- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1808 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
154
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1808 Culés
7
Podsumowanie weekendu w sportach zimowych (Mężczyźni):
* Skoki Narciarskie
Konkursy w Niżnym Tagile zdominowali reprezentanci Niemiec. W sobotę najlepszy okazał się Richard Freitag. Podium uzupełnili Norwegowie - Daniel Andre Tande i Johan Andre Forfang (obaj bili rekord skoczni ale ostatecznie rekord należy do Forfanga), a w niedzielę wygrał Andreas Wellinger przed sobotnim zwycięzcą Richardem Freitagiem i Stefanem Kraftem.
---
Polacy bez większego błysku. "Ledwo" 3 miejsca w TOP 10, a najlepsze 7 miejsce Kamila Stocha. Poza drugim konkursem w wykonaniu Stefana Huli (warunki słabe) punktowali wszyscy po dwa razy.
Liderem Pucharu Świata został Richard Freitag, który najpierw w sobotę założył żółty plastron lidera po raz pierwszy w karierze, a w niedzielę go utrzymał.
* Kombinacja Norweska
Konkursy w Lillehammer zdominowali Norwegowie. Najpierw wygrali w sobotę w konkursie drużynowym przed Niemcami i Francuzami by w niedzielę dopełnić totalną dominacje - całe podium przypadło gospodarzom. Wygrał Espen Andersen przed Janem Schmidem i Jorgenem Graabakiem.
---
Polacy raczej słabo aczkolwiek Szczepan Kupczak dwa razy punktował. Były to dolne rejony trzeciej dziesiątki ale na tym etapie jakiekolwiek punkty polskich kombinatorów są na plus.
Nowym liderem Pucharu Świata został Espen Andersen - co ciekawe drugi raz w karierze, a po raz pierwszy liderem był po inauguracyjnych zawodach w tym sezonie.
* Biegi Narciarskie
Zawody w Lillehammer podobnie jak w kombinacji zdominowali Norwegowie, a konkretniej jeden czyli Johannes Hoesflot Klaebo, który najpierw wygrał sobotni sprint przed dwójką Rosjan - Sergiejem Ustiugowem i Aleksandrem Bolszunowem by dzień później zrobić show w końcówce biegu łączonego i najpierw dogonić uciekającego Martina Johnsruda Sundby'ego (2 miejsce), a potem w sprinterskim finiszu nie dać żadnych szans starszemu i bardziej utytułowanemu koledze z reprezentacji. Podium uzupełnił Hans Chris Holund i tym samym Norwegowie w niedzielę zrobili to co kombinatorzy czyli zajęli wszystkie trzy miejsca na podium, a co ciekawe na 4 miejscu także był Norweg Simen Hegstad Kruger.
---
Polacy się nie liczyli, a nasza jedyna jakakolwiek nadzieja w sprincie Maciej Staręga odpadł w kwalifikacjach.
Liderem Pucharu Świata jest Johannes Klaebo, który w tym sezonie jest niepokonany - 5 startów, 5 zwycięstw. Tylko raz w finałowym biegu Ruka Triple był poza 50-tką licząc czas netto ale nie ma to większego znaczenia bo to on jako pierwszy minął linię mety i wygrał cały turniej.
* Biathlon
Zawody w Szwedzkim Oestersund padł łupem Norwegów i Francuza. W biegu indywidualnym i sprincie wygrali Norwegowie, a konkretniej bracia Boe - najpierw Johannes (przed Quentinem Fillonem Mailletem i Martinem Fourcadem), potem Tarjei (przed Martinem Fourcadem i Erikiem Lesserem) by w niedzielę na szczyt powrócił król zeszłej zimy, a więc Martin Fourcade, który na mecie ograł Jakova Faka i Quentina Fillona Mailleta.
---
Polacy jak zwykle tłem, a liderem Pucharu Świata po chwilowym prowadzeniu przez Johannesa Boe został Martin Fourcade - oby tylko któryś z Norwegów (Johannes Boe?) dał radę z nim walczyć bo inaczej kolejny sezon będzie "nudny" pod względem emocji w walce o 1 miejsca.
* Narciarstwo Alpejskie
Zawody w Amerykańskim Beaver Creek należały głównie do Austriaków, Norwegów, Niemców i Szwajcara, którzy podzielili między sobą zwycięstwa (AUT i NOR) i miejsca na podium.
Największy plus tego weekendu to zwycięstwo po prawie 2 latach w zawodach PŚ legendarnego Norwega Aksela Lunda Svindala. W miniony weekend wygrywał także obrońca KK Marcel Hirscher i Vincent Kriechmayr. Drugie miejsca wywalczyli Kjetil Jansrud, Beat Feuz i Henrik Kristoffersen, a najniższe stopnie podium przypadły Hannesowi Reicheltowi i Niemcom - Thomasowi Dressenowi i Stefanowi Luitzowi.
---
Polacy nie startowali. Liderem Pucharu Świata jest Norweg Kjetil Jansrud.
2
@Showman Jak dla mnie nie musi Boe nawiązywać walki i może być kolejny nudny sezon :) nigdy nie będę za Norwegami w żadnej dyscyplinie. W sportach zimowych ten kraj potrafi tylko kombinować. Dobrze że chociaż w biathlonie jest taki Fourcade bo by było tak to,.to co jest w biegach, raz na jakiś czas ktos tam wygra ale i tak rządzi Norwegia. A jak Francuz skończy ze sportem (mówi o tym co raz częściej) no to będzie gloria chwały dla Norwegii. Może to i zaostrza rywalizację gdy walczy kilku ale ja nie znosze Norwegów i sory nie zamierzam ich wspierać ani trochu.