La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1761 Culés

konto usunięte

21

|Barcelona B 0:3 Tenerife| 2283 kibiców na MiniEstadi|

Tenerife to nie byle kto. 4. drużyna poprzedniego sezonu drugiej ligi hiszpańskiej (3. jeśli brane byłyby tylko mecze wyjazdowe), więc wiadomo było już przed meczem, że łatwo nie będzie. Jednak 0:3 u siebie, to nie jest wynik do przyjęcia i nie można usprawiedliwiać tym, że rywal był mocniejszy.

Pierwsza stracona bramka - 29' i złe podanie Sarsanedasa w środku pola, prosto do rywala. Natychmiastowo ruszyła kontra. Według mnie, trochę winy przy utracie tego gola ponosi również Fali. Moim zdaniem, zbyt pasywnie się zachował, gdy rywal ruszył to przez długi moment nie doskakiwał do rywala. A gdy w końcu doskoczył, było już za późno.

Druga stracona bramka - 39' i sędzia gwiżdże karnego, po faulu Fali'ego. Po zobaczeniu powtórki według mnie, nie należał się karny, bo Fali nie zrobił nic nieprzepisowego.

Trzecia stracona bramka - 69', płaskie podanie w pole karne ze skrzydła, rywal urywa się Fali'emu i pakuje piłkę do bramki. Obrońca Barcy B łatwo dał się wyprzedzić.

Moja opinia o występie niektórych zawodników:

• Alena - najlepszy z Barcelony B. 6', dobre, krótkie podanie do Conchi, które minęło linię pomocy rywala i napędziło akcję. W 8' łatwo minął rywala i szybko rozrzucił piłkę na drugą stronę boiska. 20' i dobra wrzutka w pole karne z rzutu wolnego. W 21' ładnie pograł z pierwszej piłki z Galarretą. 44' i naprawdę dobre zagranie do Vitinho na skrzydło, w tzw. uliczkę, które minęło kilku rywali. Kilka odbiorów np. z 31' czy 45'. Z minusów to w 45' nieudana wrzutka z rzutu wolnego w pole karne i w 49' nieudana wrzutka w pole karne ze środka boiska.

• Galarreta - zagrał całkiem nieźle. Kilka odbiorów np. 6' czy 33'. To co zauważyłem to to, że dobrze i szybko gra z pierwszej piłki np. w 19' z Mirandą czy już wspomnianej 21' z Alenią. Pomagał też w defensywie np. w 26' wślizgiem wybił piłkę na aut i przerwał akcję rywala. W 32' minimalnie za mocny przerzut na skrzydło do Conchi. W 53' mocno się zastawił i mimo ataku rywala wykonał bardzo dobre, krótkie, prostopadłe podanie do Vitinho.

• Varo - mimo utraty trzech bramek, miał kilka dobrych interwencji np. w 42', 44', 57' czy 78'. W 51' wyszedł zwycięsko z pojedynku z rywalem, który był sam na sam.

• Fali - dużo już opisuje jego występ, wstęp gdzie przedstawiam stracone bramki. Kilka dobrych przerzutów, szczególnie na skrzydło do Vitinho np. w 10' czy 17'. Ale również popełniał błędy np. 51' gdzie właśnie rywal wyszedł sam na sam, bo Fali zgubił krycie.

• Vitinho - według mnie, bardzo słaby występ. Kompletnie nic nie wnosił do gry. Wrzutki w pole karne zazwyczaj były za mocne, jak np. w 9' czy 10'. Dużo niecelnych podań np. w 53' zagrał za plecy Alenii czy w 80' zagrał prosto pod nogi rywala. Dryblingi mu nie wychodziły i zazwyczaj kończyły się stratą np. w 19'. Na plus to chyba tylko strzał spoza pola karnego w 24', ale bramkarz i tak nie miał większych problemów i odbiór z 30'. Naprawdę bardzo słaby występ.

Ciekawostka: dzisiejszy mecz z trybun MiniEstadi obejrzał Rafinha.

4

@BaroPodertos Jak było na malinach? ;)

konto usunięte

3

@JimMorrisonFCB A przyjemnie sie rwało, bo nie było gorąco. :)

3

@BaroPodertos To wracaj, bo jeszcze nie ma fichado Coutinho :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?