La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1618 Culés

8

Juan Martin Del Potro pokonal Rigera Federera 3-1 i awansował do polfinslu US Open. Rywalem Argentynczyka będzie Rafael Nadal.

0

@samueleto Warto dodac ze tym samym Nadal utrzyma pierwsze miejsce w rankingu swiatowym

2

@samueleto I gitara, wbrew wszelkiemu uwielbieniu Federera, mnie każda jego porażka cieszy. Koniec podniecania się każdą pierdołą dotyczącą jego osoby. Zrobi się trochę miejsca dla innych jeśli idzie o uwagę. W końcu grają w tym samym turnieju i na tym samym etapie. Ja rozumiem ze to gwiazda i jeden z najlepszych w historii ale wszystko w granicach i mnie jako osobie, która nie jest jego kibicem to irytuje. Za dużo tego. Oczywiście jego kibice tego nie widzą. W 2 rundach ledwo przelazl ale wczoraj fart się skończył. Del Potro prawie wyleciał z turnieju i nie dawałam mu większych szans a tu proszę zagra w półfinale.

2

@barceloonka92 W ostatnich latach podniecano się na okrągło Djokoviciem, a Federer pokazał młokosom, że jeszcze nie odpuszcza i chwała mu za to. Na pewno zasłużył na to żeby się o nim tyle mówiło.

1

@barceloonka92 Jakkolwiek nie jestem fanem Feda to trudno mowic o farcie kiedy w wieku 36 lat wygrywa sie Wimbledon bez straty seta, doklada Australian Open i wygrywajac pare mastersow. Dodatkowo wygrywa pojedynki z rywalem z ktorym nie specjalnie w karierze mu sie wiodlo.

Pytanie gdzie beda Nadal i Djoko w tym roku?

0

@mekston A gdzie napisałam ze wygrał fartem Wimbledon czy AO? Pisałam ze wygrał szczęśliwie 2 pierwsze rundy więc nie wkladaj w to innych turniejów. A to gdzie będą inni to się dowiemy za kilka lat więc po co o tym dewagowac, z reszta przykładu Nadala bym tu nie użyła bo gość miał tyle kontuzji i absencji co żaden inny w czołówce przez całą karierę, a to też ma wpływ na długość kariery. Federer nie miał aż takich problemów w młodych latach co Hiszpan wiec teraz może tak grać, dopiero niedawno przyszły kontuzje ale to normalne w tym wieku. Nadal miał takie poważne urazy od najmłodszych lat co mu nie pozwalało grać w niektóre szlemach i na starość może to wyjść stąd nie wiemy czy za chwile nie przytrafi się coś takiego co nie pozwoli grać juz. Także nie ma co go porównywać do Szwajcara. Djoko tez dość wcześnie dostaje takie kontuzje które nie pozwalają mu grać przez tyle miesięcy. Także to trochę inni tenisiści, na pewno inny styl gry bardziej fizyczny defensywny a co za tym idzie wyczerpujący organizm, Federer tak nie gra stąd oszczędzil swój organizm na tym by móc tyle grać co dziś. Dlatego ciężko porównywać tych 3 graczy i uważam że to nawet niesprawiedliwe.

0

@JimMorrisonFCB Dla kibiców innych zawodników to po prostu niesprawiedliwe ze wszystko kręci się tylko wokół niego jakby sam w tym turnieju grał , a inni też grają i tak samo zasługują na uznanie i uwagę co on, te badziewne programy typu Gem, Schett & Mats, to na okrągło gadanie o jednym i tym samym, wygrywają tez inni i awansują dalej powie się minute o tym i dlaczego? O Federerze każdy już wszystko wie i nic nowego nam nie powiedzą a o innych wręcz przeciwnie można się dowiedzieć coś więcej bo na codzień nie osiągają takich wyników. Przykład Andersona, awansował do półfinału swego pierwszego i chyba warto przybliżyć jego osobę bo niewiele się o nim mówiło bo nie było okazji a teraz jest więc zamiast po raz n-ty mówić w koło to samo o Federerze warto powiedzieć coś o zawodnik z RPA. Odrazu coś ciekawszego i nowego. Niby skąd taka przesadna fascynacja Next Generation? Bo ludzie wolą obserwować tych młodych, nowe twarze a nie na okrągło słuchać o tym samym co zostało powiedziane miliony razy.

0

@barceloonka92 A dlaczego ludzie na całym świecie pasjonują się Messim, Ronaldo i Neymarem? Bo są najlepsi, proste. Zawsze tak było, jest i będzie, że o najlepszych będzie się mówiło najwięcej, bo to się najbardziej sprzedaje. Mówisz, że Federera oszczędzają kontuzje. Ok, ale nawet mimo tego gra na tak wysokim poziomie w wieku 36 lat to jest fenomen, bo który zawodnik z ery open potrafił być tak długo na topie? Connors, Courier i może Agassi, ale trzeba pamiętać, że teraz gra stała się bardziej wymagająca fizycznie niż kiedykolwiek i tym bardziej należy docenić postawę Federera, który daje łupnia zawodnikom o 16 lat młodszym od siebie.

Kto będzie chciał się dowiedzieć czegoś o Andersonie to bez problemu znajdzie sobie potrzebne informacje, nie rozumiem Twojego oburzenia. To trochę tak jakby dziwić się, że ciągle mówi się o Messim i Ronaldo zamiast o Alcacerze i Lucasie Vazquezie.

0

@JimMorrisonFCB Z tą różnicą że w sportach zespołowych to zupełnie inna bajka bo wspomniani piłkarze są liderami swoich klubów i strzelają bramki co daje im zwycięstwa czyli bezpośrednio przyczyniają się do sukcesu drużyny. A w sporcie indywidualnym jest zupełnie inaczej. I twój przykład nijak się ma do tenisa. Bo jeśli taki Federer ma ćwierćfinal i ten Anderson też to dlaczego ten drugi jest mniej doceniany i pomijany a wychwala się tego pierwszego jakby dokonał niewiadomo czego, skoro to ten drugi po poważnej operacji i ogromnym spadku w rankingu osiąga taki sukces dla siebie. A w piłce jeśli dajmy na to indywidualnie spojrzeć skoro już przytoczyles ten temat to np w LM walczą o krola strzelców i np po 8 bramek mają Messi, Ronaldo i mniej znany niż jego rywale Grizmann to o wszystkich trzech mówi się ze mają szansę na tą nagrodę i każdego się omawia i jego szanse na to. A nie tylko Messiego i Ronaldo . Wiele razy oglądałam takie programy piłkarskie i także o tych debiutantach się mówi i to nie mało a nie tylko Realu, Barcelonie czy Bayernie. A tu dwaj tenisisci osiągają ta samą fazę turnieju ale jakby jeden dokonał czegoś więcej.

I proszę bardzo spróbuj poszukać coś więcej o takim Andersonie w internecie poza tym że ma żonę i poza osiągnięciami sportowymi. To typ człowieka spokojnego, o którym w internecie za dużo nie znajdziesz. A tacy co są tam na miejscu mają możliwość porozmawiania z nim i przeprowadzenia wywiadu i dowiedzenia się czegoś więcej. To nie jest Federer którego zna cały świat i masa artykułów o nim i o tym co robi poza kortem. Jest masa takich zawodników o których za dużo się nie pisze. Taki Busta tak samo mało informacji w necie o nim, poza tenisem oczywiście. Jak gra to czasami jakiś lepszy komentator wspomnie coś z jego życia, jakaś ciekawostka i to tyle. Oglądam tenis od wielu lat i oglądałam kilka lat te programy ale przestałam bo ile.mozna słuchac ciągle o tym samym. Te programy nie wnoszą nic nowego i wielu stwierdził że są coraz gorsze. Kiedyś był w nim taki punkt że tenisista jechał samochodem i dostawał pytania i to było ciekawe i cieszyło się dużą popularnością wśród kibiców bo można było się dowiedzieć czegoś o tych innych tenisistach o których nie mówi się duzo. A teraz i tego nie ma w tym programie. Lipa

0

@barceloonka92 Federer też jest jednym z liderów swojej dyscypliny. Każdy sport indywidualny ma swoje gwiazdy i zawodników, którzy pojawiają się na dalszym planie.

Nie każdy musi się udzielać w mediach i trzeba to uszanować. Wbrew pozorom wśród sportowców są ludzie, którzy cenią swoją prywatność i nie dokumentują swojego życia na instagramach czy innych snapchatach.

0

@JimMorrisonFCB Anderson ma Instagrama i wbrew temu co mówisz można go mieć i dzielic się tym co się u ciebie dzieje z kibicami ale w umiarze i wcale nie oznacza że ktoś dokumentuje ram swoje życie czy coś w tym stylu. Ale nigdy nie dowiesz się czegoś o kimś jeśli sam o tym nie powie. Jest skromy, trochę nieśmiały więc jesli ktoś nie pyta to sam się nie naprasza. Proste.
Sport indywidualny a drużynowy to zupełnie inna para kaloszy i nie ma co tego porównywać bo zwyczajnie jest to bez sensu. Czy to w piłce czy siatkówce czy koszykówce i innych drużynowych sportach są liderzy, którzy po prosturstu ciągną drużynę, zdobywają najwięcej punktów/bramek. Ale gdy nie idzie można zmienić. A sport indywidualny rządzi się swoimi prawami.
Chodzi głównie o to że takie programy są tworzone dla widzów czyli kibiców i to chyba ich opinia powinna byc najważniejsza a nie ich właśne mniemanie i to co im się opłaca bo mają kontrakty. Wspomniany przeze mnie program Road to ... (Zwykle Roland Garros) cieszył się sympatią kibiców bo był urozmaiceniem można było posłuchać co lubi zjeść Tsonga albo gdzie chciałby pojechać na wakacje deblista Nestor. Było ciekawie bo nie było tam tylko Federera, Djoko czy tego typu zawodników. Jak ktoś nie jest kibicem żadnego z nich to nie ma wyboru.
Chcesz oglądać na okrągło nudnego i dyplomatycznego Federera proszę bardzo ale ja mam inne zdanie i wolę spontanicznych i będących sobą zawodników których na codzien rzadko mam okazję widzieć.

0

@barceloonka92 Wciaz te dwie rundy czy fartowne - dosc pewnie wygrywal oststniego seta. Samo zwyciestwo pod tym katem nie bylo zagrozone. Byl lepszym graczem po prostu

0

@barceloonka92 Jasne ze maja inny styl i uwierz mi jako fanowi Nadala zawsze bylo tak przykro kiedy pojawialu sie te kontuzje i nie mogl grac na swoich 100%.

Federer ma taki styl ale swoje tez trzeba wybiegac - a nawet przy takim stylu przez lata byl niezniszczalny.

Przykladam tych zawodnikow bo innych klasowych wygrywajacych reguralnie szlemy nie ma wiec nie bede porownywal do Tommyego Haasa ;) w kontekscie takich tryumfow.

0

@barceloonka92 Akurat bez wzgledu na to czy sport indywidualny czy druzynowy najwiecej sie mowi o topowych graczach / gwiazdach itp. Wcale nie jest tak ze tyle samo sie mowi o strzelcach gdy w czubie klasyfikacji jest Messi Ronaldo i ktos tam.

0

@barceloonka92 Co do sportu druzynowego - skoro mowisz ze ci strzelajacy bramki sa bardziej wychwalani a przeciez to cala druzyna jest w tym polfinale czy finale. Ja bym kwestionowal zasadnosc tego

Boxzny obronca czy pomocnik maja czesto podobny jak nie wiekszy wklad od strzelca - wiec powinno sie poswiecac tyle czasu rowniez im ale tak nie jest.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@mekston Oczywiście jestem za tym by doceniać cała drużynę czy ja powiedziałam że nie? Odniosłam się tylko do przykładu kolegi wyżej, który podał przykład Messiego czy Ronaldo że też są bardziej doceniani bo są gwiazdami i o nich się częściej mówi. Nigdy nie popieralam tego by wywyższać kogokolwiek, tegoroczna ZP pokazała to dobitnie że Ronaldo grając słabo w Euro dostał nagrodę za.zaslugi drużyny, w której grali tacy co byli lepsi od niego.
Co do twojej wypowiedzi mogłeś to zawrzeć w jednej a nie każdą z osobna.

0

@barceloonka92 Najpierw odpowiedzialem na komentarz a pozniej przeczytalem kolejne fragmenty dyskusji :)

A czy ja napisalem ze Ty tak powiedzialas :)?

Odnioslem wrazenie moze mylne ze krytykujesz media za mowienie wiecej o Federzerze czy Nadalu zamiast o Andersonie a jednoczesnie piszesz ze w sportach druzynowych jest inaczej i nie mozna dokonywac porownan. W tej kwestii moim zdaniem mozna i to pokazalem

0

@barceloonka92 Możesz wszystko napisać o Federerze, ale na pewno nie to, że jest nudny. To jest tenisista grający najlepszy tenis w historii, Messi tenisa. Nie wiem jak można nazwać go nudnym...

0

@JimMorrisonFCB A potrafisz odróżnić grę w tenisa od osobowości? Bo ja pisząc o nudności miałam na myśli jego wypowiedzi. One są dla mnie nudne i wyrecytowanie, w taki sposób że mówi to co każdy chce usłyszeć, nigdy nic spontanicznie tylko zwykłe te same regułki. Nie napisałam ani słowa że jego tenis jest nudny. I uważam że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Bez odbioru.

0

@mekston Zle przeczytałeś. Nie krytykowałam mediów tylko program typu Game Schett & Mats i tego typu programy które przez 80% jego trwania mówią tylko o jednych a o innych prawie nic jakby ich dotarcie do tego etapu było gorsze. Chodzi o zwykla sprawiedliwość​. Choć wiem nie ma jej na świecie.

0

@barceloonka92 Spoko - Tylko troche sie czepne ale program o ktorym wspominasz to tez media :)

0

@mekston No też media. Ale głównie chodziło mi o ten konkretny program i jego formułę. O przekaz tego co się dzieje w danym turnieju a nie o media jakoś całokształt.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?