La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1353 Culés

13

Nie chcę szukać kozła ofiarnego po wygranym meczu, ale naprawdę przeraża mnie Rakitić.
Kiedyś to jeszcze potrafił huknąć z dystansu, czy cokolwiek... wczoraj jego gra w ofensywie wzbudzała we mnie absmak.
Widać było diametralną różnicę, gdy wyżej wyszedł Roberto i Paulinho zameldował się na boisku. Gra od razu bardziej żwawa, jakieś wejścia, próby rozszarpania defensywy, groźny strzał...
Według mnie jeden dobry sezon na cztery to stanowczo za mało, abstrahując już od tego, czy Ivan to w ogóle był odpowiedni kaliber zawodnika - powinniśmy byli się go pozbyć z 2 czy 3 sezony temu.
Nie sądziłem, że to powiem, ale już wolę Paulinho, który z miejsca stał się od niego o wiele lepszy, ponadto jego współpraca z Messim wygląda imponująco.

Gdzieś po drodze zbłądziliśmy - nam do drugiej linii trzeba artystów, a nie masywnych, niezwrotnych Gomesów i Ivanów. Dlatego rozumiem obawy tych, którzy nie widzą Goretzki u nas. Może być bliźniacza historia.

Co za tym idzie, Valverde podejmuje trochę niezrozumiałe decyzję. Dziwi mnie to, że nasi jedyni perspektywiczni gracze w pomocy albo nie grają (Suarez), albo są dalej motani na pozycjach (Roberto).
Myślałem, że ten sezon będzie absolutnie kluczowy dla Sergiego i, że właśnie stanie się naszym pomocnikiem numer 1, tymczasem trener dalej ustawia go na prawej obronie, nawet widząc jak wiele dobrego daje wyżej ustawiony.
Zatem nasuwa się pytanie : jeżeli naszym, mniemam podstawowym bocznym defensorem jest Semedo, ale z jakichś przyczyn nie może grać co trzy dni i zastępuje go Roberto, to po kiego czorta nam Vidal? Na obronie się nie sprawdził, na skrzydle widocznie też - z bólem serca ale kolejny do odstrzału po Turanie, Rafinhi.
Sytuacja Denisa też martwi. Miałem wrażenie, że po raz pierwszy od powrotu zaczął coś naprawdę pokazywać i już myślałem, że ramie w ramię z Roberto będą rządzić i dzielić w naszej drugiej linii przez lata, a on wczoraj nawet nie dostał minuty. To jest niebywałe, że jego kosztem minuty dostaje Ivan czy Andre, a według mnie po stokroć lepiej stawiać na niego.

Luis Suarez też nieco dołuje, ale tutaj także widzę część winy u Valverde i jego koncepcji asymetrycznego ataku. Deulofeu wiecznie miotany po skrzydłach, a Lucho na flance też niezbyt daje radę - to nie jest demon predkości, odnajduję się dobrze na środku.
Brakuje bardzo lewoskrzydłowego i myślę, że to powinien być priorytet na lato (bo stawiam, że Dembele będzie hasał po prawej flance jak w dotychczas wszystkich meczach u nas).

Summa summarum nie jest źle, obrona jest solidna, w lidze sobie radzimy. Ale kosztem Gomesa i Rakiticia potrzebujemy więcej Roberto i Denisa oraz Suareza na szpicy, który nie dusiłby się w nowej taktyce.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?