- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1163 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1163 Culés
29
Ludzie dzisiaj mają problem z tak prozaicznymi rzeczami, jak napisać w sms POZDRAWIAM, DOBRZE lub NIE WIEM, i wypisują "pzdr" "db" "nw", więc tym bardziej nie rozumiem zdziwienia popularnością barcainfo. Dzisiaj takie coś jest w cenie.
Polecam nutkę "casting" dwa sławy, wpisuje się w ten trend, czy może psychologię tłumu.
4
@al Fayed Ciekawe co ludzie robią z zaoszczędzonym czasem po pisaniu skrótami
0
@al Fayed No tak "kopiuj wklej" jest bardziej męczące jak napisanie słowa w skrócie.
3
@daniel32778 Nie zrozumiałeś mnie.
1
@Socjopata Zaoszczędzony czas przeznaczają na scrollowanie la rambli:)
2
@al Fayed Db gd zmk. Też nwm o co cho z tym. Pzdr i db ncy.
1
@al Fayed To ja polecę "Trainspotting" od Bisza :D
0
@sebasek99 Skróty już w sumie istnieją w języku angielskim od dawien dawna. ASL, ASAP, ATM,b4, bf, brb ,btw... Każdy ich używa, weszły do powszechnego obiegu. Te nasze polskie to właściwie ten sam mechanizm.
0
@Ratamahatta Nie, czarni w Stanach już gadają tymi skrótami, a u nas jeszcze na ulicy nie spotkałem się z „Pzdr” czy „nwm o co chodzi”
0
@krzychu1526 Film też mega
0
@oleka222 To jest język młodzieży, trochę co innego ;)
2
@Ratamahatta Dopóki ich się nie nadużywa, to są ok (to też skrót ;p). No po prostu rozwój języka, tego nie zatrzymasz.
0
@sidzej Tak, ale przecież u nas strasze osoby w wiadomościach tez nie używają nwm i pzdr czy spx. Po prostu to co się dzieje w USA jest kolejnym krokiem w użyciu skrótowców i tak, musi to robic młodzież, bo starsze osoby raczej pozostaną przy swoich zwyczajach.
2
@sebasek99 Już lepiej żeby rozwój został zastopowany, haha
5
@sebasek99 Zależy też oczywiście od kontekstu, sytuacji. Uogólnianie, że skróty są tylko infantylne i ukazujące niski poziom intelektualny jest objawem właśnie takiego poziomu.
0
@Socjopata Tego się nie zatrzyma. Widmo krąży po Europie - widmo skrótowców
0
@krzychu1526 Pff, to moje to oczywiscie "catering", a nie casting. Piątek - sami rozumiecie:)
1
@sidzej Mi szczególnie chodziło o wygodnictwo ludzi, skróty same w sobie są czymś normalnym.