La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1108 Culés

konto usunięte

38

Właśnie się dowiedziałem, że przeszedł dzisiaj marsz dla tego człowieka, który się podpalił. To już podchodzi pod paranoję. Naprawdę. Znaczny % tego społeczeństwa wymaga specjalistycznych badań.

konto usunięte

21

@al Fayed Ja już przestałem zwracać uwagę na pogłębiający się upadek społeczeństwa, a będzie jeszcze gorzej! :D

konto usunięte

0

@Socjopata Patrząc na Twój nick to nigdy nie zwracałeś uwagi na społeczeństwo.

1

@al Fayed Nie do końca się z Tobą zgadzam. To temat rzeka i oczywiście nie dam rady wszystkiego ująć w krótkim poście. Wiesz...ok...może to był jakiś świr ale łatwo jest oceniać ludzi. Nie wiemy co ten człowiek przeżył i dlaczego to zrobił. A przecież to nie jest tak, że takie osoby można opłacić...żeby się podpaliły tak jak to się robi w przypadku protestujących. Coś go do tego pchnęło, część ludzi to ruszyło i wyszli na ulicę. Generalnie sytuacja w kraju jest niezła ale mimo wszystko są ludzie których sytuacja życiowa jest tragiczna i obwiniają za to władzę.
Powiem Ci że w wielu środowiskach narasta opór i gniew. Także w moim coraz więcej jest głosów takich że ta władza w ogóle nie liczy się z ludźmi i niedługo trzeba będzie coś z tym zrobić bo oni mają klapki na oczach. Niektórzy takie coś wytrzymują a inni, szczególnie tacy których życie jeszcze doświadczyło już pękają.

konto usunięte

1

@Lamora To był powolny proces mojego anty społeczeństwa, musiałem najpierw obserwować żeby stać się tym kim jestem

konto usunięte

4

@prokofiew Za czasów PO też dokonano samospalenia. Uznano go za świra - i słusznie. Jest 10 000 innych sposobów na walkę z depresją, nawet jeśli mówimy o formach samobójstwa. W Polsce nie jest źle. Co mają powiedzieć mieszkańcy krajów ogarniętych wojną, głodem, dyktaturą? Władza się nie liczy z ludźmi? A która i kiedy się liczyła? Nic sie w tej kwestii nie zmieniło.

konto usunięte

2

@al Fayed Według pewnej części "Polaków" u nas jest gorzej niż w Korei Północnej a Kaczyński jest większym i straszliwszym dyktatorem niż Kim Dżong Un. Ta choroba jest nieuleczalna...

2

@al Fayed No właśnie niesłusznie. Wtedy PiS wykorzystał to politycznie, teraz analitycznie robi opozycja. Człowiek, który dokonuje samospalenia w taki sposób i z takiego powodu jest chory, co bynajmniej nie znaczy "świr", a określając go w ten sposób krzywdzisz jego rodzinę. Dlatego wszyscy, którzy wyzywają tego człowieka, od idiotów, kretynów, świrów, dorabiają sobie teorie spiskowe niech się przez chwilę zastanowią i pomyślą jakby się czuli gdyby to dotyczyło ich matki, ojca, brata...

konto usunięte

0

@sidzej Jednego samobójcy mniej, w czym problem lista się skraca

konto usunięte

7

@sidzej Dlaczego mam udawać kogoś, kim nie jestem, sidzej? Nie współczuję temu facetowi, nie współczuję jego rodzinie, bo ich nie znam. Analogicznie - nie wymagałbym absolutnie od nikogo współczucia, gdyby taka sytuacja spotkała kogoś z mojej rodziny. Chcę być autentyczny. Nie potrafię wykazać empatii wobec człowieka, który wyszedł przed szereg i popełnił samobójstwo w imię - tylko sobie znanych - wartości. Kilka lat temu krytykowałem podpinanie aktu samospalenia pod politykę i teraz też to robię. Marsz tych ludzi jest irracjonalny. Wydaje mi się, że albo stoi za tym określona korzyść polityczna, albo choroba psychiczna.

2

@al Fayed Nie chodzi tu o porównania z PO bo każda z tych opcji jest...krótko mówiąc kiepska. Mogę jedynie powiedzieć że gdy w związku ze zmianami w mojej, nazwijmy to branży, odbywały się konsultacje społeczne ministerstwo na wszystkie wnioski złożone przez grupę naprawdę doświadczonych ludzi powiedziało tak: wzięliśmy pod uwagę wszystkie państwa sugestie. Po czym nie wprowadzili dosłownie NIC. TOTALNIE NIC. Olali zespół ludzi którzy są ekspertami i zatwierdzili przepisy napisane na kolanie przez jakiegoś teoretyka. A gdy później doszło do konfrontacji na wszystkie argumenty słyszeli jedno słowo od przedstawiciela ministerstwa: "NIEPRAWDA". Serio...tylko tyle. Ściana....beton... koniec. A niektóre rzeczy wprowadzają nawet bez konsultacji społecznych. Niby były ale nikt o nich nie słyszał i nikt nie brał w nich udziału bo nie wiadomo kiedy one w ogóle się odbyły.
A to tylko czubek góry lodowej. Dzieje się tyle rzeczy o których ludzie nie wiedzą że jak ja się dowiaduję o niektórych sprawach to zwyczajnie nie wierzę.
I nie dziwię się że ludziom odpierdziela. Bo to naprawdę dzieje się w wielu dziedzinach życia i tak jak mówiłem...nie chodzi już PO. Dawno czegoś takiego nie widziałem i w zasadzie nigdy jeszcze jak żyję nie spotkałem się z takim czymś czego doświadczam teraz jako osoba na którą zmiany na górze mają dość konkretny wpływ.

konto usunięte

1

@al Fayed Zostajesz moją ulubioną personą tej strony, bez lizania się po wiadomo czym. :D

konto usunięte

1

@sidzej dodam jeszcze, że są badania, że w Polsce co 3 człowiek cierpi na chorobę psychiczną.

0

@Lamora Cóż... niestety z tym narodem faktycznie coś się dzieje ;)

3

@al Fayed Spora część społeczeństwa jest zmanipulowane przez propagande między innymi w tv.

konto usunięte

1

@prokofiew Mi też nie chodzi o PO. Skrytykowałem, jak widzisz PIS i wcześniejsze podpinanie aktu pod grę polityczną.

A ja się dziwię, że ludziom odpierdziela. To znaczy - nie dziwię się, że tak wielu niezbyt zrównoważonych chodzi po tym świecie, ale dziwi mnie ich psychoza. Nie odczułem nawet w 1% zmiany PO na PIS. W sensie negatywnym. Tak jak wcześniejsze władze miały obywateli w dupie i patrzyły jedynie, jak ograbić i się nachapać, tak jest i teraz.

konto usunięte

0

@Lamora Więc co trzeci człowiek w Polsce, z urojeniami lub inną formą choroby psychicznej dokonuje wyboru, który rzutuje na zdrowe społeczeństwo. Demokracja, w pigułce.

konto usunięte

0

@Socjopata Witam w mojej drużynie A. Czeka nas długa podróż.

0

@al Fayed Czy wśród tych, którzy się podpisali pod tą wypowiedzią dając łapkę w górę są jacyś wierzący/ katolicy?
Mam do nich pytanie dotyczące Jezusa Chrystusa, jego dobrowolnego i świadomego oddania życia za sprawę, dwóch tysięcy lat kultu z tym związanego i przejawów tego kultu w postaci procesj, pielgrzymek, marszy itd.

konto usunięte

0

@klemens100 Raz, że nie chodzę na żadne pielgrzymki, a dwa - porównujesz Chrystusa do jakiegoś przychlasta, który popełnił samobojstwo? :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?