La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1258 Culés

konto usunięte

21

Widzę, że jest tutaj wielu entuzjastów sprowadzenia gwiazdy Ameryki Południowej - Arthura. O ile jestem w stanie zrozumieć chęc sprowadzenia do nas "perełki", o tyle nazywajmy rzeczy po imieniu - jest kotem w worku, który może ograniczyć rozwój Aleny. Dlaczego jest kotem w worku? Bo jeszcze trzy miesiące temu z 98% społeczności la rambla nie potrafiłoby opisać go w - aż - trzech zdaniach. Przykładów na niewypały jest tak dużo, że nie starczyłoby mi dnia, by wszystkie wymienić, ale przypomnijmy sobie słynnego Gabigola, który miał do nas trafić w 2016 roku. Jego cv? Rewelacja sezonu w Brazylii, 16 bramek w 31 spotkaniach, jeden z najważniejszych zawodników Santosu po Neymarze (wraz z Lucasem). Barca posiadała prawo pierwokupu, o Gabigola zabiegał Real, Inter i Milan. Wybrał nerazzurri i skończył na wypożyczeniu w Benfice. Póki co dostaje ofery z Las Palmas i to byłoby na tyle.

I żeby była jasność, bo ludzie mają niestety problem z czytaniem ZE ZROZUMIENIEM. Nie jestem przeciwnikiem sprowadzenia Arthura, nie można skreślać każdego, bo w historii było więcej wydmuszek niż wartościowych zawodników, ale:
- nazywajmy rzecz po imieniu, Arthur jest kotem w worku
- nie wydawajmy grubych milionów za, mimo wszystko, wynalazki
- wzmacniajmy pozycje godnie, bo potem dziwimy się, że Messi nie ma z kim grać

Edit - i bądźmy poważni, to, że Arthur jest bardziej rozgrywającym niż ofensywnym pomocnikiem nie oznacza, że pogodzimy w zespole jego z Aleną. W Barcelonie od dawna nie ustawia się zawodników wyłącznie pod kątem stylu gry.

0

@al Fayed A jak ostatnio o tym pisałem to poleciały hejty :D Podbijam

8

@al Fayed A ja widzialem juz wczesnien jego wystepy. Rokuje swietnie. Ma cos w sobie z Xaviego i Verattiego. Wybrany bodajze najlepszym zawodnikiem tego sezonu oraz MVP Copa Libertadores. Lepsze szukanie i wydanie okolo 30mln niz obudzenie sie z palcem w nocniku i blaganie Liverpoolu o sprzedaz Cou za bagatela 150mln. Pojde dalej i powiem ze postawilbtm na Arthura kosztem Coutinho.

Messi tez byl na poczatku wynalazkiem, kazdy od tego zaczyna. Kupowanie uksztaltowanych pilkarzy "gwiazdki" za setki milionow to droga do nikad..
A myslenie zebysmy na niego nie stawiali bo nikt go nie znal niby 3 miesiace temu jest dziwne i nieracjonalne. Liga brazylijska nie ma zbyt wielu fanow, gdyby gral w hiszpani od poczatku napewno bysmy o nim slyszeli..

konto usunięte

6

@al Fayed 1. Co ma Alenia do Arthura skoro to gracze o innej charakterystyce, Alenia to typowy ofensywny pomocnik ala Iniest z inklinacjami do gry do przody. Arthur to natomiast rozgrywający, który potrafi kontrolować tempo gry.
Gdy wróci do gry po kontuzji Tite pewnie zabierze go do Rosji na MS

2, Każdy transfer to ryzyko nie ma reguły wiec nie wiem czego ty oczekujesz. Na tym to polega i nie ma znaczenia jaka kwota.

3. KAŻDY transfer to kot w worku gadasz tak jakby nazwisko miało znaczenie, podobne teksy słyszałem o Jesusie z city , też ludzie płakali tu na kwoty za transfery, a teraz slinia się jak ktoś w City postanowił zaryzykować.

Kto nie ryzykuje nie piej szampana.

edit
Jesli już jest gadka kto kogo zablokuje to prędzej transfer Cou niz Arthura.

0

@MarioVeB! Dokladnie. Model Galactico czyli grajacych nazwisk testowal juz real i wiemy jak to sie konczy..

konto usunięte

1

@MarioVeB! 1. Co ma Alena do Arthura wyjaśniłem w edit. W obliczu prawdopodobnego sprowadzenia Coutinho w pomocy będzie taki tłok, że Alena zwyczajnie nie będzie miał jak łapać minut. Wiadomo, że prędzej szanse gry dostanie taki Arthur sprowadzony za gruby hajs, niż cierpliwy wychowanek. Nie jesteśmy wyjątkiem w tym aspekcie.
2. Wyjaśnię jednak szerzej - Rakitic jest typową mediapunta, a jednak pełni rolę cofnietego rozgrywającego, a przy okazji jest od zadan destrukcyjnych. Mascherano jest ŚPD i tam czuje sie najlepiej, a mimo to gra na ŚO. Roberto nie jest PO, a mimo to gra na PO. Denis Suarez ponoć wygląda najlepiej na pozycji Iniesty, a rzucany jest na skrzydło.

Naprawdę wierzysz w to, że przyjdzie Arthur z łatką rozgrywającego i nie zabierze minut Aleni, bo ten wygląda lepiej jako ŚPO? Gdyby w Barcelonie stawiać wszystkim pod względem nominalnej pozycji, to nie poznałbyś składu.
3. Oczywiście, że każdy transfer jest kotem w worku, ale chyba zgodzisz się, że taki Coutinho, wczesniej Suarez, czy Fabregas (kolejny przyklad na to, ze zostal zmarnowany grajac na nienominalej pozycji) są i byli pewniejsi niż jednosezonowy przebłysk w lidze egzotycznej?

Kto nie ryzykuje, szampana nie pije? Ok, ale troche dużo już ryzykowaliśmy ostatnio i to też kosztuje. A potem nie mamy gdzie opchnąc "szrotu", który zalega na ławce czy trybunach.

konto usunięte

1

@szkutnik91 Hoho ho. Ale nie wpadajmy w drugą dziurę! Nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania wyłącznie gwiazd już ukształtowanych. Ale nie można też całkowicie z tego rezygnować, bo potem szukamy ciekawych rotacji na ławce, a tam Gomes, Denis czy Deulofeu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?