- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1144 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
2
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Ilka
0
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Kozinho.
39
Oszczędzają Haalanda przed transferem do Barcelony
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1144 Culés
0
Nie uważacie, że nałożenie ograniczeń co do godzin pracy lekarzy jest głupie i bezsensowne? Jeśli ktoś się czuje dobrze i ma możliwość brania większej ilosci godzin to czemu i nie?
Tylko trzeba byłoby zrobić coś bardziej z oszustami i krętaczami.
6
@Deathwing112 tzn tak nie ma opcji żeby ktoś się czuł dobrze pracując 24h na przykład. Ale jak zostaną wprowadzone ograniczenia to nie wiem jak rząd planujecie rozwiązać problem braku lekarzy. A jak jeszcze ograniczenia obejmą pielęgniarki to już w ogóle będzie niezły sajgon
2
@Bykunn no jak to jak
Identycznie jak fizjoterapeuci
Na NFZ proszę przyjść w przyszłym roku
A prywatnie proszę się położyć
1
@Bykunn Tylko kurcze ja słyszałem, nie wiem oczywiscie w tym prawdy, że niby dyżur trwa powiedzmy 24h, a to nie jest tak że oni ciągle pracują, ale np w nocy śpią, schodzą tylko na ciężkie przypadki.
1
@Deathwing112 nie no to wiadomo, jasne że śpią. Ale jednak te 16h to też jest dużo + w nocy to nie jest sen jak w domku, coś się dzieje to cię budzą
@Krzysztof1987 no na oddziałach to tak średnio. Tam są po prostu fizycznie potrzebni lekarze.
8
@Deathwing112 chcesz by lekarz ciebie leczył, który jest 30h w pracy, a do tego, oni śmigają po gabinetach, szpitalach i odsypiaja na dyżurach. Płacić mamy miliony im by na dyżurze za który mu się płaci w tysiącach spał?
1
@tbas nie no ale też bądźmy uczciwi. Nie ma opcji 24h dyżuru być cały czas na nogach.
A po prostu nie ma wystarczająco lekarzy żeby takich dyżurów nie było
4
@Deathwing112 To tak jak z piciem i prowadzeniem pojazdu. Jeśli ktoś się czuje dobrze, to czemu i nie? :)
8
@Deathwing112 Wiesz co robi lekarz? Bierze dyżur 72h, dlaczego tylko lekarz da radę? Bo śpi połowę godzin tego, a płacone ma dalej. Każe pielęgniarkom się obudzić tylko w pilnych przypadkach, w innych reszta ogarnia za niego. A kasa wielką leci nawet jak śpi. Ha tfu.
0
@Bykunn są, tylko walą po prywatnych gabinetach, szpitalach itd. Więc są zmęczeni, gonitwa za ogromnymi pieniędzmi. Na dyżur przychodzi spać, dlatego sory zajebane. Bo księcia budzić nie wolno
0
@tbas nie wiem jakie masz doświadczenia z lekarzami na oddziałach, szczególnie w nocy, ale mam zupełnie inne spostrzeżenia.
Ja rozumiem chęć ukrócenia oszustw ale nagonka na lekarzy jest dla mnie zupełnie niezrozumiała.
1
@Bykunn mam szwagierkę na sorze. Księcia budzić nie wolno, chyba że jak ktoś napisał poważna sytuacja, do tego ono są zmęczeni, latają po różnych dyżurach. Gonią za kasa
0
@tbas no ganiają po dyżurach bo nie ma kto pracować... ja nie wiem co tu jest niezrozumiałego. Przecież jakby byli lekarze to nikt by nie dostał dyżurów w 3 różnych miejscach albo nie robił 48h w weekend
Nikt by też im nie proponował takich stawek jeśli byliby inni chetni na te miejsca
0
@Deathwing112 co to znaczy że się dobrze czuje? To nie praca na kasie że jakby co zły kod kreskowy wbije. Muszę ktoś się czuć w porządku po 8h pracy a w 9h popełnić błąd kosztujący życie
0
@barteq Ja się zgadzam! Ale skąd wziąć lekarzy żeby nie musieli tak pracować? Jasne dostają za to niebotyczne pieniądze ale tak jak piszesz dla pacjenta jest to potencjalnie niebezpieczne. A sytuacja będzie coraz gorsza bo społeczeństwo się starzeje, ludzie żyją coraz dłużej i opieki medycznej będzie potrzeba jeszcze więcej
Ja już nie mam żadnego lekarza w najbliższej rodzinie, ale póki mój dziadek żył to mimo że był tylko felczerem oficjalnie, to musiał pracować prawie do 80tki (wiadomo w mocno ograniczonym zakresie) bo był jedynym lekarzem w mieście z uprawnieniami lekarza sportowego żeby podbijać zawodnikom karty...
0
@Deathwing112 Celem tego rządu nie jest poprawa warunków w ochronie zdrowia tylko spryqatyzowanie go, no weźcie to zrozumcie.
Przez to przegraj wybory.