie nie powalczy o majstra - tak samo jak Sevilla. (o czym pisalem dlaczego)

"Podobnie, jak kiedyś pisałeś, że Ronaldo ma szanse na króla strzelców La Liga czy Złotą Piłkę, jeśl Barca odpadnie z PSG." - nie kojarze czy cos takiego pisalem, ale jesli tak to zgadzam sie z tym stwierdzeniem. (trudno sie tez z nim nie zgodzic). Jesli Real wygra LM (lub jesli beda w finale i nie przegraja z druzyna gdzie jest jedna gwiazda), to Cr jak najbardziej ma szanse - co wciaz podtrzymuje. (zwlaszcza jak biali wygraja lige co jest wciaz najbardziej prawdopodone).

Natomiast wg mnie Sevilla nie powalczy - Ty uwazasz inaczej - po tej kolejce jestes coraz dalej ze swoja teoria. Kolejek coraz mniej do konca, a Sevilla ma wiecj punktow straty.

"Sam wyznaczyłeś przestrzeń takich dyskusji więc w takiej przestrzeni się poruszamy." - spokojnie:) przeciez nie bronie Ci wyrazac pogladau ze wg Ciebie Sevilla powalczy o majstra - wg mnie nie i tyle. Ostatecznie okaze sie po sezonie jak pisalem wczesniej, ale mozesz dalej wierzyc ze Sevilla powalczy o majstra.

Pytalem sie po prostu czy nadal uwazasz, ze Sevilla 'wydyma wszystkich' po tej kolejce czy nie?

0

@mekston Ronaldo nie ma szans na ZP. W 2013 roku. Riberry zdobył 5 trofeów, w tym tryplet. Był najlepszym zawodnikiem Bayernu. ZP dostał Ronaldo, który nie zdobył żadnego trofeum z realem, ale zdobył najwięcej bramek w roku. Zatem trofea drużynowe nie dadzą Ronaldo ZP, mimo, że zdobył najwięcej bramek w zespole. W tym sezonie Ronaldo to tylko nazwisko, które czasem ma przeblyski. W lidze mistrzów Benzema ma więcej bramek od niego. Bale tak samo. Jeśli real dojdzie do finału, to oni są wyżej z szansami, a nawet Ramos. W dodatku ZP przez ostatnie lata wygrzal Król Strzelców LM.
Co do Sevilli, to ma ona wciąż szanse na Mistrzostwo. Dzis przegrali mecz. Tylko mecz. Jeszcze mogą sporo namieszać, ku zdziwieniu wszystkich.

0

@Kapitan hawk "Co do Sevilli, to ma ona wciąż szanse na Mistrzostwo. Dzis przegrali mecz. Tylko mecz. Jeszcze mogą sporo namieszać, ku zdziwieniu wszystkich." wg mnie Ronaldo ma wieksze szanse na ZP niz Sevilla na tytul. Jesli zaczynasz przyjmowac konwenncje 'teoretyczna' to tym bardziej CR ma szanse na ZP.

Teraz troche sytuacja ze ZP sie zmienila - w 2013 o ktorym wspominasz Ribery wygralby ZP gdyby byla glosowana na poprzednich zasadach (czyli tylko glosy dziennikarzy), w 2010 to samo - wygralby Sneider jesli bierzemy pod uwage wylacznie glosy dziennikarzy. Wiec troche obalam tutaj argument ze trofea druzynowe mu nie dadza ZP, bo jesli Sneiderowi czy Rbryego de facto daly, to ty bardziej CR. Zreszta poprzedni sezon jest rowniez tego najlepszym przykladem

"W dodatku ZP przez ostatnie lata wygrzal Król Strzelców LM. " - to jest fakt, ze od roku 2007 zawsze krol strzelcow LM wygrywal ZP i to moze byc przeszkoda dla niego, ale Jednak wlasnie Ronaldo to moze "tylko" nazwisko, ale rowniez "aż" nazwisko.

Ma 19 goli w la liga i walczy o Pichichi, ZB. W LM ma wprawdzie tylko 2 bramki, ale ma 6 asyst. Do tego zobaczymy co sie bedzie dzialo w 1/4, 1/2 - bo jesli zaladuje bramki przeciwko Bayernowi to jego magia nazwiska moze zdzialac wiele.

Dodam, ze oczywiscie jesli Barca wygralaby LM to murowanym kandydatem bedzie Messi lub (w zaleznosci od tego co by sie dzialo w kolejnym meczach) Neymar.

0

@mekston Do wygrania ZP przez Leo - nie potrzeba wygrać ZP. Opierasz swoje zdanie na - jeśli. Fakty są jednak takie, że to Leo jest bliżej od zdobycia ZP od Ronaldo. Lewandowski ma lepsze statystyki od Ronaldo i to zarówno w swojej lidze, jak i LM. Jeśli piszesz o "jeśli" - to Ronaldo jest poza top3 a może poza top 5 do ZP. Jednak wysuwasz teorię o Ronaldo i realu.

0

@Kapitan hawk A czy ja napisalem, ze Ronaldo jest blizej zdobycia pilki od Messiego obecnie? Prosze o czytanie ze zrozumieniem.

Jesli chodzi o o szanse na ZP to wg buków na ten moment numer 1 jest Messi, a numer 2 jest Ronaldo.

http://www.nicerodds.co.uk/fifa-ballon-d-or

Suche statystyki to jednak nie wszystko i fakt, ze Lewy ma je narazie lepsze jeszcze niewiele znaczy. Znowu jesli by Bayern wygral LM, a Lewy dolozyl co nieco, to wowczas moze moze.

W LM CR ma w sumie 8 punktow w kanadyjce, Messi ma 13. To jest solidna przewaga - jednak przestanie ona miec znaczenie jak dojdzie do osttcznych rozstrzygniec (final, polfinaly). Jesli Real i Barca odpadlyby obie na poziomie 1/4 to wowczas przewaga Messiego rosnie. Lewy ma 7 bramek, na szybko nie wiem ile asyst.

Pamietaj ejszcze ze teraz sa dwie nagrody - ZP i nagroda Best. Wydaje mi sie (rowniez patrzac na historie), ze w tej drugiej nagrodzie wlasnie statystyki moga miec wieksze znaczenie.

0

@mekston U buków, to awans Barcy po pierwszym meczu wynosił 13:1. Rok to nie tylko LM. W całym sezonie, jak i w 2017 Messi zdecydowanie przewyźsza Ronaldo. Strzelil najwiecej bramek w tym roku, w tym sezonie, jest krolem strzelcow LM I La liga. Suche statytystyki jo nie wszystko? Ok. Barca jest w 1/4 LM, gra w finale Pucharu Hiszpanii, i jest viceliderem la liga ze strata 2 pkt. do realu. Lewy gra w 1/4 LM, 1/2 Pucharu Niemiec, i jest Liderem Ligi niemieckiej, z przewaga 13 pkt. jest vce krolem strzelców ligi mistrzow i swojej ligi. To są fakty. Ty forsujesz jako rzekomo kibic Barcy, teorię, że to Ronaldo i real ma szanse na trofea. I głównie na ten temat piszesz. Nie zakładasz nic na temat Barcy, Bayernu, Juve, Lewego, Messiego, Higuaina. A to najlepsi piłkarze swoich drużyn, które jako jedyne maja szansę na tryplet. Wszystko układa się w jedna całość.

0

@Kapitan hawk "U buków, to awans Barcy po pierwszym meczu wynosił 13:1." - to znaczy ze prawdopodobienstwo przejcia bylo niewielkie.

Co nie znaczy zeby za kazdym razem teraz pisac, ze jak cos jest malo prawodpodobne to w sumie "jest duza szansa". Pewnie gdybysmy rozegrali kolejnych 10 spotkan z PSG to nie zeobilismy tego wyniku.

Inne miary sa tylko odczuciami kibicow - Ty mowisz ze Sevilla powalczy i ma szanse, ale jest to tylko podparte twoim odczuciem + faktem, ze maja mniej spotkan w kalendarzu.

"W całym sezonie, jak i w 2017 Messi zdecydowanie przewyźsza Ronaldo. Strzelil najwiecej bramek w tym roku, w tym sezonie, jest krolem strzelcow LM I La liga. "

a czy ja pisalem, ze nie?

"gra w finale Pucharu Hiszpanii, i jest viceliderem la liga ze strata 2 pkt. do realu. "

+ mecz zalegly

"Ty forsujesz jako rzekomo kibic Barcy, teorię, że to Ronaldo i real ma szanse na trofea. " - znowu odniose sie do czytania ze zrozumieniem - na ten moment to Messi jest faworytem do ZP. Pisanie, ze CR nie ma szans na ZP jest nie na miejscu - swoje liczby ma, Real jet liderem la liga i walczy dalej w LM. Do tego w tym roku dochodiz puchar konfedereacji za co tez moze zgarnac pare punktow / glosow.

POWTORZE 3 raz - napisanie, ze ktos ma szanse, nie oznacza, ze jest obecnie faworytem.
"Nie zakładasz nic na temat Barcy, Bayernu, Juve, Lewego, Messiego, Higuaina. "

znowu powiem jedno czytanie ze zrozumieniem. Na ten moment i tak jest za wczesnie przesadzac o ZP - mamy marzec narazie.

0

@Kapitan hawk Higuain wg mnie ma niewielkie szanse, bo jednak Juventus to jest bardziej kolektyw, a Igla nie jest tak wyrozniajaca sie postacia lub nie ma takiego nazwiska jak Cr. (oczywiscie narazie jest marzec i wiele sie moze zdarzyc, ale jakos nie widze Igly - nawet jak Juventu wygra tryplet

0

@Kapitan hawk tak BTW - Monaco chyba rowniez ma szanse na tryplet

0

@mekston Piszesz, że nie ten moment,by pisać o ZP. ale już w lutym wyszedłeś z hipotezą o tym jeżeli real i jeżeli Ronaldo. I wielokrotnie pisałeś właśnie w ten sposób. Ale nie pojawiały się komentarze "jeżeli Bayern, jeżeli Lewy", podobnie jak to, że jeżeli Barca i jeżeli Leo. Teraz przeczysz sam sobie. Wcześniej mówlsz, że głosują teraz dziennikarze. I to oni glosowali na Riberego w 2013 za trofea. Mimo, że Ribery nie mial takiego nazwiska jak Ronaldo. Teraz gdy Juve ma wieksze szanse od realu na tryplet, w dodatku Juve ma 10 pkt. przewagi nad drugim zespolem - Higuain nie da wg ciebie szans. Ale przeciez jest najlepszym strzelcem Juve, prowadzac go do Mistrzostwa, w LM ma wiecej goli od Ronaldo. Czyli odrebne kryteria są dla Ronaldo? A pozostale dla Lewego, Higuaina - nawet jeśli zastosujemy teorię "jeśli".

0

@Kapitan hawk Nie sa odrebne - nie wykluczam Lewego ani nawet Igly. Wiadomo jednak, ze nazwisko robi swoje. Igla jednak nie jest postrzegany jako lider druzyny - jednak Ribery mial inna pozycje wowczas.

A teraz ty zmieniles swoj front? Pisales ze trofea druzynowe nic nie znacza, bo 2013, a teraz sie na to powolales? Wczesniej z tego wzgledu wykluczyles Cr.

Nie stosuje zadnych innych kryteriow - znowu mozna napisac ze kazdy ma szanse. Poza tym znowu musze Cie odeslac do czytania ze zrozumieniem - pare postow wyzej napisalem o Bayernie i szansach Lewego. Znowu musze Cie skierowac na czytanie ze zrozuminiem lub w ogole czytanie co piszę.

0

@mekston To nie ja wykluczylem. Bliżej do zdobycia trofeów z drużyną jest Lewy a nie Ronaldo. Bayern jest liderem ligi z 13 pkt przewagi. Real - z 2. Bayern gra w 1/2 w Pucharze Niemiec. Real odpadł w 1/4. W Lidze Mistrzów Bayern gra z realem. Lewy w swojej ldidze, lidze mistrzów i pucharze Niemiec ma strzelil wiecej bramek od Ronaldo, biorac analogiczne rozgrywki. Podobnie sytuacja wyglada z Messim a Ronaldo. Ja oceniam szanse Lewego i Bayernu oraz Messiego i Barcy w kontekscie ZP - na podstawie faktów. Ty - teoretycznych założeń i myślenia życzeniowego, jeśli.

0

@Kapitan hawk w swoich faktach nie uwzgledniasz premii za nazwisko. Glosujacy nie beda liczyc gola za golem kademu z nich. (jesli roznica nie bedzie duzo - to bedzie to bez wplywu). To nie jest ZB (kto ma przewage) ,to jest ZP.

NIe uwzgledniasz rowniez medialnosci i sily lig - Real w la liga walczy z nami, a Bayern jednak nie ma takiego rywala w swojej lidze.

" Ty - teoretycznych założeń i myślenia życzeniowego, jeśli." to o czym wyzej napisalem to tez sa fakty ktore najwyrazniej pomijasz. Dodam, ze wygrana Zp przez Cra nie jest mysleniem zyczeniowym - tylko trzeba sie liczyc z tym, ze gosc regularnie na przemian z Messim wygrywa je od 2009 roku. (moze nie zauwazyles?)

Jesli mowimy o faktach odnosnie ZP to dodam, ze w zeszlym roku Messi wygral statystykami z Crem ale ZP nie zdobyl. ZP to nie jest tak, ze zsumujesz bramki jednego gracza i powiesz ze ma ich wiecej od drugiego to wygra ZP.

Jesli chodzi o LM to dwumecz Real - Bayern jest 50:50, dla Realu maly plus ze rewanz maja u siebie. Jesli biali odpadna to szanse Cra baaardzo mocno spadna - to samo sie bedzie tyczylo Lewego.

0

@mekston Premia z nazwisko? Lewandowski już ma nazwisko. Ramos też.
Medialność - liga angielska wygrywa z hiszpanska.
Sila ligi - w 1/4 LM gra 3 zespoly z la liga i 2 z bundesligi.
W 2013 - Ronaldo mial najlepsze statystyki. i wygral.

Rewanż u siebie jest plusem, gdy na wyjezdzie jest dobry wynik. Już 0:0 w Monachium spowoduje, ze każda bramka Bayernu to mus 2 bramki realu. A majac na uwadze rozklad Atleti- Bayern - Bayern - Barca, korzysc jest jednak po stronie Bayernu. Bo oni moga sobie pozwolic na przegrana przed i po dwumeczu z realem. W druga strone juz nie.

0

@Kapitan hawk Tak samo Juventus z nami - rowniez maja solidna przewge w lidze i moga odpuscic starcia ligowe. To prawda ze to jest przewaga Bayernu, ale w sezonie 13/14 niewiele im dala. Bayenr juz wygral lige, ale w LM dostal lomot. Jednak tak dalbym tutaj plusa na korzysc Bayernu.

"Rewanż u siebie jest plusem, gdy na wyjezdzie jest dobry wynik." - zawsze przed dwumeczem rewanz u siebie to jest plus - tak trzeba na to patrzec. Statycznie jest to jednak przewaga. Pisanie, ze rewanz u siebie to przewaga jak sie wpierwszym meczu uzyska dobry wynik. Jednak w rewanzu jest wsparcie publicznosci, gracz na wlasnym stadionie, odchodzi kwestia dojazdu (dodatkowe lekkie zmeczenie)

Co za truizm - a jak jest zly wynik na wyjezdzie to wciaz lepiej miec rewanz u siebie niz na wyjezdzie - nawet mimo sytuacji z kwestia bramek strzelanych na wyjezdzie. I znow to znaczy 'dobry wynik'? 0-0 o ktorym tez mowisz bywa dobre (najlepszy remis, ale wciaz tylko remis) - ale przed dwumeczem nie wiadomo jak sie sytuacja potoczy.

0

@Kapitan hawk "Premia z nazwisko? Lewandowski już ma nazwisko. Ramos też.
Medialność - liga angielska wygrywa z hiszpanska.
Sila ligi - w 1/4 LM gra 3 zespoly z la liga i 2 z bundesligi.
W 2013 - Ronaldo mial najlepsze statystyki. i wygral. "

tak premia za nazwisko i za osiganiecia w karierze jest po stronie Cra - taki jest fakt. Lewy to nie jest no name, ale jednak Cr to jest gosc ktory na spolke z Messim zgarnia ZP od 2009 roku.

"Medialność - liga angielska wygrywa z hiszpanska.
Sila ligi - w 1/4 LM gra 3 zespoly z la liga i 2 z bundesligi.
W 2013 - Ronaldo mial najlepsze statystyki. i wygral. "

Lewy nie gra w lidze angielskiej, Igla rowniez.

Wracasz do 2013 i tam Cr wygral za staty, ale wsrod dzienikarzy przegral, wiec znowu zataczasz bledne kolo.

Poza tym w 2016 Messi mial lepsze staty i nie wygral. Jaki z tego wniosek? Taki ze staty (suche) nie daja pewnosci wygranej. Owszem sa jednym z argumentow, ale w przypadku rywalizacji Lewy vs Ronaldo pare bramek czy asyst nie odegra takiej roli jak LM

0

@mekston Pomoc Publiczności w przypadku realu to akurat frazes. Na korzyść Bayernu również jest to, że prowadzi go były trener realu, na którym wzoruje się jego obecny. Dodajac wspomniane mecze z Atletico i Barca, real - ma gorzej od Bayernu. Historia pojedynków nie ma nic do znaczenia. Bo jesli sie na nia powolujesz, to ogólny bilans spotkań jest korzystniejszy dla Bayernu, a i ostatnie el clasico na bernaeu skonczylo się gwałtem 0:4. Jeżeli w meczu u siebie odchodzi kwestia zmeczenia spowodowana dojazdem, to tym bardziej po derbach Madrytu, graczy realu czeka porazka, bo maja wyjazd do Monachium, który ma o wiele bardziej zorganizowanych i dopingujacych kibicow od realu.

Ja nie wracam do dziennikarzy. To ty podajesz podwojne standardy. Najpierw indywidualnie potem trofea. Canavarro nie byl medialny, zdobył Złotą pilke. Reprezentacja jego kraju zdobyła Mistrzostwo Świata. On zdobyl 1 bramkę. Glosowali tylko dziennikarze.

0

@Kapitan hawk "Canavarro nie byl medialny, zdobył Złotą pilke. Reprezentacja jego kraju zdobyła Mistrzostwo Świata. On zdobyl 1 bramkę. Glosowali tylko dziennikarze." - to przeciez pisalem, ze jesli Real WYGRA LM, to ZP pojdzie do CR. Dziennikarze stawiaja bardziej na trofea (co nie znaczy, ze niw uwzgledniaja medialnosci - patrz ostatni rok), kapitanowie i trenerzy bardziej na indywidualne popisy (i nie mowie tylko statystykach).

W 2010 i 2013 odpowiednio Sneider i Ribery zdobyliby ZP gdyby tylko dziennikarze glosowali. Nie podaje podwojnych standardow - w przypadku ZP nie ma do konca jednego standardu, bo chocby rok 2012 to byl ewenement - po tym co zrobil Leo trudno bylo wybrac kogos innego (aczkolwiek duzy plwya na to mial rowniez fakt, ze Real z Cr odpadl wowczas w 1/2 LM, a LM wygrala Chelsea bez jednego lidera). Gdyby Real wowczas wygral LM i La Liga - to roznie mogloby sie to potoczyc.

ZP wygrywa ten kto zdobedzie najwiecej glosow, a nie ten kto strzeli 2 bramki wiecej od drugiego. Wazny tez bedzie uklad trofeow (moze LM wygra klub bez innych trodeow o czym pisalem wczesniej - np. Atletico)

Dlatego powolywanie sie na suche statystyki w polowie marca nie do konca jest zasadne.

Co do dwumeczu z bialymi - Carlo to tez powinien byc atut Bayernu. Dla mnie taki dwumecz to i tak 50:50. Ostatnio Bayern Guardioli nie podolal hiszpnaskim zespolom, ale teraz to jednak inny Bayern. Dla mnie nie ma jednoznacznego faworyta tego dwumeczu.

0

@mekston Czyli ZP dla Ramosa, bo to on zapewnił awans do 1/4 LM. Podobnie, jak w lidze hiszpańskiej zapewnij więcej pkt. od Ronaldo. Co z tego, ze Ronaldo strzelil w lidze najwięcej bramek z zespolu, jak to to suche statystyki? Zatem biorąc pod uwagę kolejne kryterium, Ronaldo znów nie ma szans. Liderem zespołu jest Ramos, który daje zwyciestwa. Ronaldo nabija statystyki, które przecież nic nie daja. Ale, jeśli i Barca i real odpadna w 1/4 to i tak wciąż Messi ma największe szanse, tak jak do tej pory, bo przeciez Higuain i Lewandowski nie maja nazwiska, a Leo zostanie Krolem Strzelcow LM La Liga i byc moze pucharu Hiszpanii, gdzie to przecież najmocniejsza liga. No i byc moze jeszcze Zloty But.

0

@Kapitan hawk Moze byc jak mówisz - nazwisko Leo tez daje mu kilka punktow extra. Na pewno trz Messi więcej zyskuje przy nagrodzie Best. Jeśli i Leo i Cr odpadną w 1/4 i nikt do końca sezonu nie bedzie bardzo wyróżniająca sie postacią to bedzie ciekawie jeśli chodzi o ZP. (Głosy sie mogą bardziej rozłożyć) i wowczas Messi moze wygrac. Wówczas faktycznie lider triumfatora LM moze byc zwycięzca.

Jednak narazie mamy marzec - choćby w poprzednim roku mogliśmy zobaczyć jak szala przechyliła sie na korzyść CRa.

W przypadku Leo wydaje mi sie ze sporo tez zależy od tego czy Argentyna nie zawiedzie i wywalczy kwalifikacje na mundial - bez tego moze byc mu ciezko - bo to by było utożsamiane z porażka (nawet jeśli nie on jest winny temu)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?