- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 966 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
171
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 966 Culés
0
https://mobile.twitter.com/marca/status/880558392275644416/photo/1
"Wiem co sie stanie po Euro"
Real faworytem ale Barca nie powiedziała ostatniego słowa
0
@sylwestr Prawdę mówiąc od dawna widziałem w Asensio i Ceballosie graczy topu. Nie da się ukryć, że w meczach przeciwko nam błyszczeli.Myślałem, że chociaż jeden z nich pojawi się w Barcelonie. Asensio nie zobaczymy, na Ceballosa małe szansę. Przykre
0
@nowota23 Bo Real jest lepszym miejscem do rozwoju dla młodych zdolnych graczy. Mają szansę na miejsce w składzie w trakcie rotacji itp. Dodatkowo bardzo dobry system szkolenia i wypożyczeń. Coś jak Chelsea gdzie dużo młodych jest wypożyczanych i mogą się pokazać. Oprócz tego mają przykłady że da się wrócić (Morata teraz Vallejo i Llorente) a nawet wywalczyć pierwszy skład (Carvajal czy Varane)
3
@uniqalny No popatrz, a wiesz, że ten trend trwa raptem 2 lata? A u nas nie ma wypozyczen? A Rafinha, Denis Suarez, Tello czy Munir nie dostawali szans i wypozyczen? Real nie jest lepszym miejscem. Jest gorszym, po prostu mieli deficyt na PO (gdzie i tak zakontraktowali Danilo jako gwiazde) i dali szanse Carvajalowi. Varane to zaden wychowanek, mloda gwiazda.
0
@al Fayed A czy ja napisałem że Varane jest wychowankiem? To samo Asensio Ceballos (o którym tu była mowa choć jeszcze nie jest piłkarzem Realu) Vallejo Theo itp. Oczywiście że Varane przychodził jako gwiazda. Tylko dlatego że Zizou go chciał. Nie licząc złotego pokolenia w Barcelonie ciężko się przebić. W Realu też łatwe to nie jest ale jest droga do tego dość dobrze znana.
A oprócz tego:
Ramos 19 lat
Varane 18
Marcelo 19
Do tego Kovacic i Casemiro 21 lat w chwili przejścia do Realu to samo tyczy się Isco i Benzemy ale oni byli już gwiazdami wtedy. Więc w podstawowej 11 jest 4-5 graczy którzy przyszli w bardzo młodym wieku do Madrytu. Do tego jeszcze Carvajal wychowanek. Mało? Ok w Barcy jest Pique Busquets Iniesta czy Messi jest Neymar (coś jak Benzema). Ale to piłkarze złotego pokolenia.
Jaki jest tego sens? Chcesz grać w Realu musisz szybko pokazać umiejętności i pójść na wypożyczenie aby wrócić tam. Chcesz grać w Barcelonie? Najlepiej dobrze grać w innym klubie + masz czas, nie musisz tego robić w wieku 18-20 lat.
0
@uniqalny Alena? Gumbau? Samper? Wszyscy dostawali szanse, ale sie nie sprawdzali (Alena poki co). Real po prostu korzysta z gotowych produktow i zacheca pilkarzy mamoną. Ten styl praktykuje tez Barca obecnego zarzadu transferujac Umtitiego (22 lata), Paco, Denisa, Gomesa czy Digne.