- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1888 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
148
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1888 Culés
6
Tak patrząc na te eliminacje, prawdziwą kpiną jest dla mnie, że Ameryka Południowa ma tylko 4,5 miejsca w Mundialu, czyli tyle samo, co Azja, a pół mniej od Afryki. Taki Paragwaj czy Ekwador potrafiły z grupy wychodzić, a tak - Australia męczy bułę w barażu z Syrią, potem zagra z jakimś Hondurasem czy Panamą i awansuje, a Argentyny czy Kolumbii może nie być.
Moim zdaniem powinno być tak - piąta drużyna Azji gra z NZ, zwycięzca z 6. zespołem CONMEBOL, CONCACAF jedno miejsce out i plus jedno miejsce z automatu dla Ameryki Płd. Nawet takie Peru dużo więcej by wniosło na turnieju, niż przeciętne zespoły, ledwie wygrywające z półamatorami bądź drużynami na poziomie II ligi polskiej.
0
@barcafan_89 spokojnie,Fifa zadziała,że za jakiś czas będzie 64 kadry na Mundialu :)
1
@barcafan_89 Niestety w Ameryce PŁD jest tylko 10 drużyn grających w eliminacjach, a więc te 4,5 miejsca (w zasadzie 5 ponieważ w barażu piątka ekipa Ameryki PŁD gra z najlepszą drużyną Oceanii, a tam nawet Nowa Zelandia nie może się równać zespołom ze strefy CONMEBOL) to wcale nie tak mało ale ze względu na ich poziom sportowy rzeczywiście ten podział miejsc wydaje się śmieszny.
Problem w tym, że gdyby Ameryka PŁD dostała 6-7 miejsc to wtedy eliminacje u nich przestałyby mieć większy sens.
0
@Showman Nikt nie mówi o 6-7 miejscach, ale 5,5 zamiast 4,5 to powinni mieć na luzaku. I emocji wcale mniej by nie było, bo nadal siódmy Paragwaj może jeszcze awansować.
5
@barcafan_89 4,5 miejsca na 10 zespołów startujących w eliminacjach, to daje 45% zespołów awansuje z tego kontynentu. Faktycznie bardzo mało :). Nie ma drugiego takiego kontynentu. Niech zlikwidują tam eliminacje i wchodzi wszystkie 10 drużyn tylko dlatego, że Messi z kadrą może nie wejść do MŚ.
1
@_Deco_10 Rzeczywiście, lepiej oglądać Panamę na Mundialu, niż Messiego, Jamesa czy Falcao. W Ameryce Płn. jest 6 drużyn w końcowej fazie i 3,5 wchodzi - fakt, bardziej sprawiedliwie, szczególnie biorąc pod uwagę poziom.
0
@barcafan_89 zrobiłbys wszystko zeby Argentyna przeszła. pewnie to wina Pereza do tego
5
@barcafan_89 Jeśli Panama wywalczy awans to dlaczego ma nie grać?
Opierając się na tym co piszesz to w Rosji powinny grać tylko drużyny z Europy i Am. Płd., wtedy wszyscy najlepsi piłkarze będą grać na tej imprezie. Tylko nikt tego nie będzie nazywał Mistrzostwami Świata.
W Am. Północnej i Centralnej jest 35 krajów, które należą do FIFA i które starują w eliminacjach, a Ty piszesz o 6 drużynach fazy końcowej - zajebiście logiczny argument.
1
@barcafan_89 Jak najbardziej to jedno miejsce więcej mogliby mieć ale i tak w takiej sytuacji już emocje sporo mniejsze, a to dlatego, że jednak tylko jeden zespół odpadałby z gry (drugi baraże), no w tym roku dwa bo nieoczekiwanie Peru włączyło się do gry ale przez ostatnie lata Peru, Boliwia i Wenezuela to były drużyny nie walczące o awans także przy 5,5 miejsca i barażu z Oceanią Ameryka PŁD ma praktycznie 6 miejsce na MŚ, a więc tylko jeden z tych teoretycznie mocniejszych odpada plus Peru, które jak pisałem wyżej nieoczekiwanie walczy o awans.
---
Więcej miejsc dla Ameryki PŁD? Nie ma co ukrywać, że lepiej na MŚ oglądać jak najwięcej drużyn z Ameryki PŁD, Europy i ew. Afryki bo tam poziom piłkarski jest najwyższy i głównie stamtąd pochodzą najlepsi piłkarze ale jak nazwa wskazuje to Mistrzostwa Świata i prawo do gry tam mają też Azjaci, Amerykanie z Północy i Ocenia, która ma ledwo 0,5 miejsca i do tego baraż z Ameryką PŁD czyli de facto ich udział w MŚ kończy się na barażu - oni też na pewno chcieli mieć całe jedno miejsce.
0
@barcafan_89 Kostaryka pieknie grała na mundialu wywalając mocne ekipy,dlaczego Panama miała by zagrać gorzej
0
@Bambus222 i ten klasyk:
Brunei- Wyspy Salomona :)
0
@bolinho89 Nie do końca rozumiem takie porównanie ponieważ nawet jeśliby takie drużyny awansowały na MŚ to i tak nie graliby razem ponieważ byliby w 4 koszyku.
Niektórzy wymyślając jakieś "żarty" nawet nie wiedzą jak losowana jest faza grupowa.
0
@Showman Mógłbyś już łaskawie wyciągnąć ten kij z odbytu?
a poza tym, gdzie użyłem porównania?