La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1483 Culés

konto usunięte

2

Piszemy o poziomie polskiej ligi że jest słaba. A jak ma być? Zarobki w naszej lidze są na poziomie końcówki ligi austriackiej, szwajcarskiej czy belgijskiej. Niestety pieniądze generują wysoki poziom futbolu. Jeżeli Legia otrzymuje z tv 3 mln euro a np Hull które spadło z Premier Legue otrzymało 90 mln euro to mamy odpowiedź o co chodzi w futbolu. Taki Grosik zarabia tam 4 mln euro to tyle co budżet Korony Kielce. Niestety ale piłkarz który zarabia 100 tys euro rocznie nie podniesie poziomu naszej ligi. Ja wiem że to mega kasa ale w piłce czym lepsze zarobki tym lepszy piłkarz. Gdybyśmy wyciągneli tych wszystkich asów z lig angielskich czy hiszpańskich i zostawili tylko piłkarzy rodowitych to czy poziom byłby tak samo wysoki? A gdyby wszyscy Polscy piłkarze z Lewym na czele wrócili do naszej ligi to czy była by wtedy taka różnica jak jest teraz? Ja pamiętam czasy gdy 2 obcokrajowców mogło grać w klubach europejskich i Widzew walczył z Juve czy z Liverpoolem jak równy z równym a Lech z Barceloną czy Legia z Interem. Polscy piłkarze nie mogli wyjeżdżać i poziom był mega wysoki. Niestety czasy się zmieniły i pieniądz wygrał! U Nas gra szrot teraz! A jak jesteś ciut lepszy to cię już tu nie ma, Kownacki, Bednarek Kędziora tylko aktualny przykład.

konto usunięte

3

@Janiama Pieniądze nie są problemem - Legia zarobiła 12mln za Lige Mistrzów co jak na realia naszej ligi jest kosmosem i co? Co się z tymi pieniędzmi stało? Wyparowały chyba bo pościągali jakieś totalne szroty zza granicy i zamiast rozwalać reszte ekstraklapy to zwalniają trenera i koło się zamyka. Problemem Polskiej piłki jest system szkolenia, prezesi i kolesiostwo a nie brak kasy.

konto usunięte

0

@dontripe Aha i jeszcze zapomniałem wspomnieć o wspaniałym incydencie pobicia piłkarzy.

konto usunięte

0

@dontripe  Zapłacili za długi które mieli by zbudować kadrę na ligę mistrzów. Czy Alaves Leganes Girona czy Levante są takie mocne? Budżety większe od Legii a myślę że by polskiej ligi nie wygrały.

konto usunięte

0

@dontripe  Ty piszesz o Legii a Ja o poziomie polskiej ligi! Z czego te kluby mają budować kadry jak nie ma kasy na nic. Kibic oczekuje poziomu a tego z piłkarzami za 5 tyś zł nie zrobisz. Proste!

0

@dontripe  zdecydowanie się zgadzam,tyle zarobili a ostatnio prezes powiedział że nie jest za ciekawa sytuacja finansowa xD a mieli super odjechać lidze..
Wisła zrobiła za Maskanta rewolucje,mega płace i co im wyszło,nic..porażka z Apoelem i koszmarne długi..taka jest prawda że trenerzy boją się na młodziez stawiać..przecież Lech,Legia Lubin,Gwarek Zabrze mają kapitalne ekipy młodzieżowe,ale wiekszość od razu ucieka za granicę na ławki czy niższych lig bo tu nie pograją

konto usunięte

0

@Janiama A ja myśle że bez problemu by wygrały. Co do budżetów - ile obcokrajowców gra w tych klubach?
Patrząc na Tranafermarkt - w Alaves 7 a w Legii 11.

konto usunięte

1

@Janiama Jakie 5 Tys. złotych? Przecież zarabiają po kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście to mniej niż w innych ligach ale to nie wina tego że ludzie skąpią na bilety i transmisje. To wina beznadziejnego zarządzania, zwalniania 10 trenerów podczas sezonu, braku stawiania na młodzież i zerowej obecności międzynarodowej. Żeby więcej zarabiać Polska liga potrzebuje fanów zza granicy ale kto zza granicy będzie im kibicować skoro przegrywają z jakimiś Azerbejdżanami?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?