- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1024 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
pt9
2
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1024 Culés
3
Glik: „Aklimatyzacja” to alibi dla tych, którzy sobie nie radzą
Jakże wymowne w kwestii naszych niektórych transferów.
16
@Homeopata8989 To w ogóle nie jest wymowne. Wypowiedział to typ która akurat się wstrzelił i nieźle sobie radzi od początku. Inaczej by śpiewał jakby mu słabo szło w Monaco.
Aklimatyzacja to żadne alibi, większość piłkarzy w początkowych okresach sobie nie radzi.
2
@Homeopata8989 Gadanie. W piłce nożnej, jak w każdej pracy, można z marszu wskoczyć do zespołu, zaprzyjaźniając się ze wszystkimi i od razu ogarniając nowe zadania, a można też przez jakiś czas się męczyć. Ile klubów, tyle stylów gry, nie każdy będzie się od razu umiał w każdym odnaleźć, jeśli wcześniej grał zupełnie inaczej. Poza tym jest też aspekt psychologiczny każdego transferu. Bardzo często człowiek przenosi się do nowego kraju, nie zna języka, nie ma nikogo znajomego. Jednym to nie przeszkadza, bo nie mają problemów z zawieraniem nowych znajomości, a innym coś takiego będzie ciążyć i długo będą mieli nawet problem, by prosić trenera o pomoc, gdy czegoś nie zrozumieją na treningu. Nic więc dziwnego, że niektórzy kopią się przez jakiś czas po czole i wyglądają jakby nigdy wcześniej nie grali w piłkę, choć w poprzednim klubie czarowali.
Oczywiście zdarza się też, że ktoś naprawdę sobie nie poradzi, ale aklimatyzacja to nie żaden mit tylko jedni sobie radzą z nią lepiej, a inny gorzej.
3
@Homeopata8989 Szczególnie wymowne w przypadku powiedzmy Modricia czy kilku innych gości, którzy przeszli droge od zera do bohatera. Jak dla mnie to jest taka "mondrość..". Normalne, że jak zawodnik zmienia klub, czy tym bardziej ligę to potrzebuje czasu na załapanie co się tam gra i jak gra.