La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 659 Culés

3

Co do dyskusji o reparacjach wojennych to dziwię się osobom, które tak bezkrytycznie uznają sprawę za zakończoną. Pamiętajcie, że ekspertyzy niemieckiego parlamentu i części ekspertów mają charakter wyłącznie opiniotwórczy. Nie są to żadne akty prawne. Co więcej śmieszmy mnie opieranie się na stanowisku Niemiec. A co mają powiedzieć? Tak musimy wypłacić Polsce ileś tam miliardów? Czytałem wiele artykułów na ten temat i jedyny faktyczny dokument, który mógłby mieć tam jakieś znaczenie to pisemna deklaracja PRL dla NRD. Sęk w tym, że owy dokument można łatwo podważyć. Nigdzie indziej nie ma ani pisemnej wzmianki o tym, że Polska tych reparacji się zrzeka ani w stosunku do Niemiec ani do Rosji. Co więcej spora część ekspertów również ma podobne zdanie. Pamiętajcie że zarówno nasz kraj jak i Niemcy podlegamy prawu międzynarodowemu, a w tej materii Niemcy mogą się zdziwić. Przywoływane przez niektórych tezy o kilku traktatach, które Niemcy z Polską podpisały o przyjaznej współpracy nie mają kompletnie żadnego znaczenia, jeżeli tam wyraźnie nie znalazł się zapis o zrzeczeniu tych reperacji. Kolejnym bzdurnym argumentem jest odwoływanie się do spraw terytorialnych. Halo Halo Polska straciła po wojnie większą część swojego terytorium niż zyskała. To że Niemcy straciły jeszcze większą część jest skutkiem przegranej wojny przez nich wywołanej i one w materii reparacji nie mają żadnego znaczenia bo to dwie odrębne SPRAWY! Konsekwencje przegranej wojny to jedno, a zapłata za zniszczenia to drugie. Czy Polsce należą się reparacje? Tak. Czy jest na to szansa? Nie wiem. Mam tylko nadzieję, że rząd w kwestii reparacji będzie równie gorliwy w stosunku do Rosji. Jeżeli do owej sprawy by doszło to zapewne finałem będzie sprawa w międzynarodowym trybunale. Niemcy zyskają sojusznika w postaci Rosji, ale czy to będzie miało wielkie znaczenie zakładając, że trybunał jest wolny od nacisków? Mam nadzieję, że nie. Tak czy owak gdyby do sprawy doszło oceniać ją będą prawnicy i eksperci o dużym doświadczeniu i żadne ekspertyzy niemieckiego czy polskiego sejmu nie mają tutaj znaczenia. Na koniec dodam, że inwestycje niemieckie w Polsce również nie będzie można wliczyć w ramach reparacji. Proste co nie? A no właśnie dla niektórych jednak nie bo i takie "kwiatki" już wyhaczyłem;)

konto usunięte

1

@MateoRenzi Co zrobiłeś z prawdziwym MateoRenzi !!!???

0

@Dangerous95_PL To jest po prostu trzeźwy osąd sytuacji.

konto usunięte

2

@Dangerous95_PL MateoRenzi pewnie zrobił to o czym pisał czyli wyjechał z Polski, ponieważ bał się prześladowań ze strony rządu. Pewnie po jego ucieczce z reżimu jego zły brat bliźniak przejął konto.

konto usunięte

2

@MateoRenzi PiS jest sprytne i uderza w podniosłe tony o silnej i nieustępliwej polsce bo to teraz dobrze trafia do społeczeństwa, zwłaszcza młodego. Przypuszczam, że niemcy mogą użyć w kontrze retoryki, że część ich wartościowych ziem zostało włączonych do polski i teraz też chcieliby je odzyskać, lub będą mówić, że reparacje zostały wypłacone ZSRR gdy my byliśmy pod ich butem.

0

@Ratamahatta Słowo klucz, a właściwie słowa "że reparacje zostały wypłacone ZSRR gdy my byliśmy pod ich butem." No i oto się rozchodzi kolego;) Prawnicy różnych stron spierają się czy taka forma ma moc prawną i duża część uważa, że nie;)

konto usunięte

0

@Ratamahatta Tylko jest jeden szczegół, a mianowicie, dawne ziemie niemieckie, które po drugiej wojnie światowej zostały włączone do terytorium Polski były (jak by to nie zabrzmiało) prezentem od ZSRR, a jak wiemy to ZSRR wygrało wojnę. Dlatego nie ma czegoś takiego jak reparacje ze strony zwycięzców tylko przegranych.

0

@Ratamahatta Niemcy mogą, ale ta ich kontra będzie wyjątkowo słaba biorąc pod uwagę przeszłość i dobrze o tym wiedzą;)

0

@Dangerous95_PL Tylko, że Rosja też okupowała Polskę, rujnowała ją i jej żołnierze gwałcili nasze kobiety w czasie wyzwolenia. Potem wprowadzili nam swój popieprzony ustrój. Polsce jak najbardziej należą się reparacje od Rosji. Nawet w pierwszej kolejności.

1

@MateoRenzi Mnie w tej sprawie wkurza, że to nie jest spór tylko cholerna walka. Zamiast podejść do tego na normalnie, to się drzemy i wyzywamy. I to MY, bo narazie negocjacji z Niemcami żadnych nie było (z tego co słyszałem, a wiernie tej sprawy nie śledze, więc dopuszczam, że moge się mylić), a robi się z tego wojna polsko-polska. Zbyt skomplikowana sprawa, by można było ot tak szybko powiedzieć że nam się należą albo na odwrót. I za poważna, by rzucać kupą w kogoś o odmiennym stanowisku w tej sprawie. Chciałbym żebyśmy dostali tę forse, ale narazie widze, że to polityka wewnętrzna PiS'u. Na twitterze i mediach skręcających w ich strone już widać, że to część podsycania wrogich stosunków do Zachodniej Europy i kreowanie Wroga Narodu, bo oczywiście każdy, kto się nie zgadza z ich racjami, to lewak (jak ten podział prawica-lewica kompletnie już stracił na wartości to ja nie) i agent niemiecki.

0

@sidzej Wiem że napisałaś wyzwolenie ironicznie, ale powinnaś dać to w cudzysłów;) Co do Rosji, za okres wojny tak. Pytanie czy za okres PRL również.

0

@sebasek99 Przecież tylko o to w tym wszystkim chodzi. Nie o sprawiedliwość, nie o zadośćuczynienie, tylko o jeszcze głębsze skłócenie dwóch przeciwstawnych sobie obozów i wykreowanie nowego wroga narodu dla wyborców PiS. Szkoda tylko, że ludzi się tym jarają tak bardzo, bo pozwalają robić z siebie idiotów.

1

@sebasek99 Witaj ja już tak mam, że gdy ciebie czytam to się zgadzam z tobą w 100%;) To że PiSowcy to wykorzystują to chyba wszyscy wiedzą nawet ich zwolennicy. Wkurza mnie tylko, że niektóre osoby są święcie przekonane, że ta sprawa jest zamknięta opierając się wyłącznie na przekazie tylko jednej ze stron. Ok ja również informacje czerpie głównie z mediów liberalnych no, ale na Boga skoro wątpliwości przejawiają się również wśród amerykańskich prawników to o czym my w ogóle piszemy. Oczywiście nie jest to skierowane do ciebie, ale do pewnych osób, które uważałem za wyważone, a które wygłaszają tak bzdurne tezy, że szkoda gadać. Tak czy owak maja wypowiedź była wyłącznie mają opinią popartą pewnymi faktami. To czy do tematu reparacji dojdzie na forum międzynarodowym to się okaże. No i jeden fakt nie oczekuj od PiSowców że oni są w stanie z kimkolwiek normalnie prowadzić rozmowy;) To przekracza zdolności PiSu;)

1

@sidzej Dziel i rządź. Niech Bóg dopomoże tylko żeby to nie były obce zakusy. Rosja już kilka razy skorzystała na tym, że w kraju się kłócimy zamiast coś zmieniać.

konto usunięte

0

@sidzej Mój wpis miał udowodnić, że pomysł reparacji ze strony Polski dla Niemców jest absurdalny. Oczywiście, że należą się nam reparacje ze strony Rosji.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?