La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 639 Culés

1

Mam takie pytanie, otóż przyglądam się sondażom, które coraz częściej prócz wyniku procentowego podają liczbę miejsc jaką dana partia mogłaby osiągnąć. To co najbardziej mnie intryguje to, że w trzech różnych sondażach liczby diametralnie się różniły. O ile wyniki procentowe były prawie, że takie same o tyle sondaże różniły się tylko tym czy wejdzie 6 czy 5 partii. Tam gdzie wchodziło 6 partii PiS mógł liczyć odpowiednio na 248 i 231 miejsc, natomiast w sondażu gdzie wchodziło 5 partii, a wyniki były niemal, że identyczne w tym że jedna partia nie wchodziła do sejmu PiS mógł liczyć na 225. Stąd moje pytanie jak to jest możliwe skoro w Polsce mamy taki system wyborczy gdzie im mniej partii tym więcej zyskuje zwycięzca. Sondaże były przeprowadzone odpowiednio przez Estymator, Kantar i IBRIS co ciekawe według tej ostatniej pracowni im mniej PiS ma w procentach tym więcej miejsc zyskuje w parlamencie nie za bardzo tego rozumiem ktoś się w tym orientuje?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?