- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1397 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
61 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1397 Culés
4
Jest coś takiego jak RoboCup. Są to mistrzostwa świata robotów w piłce nożnej. Celem organizatorów jest "Do 2050 roku stworzyć drużynę samodzielnych, humanoidalnych robotów, która wygra z aktualną ludzką drużyną mistrzowską." Na razie to wygląda tak:
0
@sebasek99 Na razie to wygląda biednie, ale za te 43 lata technologia pójdzie jeszcze bardziej do przodu, roboty będą większe i będą się poruszać co najmniej tak jak ludzie.
3
@sebasek99 Już widzę te starcia fizyczne LUDZI z ROBOTAMI. Albo piłkarz rozwali takiego robota, ale robot "niechcący" zrobi krzywdę piłkarzowi.
1
@daniel32778 No niby tak, bo nauka zapierdziela ostro, ale też wystarczy cofnąć się kilkadziesiąt lat wcześniej i zobaczyć co o naszych latach pisali pisarze sci-fi, albo filmowcy. Organizatorzy mogą natrafić na jakąś przeszkode, albo po prostu się przeliczyć. Ja tam nie widze tych starć. Możecie robić screeny i mnie wyśmiać za te 40 lat jak to się uda :)
0
@sebasek99 Nie wiadomo co będzie za 15-20 lat, a co dopiero za 40, ci co przewidują co będzie się mylą i to bardzo często.
0
@DamianVeB11 Heh, właśnie. Z jakiego to materiału zrobić, żeby robot od pierwszego lepszego walnięcia się nie rozleciał lub piłkarzowi nogi nie urwało przy przy walce o piłce?
0
@sebasek99 Logiczne że robot nigdy nie dorówna człowiekowi, nie będzie miał uczuć itd. Z resztą który mistrz świata w nogę będzie chciał ryzykować i tracić czas aby zagrać mecz przeciwko robotom? Jak powiedziałeś, wślizg i "niechcący" robot urwie nogę piłkarzowi :v
0
@DamianVeB11 Brak uczuć to zaleta akurat. Brak stresu, zawsze najlepsza decyzja itd.
0
@sebasek99 Wadą jeśli mają grać z ludźmi. Przez brak uczuć taki robot wjedzie wślizgiem w piłkarza i połamie mu nogi.
0
@sebasek99 Zawsze najlepsza decyzja, właśnie. Z tym to byłby największy absurd. Robot byłby tak skonstruowany że strzela idealnie w okno bramki. I jak ludzie mają z nim grać? :P
0
@DamianVeB11 Robot raczej nie wjedzie wślizgiem ot tak, bo to nieefektowne zagranie. Rzut wolny dla przeciwnika, żółta kartka. Już lepiej przeczekać niż niepotrzebnie szarżować. Chyba że algorytmy wyliczą, że jest wystarczająco duża szansa na czysty wślizg, ale wtedy przeciwnik nie dozna urazu.
0
@sebasek99 Zawsze system może nawalić. Zresztą to nie zmienia faktu że piłkarz nie będzie miał szans w starciu czy główkowych czy fizycznych, robot będzie robił wszystko idealnie.