La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1163 Culés

konto usunięte

29

Ludzie dzisiaj mają problem z tak prozaicznymi rzeczami, jak napisać w sms POZDRAWIAM, DOBRZE lub NIE WIEM, i wypisują "pzdr" "db" "nw", więc tym bardziej nie rozumiem zdziwienia popularnością barcainfo. Dzisiaj takie coś jest w cenie.

Polecam nutkę "casting" dwa sławy, wpisuje się w ten trend, czy może psychologię tłumu.

konto usunięte

4

@al Fayed Ciekawe co ludzie robią z zaoszczędzonym czasem po pisaniu skrótami

0

@al Fayed No tak "kopiuj wklej" jest bardziej męczące jak napisanie słowa w skrócie.

konto usunięte

3

@daniel32778 Nie zrozumiałeś mnie.

konto usunięte

1

@Socjopata Zaoszczędzony czas przeznaczają na scrollowanie la rambli:)

2

@al Fayed Db gd zmk. Też nwm o co cho z tym. Pzdr i db ncy.

konto usunięte

1

@al Fayed To ja polecę "Trainspotting" od Bisza :D

konto usunięte

0

@sebasek99 Skróty już w sumie istnieją w języku angielskim od dawien dawna. ASL, ASAP, ATM,b4, bf, brb ,btw... Każdy ich używa, weszły do powszechnego obiegu. Te nasze polskie to właściwie ten sam mechanizm.

konto usunięte

0

@Ratamahatta Nie, czarni w Stanach już gadają tymi skrótami, a u nas jeszcze na ulicy nie spotkałem się z „Pzdr” czy „nwm o co chodzi”

konto usunięte

0

@krzychu1526 Film też mega

0

@oleka222 To jest język młodzieży, trochę co innego ;)

2

@Ratamahatta Dopóki ich się nie nadużywa, to są ok (to też skrót ;p). No po prostu rozwój języka, tego nie zatrzymasz.

konto usunięte

0

@sidzej Tak, ale przecież u nas strasze osoby w wiadomościach tez nie używają nwm i pzdr czy spx. Po prostu to co się dzieje w USA jest kolejnym krokiem w użyciu skrótowców i tak, musi to robic młodzież, bo starsze osoby raczej pozostaną przy swoich zwyczajach.

konto usunięte

2

@sebasek99 Już lepiej żeby rozwój został zastopowany, haha

5

@sebasek99 Zależy też oczywiście od kontekstu, sytuacji. Uogólnianie, że skróty są tylko infantylne i ukazujące niski poziom intelektualny jest objawem właśnie takiego poziomu.

0

@Socjopata Tego się nie zatrzyma. Widmo krąży po Europie - widmo skrótowców

konto usunięte

0

@krzychu1526 Pff, to moje to oczywiscie "catering", a nie casting. Piątek - sami rozumiecie:)

konto usunięte

1

@sidzej Mi szczególnie chodziło o wygodnictwo ludzi, skróty same w sobie są czymś normalnym.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?