La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1760 Culés

25

Oficjalnie: Oriol Busquts awansował z drużyny juvenilu A do Barcelony B.

6

@Zeidarusek Najmłodszy w kadrze. Jedyny urodzony w 1999. O czymś to świadczyć musi. Śmiesznie by było, jak by za te kilka lat zastąpił Sergio. :D

konto usunięte

0

@hen0x A o jakim profilu i stylu gry mowimy w przypadku tego Busquetsa?

0

@hen0x Dla mnie to za wcześnie aby Oriol dołączył do rezerw. Gerard podobnie jak Lucho woli stawiać na doświadczonych już piłkarzy i wydaje sie, że jego pierwszym wyborem na 6 będzie Ferran lub Fali.

1

@al Fayed Chyba jest właśnie defensywnym pomocnikiem jak Sergio ;)

5

@al Fayed Zaczynał jako środkowy pomocnik, a ostatnio robią z niego pivota. Też wysoki chłopak. 18 lat i 185 centymetrów wzrostu. Coś może jeszcze nawet podrosnąć.

4

@Zeidarusek Nie po to rezerwy awansowały do LaLiga 2, żeby młodzi siedzieli na ławce. Rok temu szanse dostawać zaczął Alena (1998), więc dlaczego teraz nie miałby grywać Oriol? Poza tym Sarsanedas też wcale nie jest jakimś doświadczonym graczem, bo się urodził w 1997. No i jest dość niski (177 centymetrów), tak więc nieco odbiega od tej typowej koncepcji pivota w Barcelonie. Być może zacznie grywać wyżej. Odszedł Gumbau, a wskoczył z niego Oier. Tak to widzę.

0

@hen0x Barca B awansowała do zaplecza La Liga, ponieważ kluczowymi piłkarzami byli doświadczeni piłkarze Perea, Alfaro, Martinez czy Gumbau. Teraz przyszedł 24-letni pomocnik z Numanci i bliski jest napastnik Choco równiez 24-latek. Niestety jeżeli Barca B chce się utrzymać muszą grac już doświadczeni piłkarze.

konto usunięte

0

@Zeidarusek Po odejściu Gumabau zrobiło się dla niego miejsce wiec jest ok

konto usunięte

1

@Zeidarusek tylko co jest celem Barcy B, gra w 2 lidze czy bycie miejscem ogrywania mlodych ze szkolki? Jezeli doswiadczeni bez szans na pierwszy sklad maja grac kosztem mlodych zdolnych to Barca B traci sens

0

@Zeidarusek No ale nie po to tam awansowali, żeby młodzi siedzieli na ławce, a grali doświadczeni spoza klubu. Barcelona B ma być "fabryką" wychowanków. Myślę, że to wszystko zacznie w końcu normalnie funkcjonować, bo tych perełek jest od groma. Palencia, Cucurella, Busquets, Sarsanedas czy Alena. No a teraz doszli jeszcze Konyk i Bueno, tak więc może pojawi się też jakiś fajny stoper.

0

@hen0x Palencia, Cucurella, Alena i Ferran wydaje się, że mają pierwszy skład. A reszta? I to tyle z wychowanków Oriol/Tarin na pewno dostaną szansę, ale nie będą podstawowymi piłkarzami.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?