La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 667 Culés

1

FC Barcelona B w ostatnich 3 meczach ligowych Segunda Division B (grupa 3) zdobyła 20 (!) goli nie tracąc przy tym ŻADNEJ bramki. Nieprawdopodobne jest to, jak te chłopaki grają. Naturalnie w tych trzech meczach zdobyli komplet punktów.
Aż wraca człowiek myślami do tych czasów, kiedy drużyna Barcy B grała w Lidze Adalante i była tam w samym czubie tabeli. Człowiek wtedy żałował, że w La Liga nie może grać pierwszy zespół i rezerwy tegoż zespołu :P
Byłoby mega, gdyby nasze rezerwy awansowały do La Liga 2. Wtedy by ogrywali się z dużo lepszymi zespołami. Dodatkowo można pomyśleć o sprowadzeniu młodych i perspektywicznych graczy właśnie do tego zespołu. Tam by się ogrywali i później byliby wprowadzani do pierwszej drużyny. W końcu drugi stopień ligowy, to nie trzeci! ;) Większa renoma, a i przecież to Barca w końcu ! Oby Im się udało!

konto usunięte

0

@michal26 Może wreszcie La Masia zacznie znowu rosnąć tak jak kiedyś

5

@Publico Daj Boże.
Mamy MNÓSTWO talentów. Musimy tylko z powrotem nauczyć się ich wykorzystywać! Ile to już młodych, zdolnych piłkarzy uciekło z naszej szkółki, bo nie dostawało szans? Gra w drugiej a w trzeciej lidze, to już samo w sobie inaczej stawia światło na sprawę. Tak czy siak podstawą potęgi Barcelony, zarówno Enrique, Guardioli, jak i Rijkaarda, byli właśnie wychowankowie. Mówcie co chcecie, ale to tacy piłkarze, jak: Messi, Puyol, Pique, Xavi, Iniesta, Busquets dali nam te 4 LM. Owszem. Ci Królowie, bo nimi są, mieli u swego boku (bądź wciąż mają), takich magików, cracków, tuz piłkarskiego świata, jak: Ronaldinho, Alves, Neymar, Suarez, Eto'o, Deco, ale to jednak wychowankowie stanowili TEN FUNDAMENT, na którym - najbardziej chyba - Guardiola podłożył podwaliny sukcesu Wielkiej Barcelony. Dzięki Nim powstał unikalny styl Barcelony zwany różnie, Tiki Taką, Futbolem totalnym, futbolem magicznym, totalnym atakiem. To dzięki wychowankom mamy dziś to, co mamy i NIE WOLNO nam o tym zapominać!

konto usunięte

0

@michal26 No nie powiedziałbym, dla mnie jedynie Gerard oraz Thiago uciekli, bo to były talenty i nadal są, co do twego zdania ,to racja, nie wolno nam o tym zapominać

3

@Publico tak? Bracia Dos Santos, Deulofeu, Tello, Andreu Fontas, Bartra, czy Montoya. Prawda jest taka, że może nie wszyscy z Nich to byłyby gwiazdy światowego formatu. Uważam jednak, że co najmniej 3-4 z Nich, gdyby dostawało więcej szans, zostaliby graczami wartymi po 25-40 milionów Euro. Taki Deulofeu. Jego chyba najbardziej przeboleć nie mogę. No i Thiago rzecz jasna. Ci dwaj. Jeden już jest gwiazdą, a drugi powoli się Nią staje. Mam nadzieję, że Zarząd pomyśli latem i wykupi Gerarda Deulofeu za te 12 milionów ;)

1

@michal26 I byłoby ta dalej gdybyśmy potrafili wykorzystywać to, co mamy:
TS
Montoya, Bartra, Umtiti, Grimaldo
Samper
Thiago, Roberto
Rafinha, Sandro, Neymar

8 wychowanków - celowy brak Pique, Iniesty, Messiego. Wszyscy rocznik 91 lub młodsi. Wystarczy dobry, wymagający, wierzący w młodych trener.

konto usunięte

0

@michal26 Będzie ciężko, Milan to wciąż wielka marka i nie pozwoli sobie na zabranie Gerarda, ale Barca powinna walczyć

0

@Publico A to nie jest tak, że Barca ma zapisane w umowie z Deulofeu, że po tym sezonie może Go ściągnąć za 12 mln euro? Coś mi się obiło o uszy o tym pierwokupie ;)
Jeśli tak to brać i sie nie zastanawiać!

@Mazi
No i ten Grimaldo...ech. Mamy świetną kadrę, ale brakuje mi tutaj wychowanków. Zamiast takiego (dobrego, aczkolwiek moim zdaniem bliżej Mu do przeciętności niż do przyszłej gwiazdy) Gomesa za horrendalne 30 kilka milionów ojro, wolałbym pakiet Deulofeu, Samper, Thiago...koszt 0 Euro. Ech

konto usunięte

0

@michal26 Grimaldo? Październik miał udany, potem osstry zjazd w dół, to jest bardzo niestabilny piłkarz

0

@Publico co nie zmienia faktu, że nie wiadomo, jak grałby u nas.
Deulofeu u nas grał dobrze, potem na początku w Evertonie świetnie, z czasem słabiej, teraz w Milanie znów błyszczy ;)

0

@michal26 Niestety... Taka polityka Lucho.
I dalej będziemy tracić młodych - Palencia, Alena, Sampera... Bo zamiast wciskać ich powoli do składu to my bawimy się w "uniwersalnych grajków".

Każdy zawodnik podstawowego składu powinien mieć "młodego" odpowiednika. Podstawowy rocznie 3000 minut, zmiennik 1500-2000. I wszyscy byliby zadowoleni.
Nie wierzę, że Samper, bracia Alcantara, Montoya, Bartra - wsparci Neymarem, czy innymi nie byliby w stanie pokonać zespoły drugiej części tabeli, czy grać w fazie grupowej LM, pierwszych rundach PK.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?